Na proslavi povodom šestegodišnjice rada firme, rečeno je da je učešće "Tempo gasa" na tržištu gasne opreme u Srbiji više od 70 odsto, a među partnerima su NIS, Jugopetrol, OMV, EKO i brojne privatne kompanije i preduzeća.
Prema rečima direktora "Tempo gasa" Diljane Ivanove, na tržištu Srbije ne postoji dovoljan broj skladišta za plin, te ova firma najavljuje i njihovu izgradnju.
Ona je rekla da je "Tempo gas" započeo i izgradnju benzinskih stanica u Srbiji po principu "ključ u ruke", što odrazumeva izgradnju zgrada, nastrešnica i poslovnog prostora sa kompletnom tehnologijom i istalacijama.
Ivanova je navela da je "Tempo gas" potpisao sporazum sa kompanijom "DEM", o zajedničkom nasupu na teritoriji Srbije, Crne Gore, Bugarske i Grčke, a u toku su pregovori i sa ruskom naftnom kompanijom "Lukoil".
Kompanija "Kalvača" je osim na teritoriji Srbije, Makedonije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Bugarske, prisutna u jos 14 država na tri kontinenta - Evropi, Aziji i Africi.
"Kalvača" je specijalizovana za proizvodnju i prodaju gasne opreme - električnih i benzinskih gasnih pumpi, merača protoka gasa, modulnih i podzemnih gasnih stanica i instalacije za kućne i industrijske potrebe.
Oko 60 odsto gasnih stanica u Bugarskoj se delimićno ili u potpunosti opremljeno "Kalvaćinim" asortimanom, a glavni je snabdevač gasne opreme za firmu OMV Bugarska.
Kompanija poseduje više od 30 sertifikata za različite države i 13 patenata za njihove proizvode.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare