Automobili

Nedelja, 24.04.2022.

11:00

Toyota na benzince potrošila 383.000.000 dolara

Električna vozila su budućnost za "razvijeni svet"- barem tako veruje većina proizvođača.

Toyota na benzince potrošila 383.000.000 dolara
Photo: Toyota

Međutim, čini se da Toyota i dalje misli da ima mesta za četvorocilindraše s unutrašnjim sagorevanjem jer je ovaj proizvođač upravo uložio 383 miliona dolara u njihovu proizvodnju u SAD-u. Novac je podeljen na četiri lokacije, a prema saopštenju kompanije, ovaj pogon je "srce novih Toyotinih i Lexusovih vozila".

Najveći deo investicije iznosi 222 miliona dolara, namenjen Toyotinoj fabrici u Hantsvilu u Alabami, gde će kompanija izgraditi novu proizvodnu liniju za četvorocilindrične motore, za vozila s unutrašnjim sagorevanjem, ali i za hibride. Tako će se fabrika proširiti na 10.590 kvadratnih metara.

Fabrika u Troju, u Mizuriju, dobiće 109 miliona dolara za dodavanje opreme za izradu glava motora s četiri cilindra. Pogon u Džeksonu, u Tenesiju, dobiće ulaganje od 36 miliona dolara za izgradnju blokova motora s četiri cilindra. Konačno, fabrika u Džordžtaunu, u Kentakiju, dobiće 16 miliona dolara za proširenje fleksibilnosti svoje proizvodne linije četvorocilindričnih motora. Na lokaciji već može da se proizvede do 600.000 vozila godišnje, piše Jutarnji.hr.

U oktobru 2021., Toyota je najavila ulaganje od 3,4 milijarde dolara u SAD za proizvodnju baterija u toj zemlji. To je uključivalo izgradnju namenske fabrike baterija koja zapošljava 1750 ljudi. Kompanija nije navela lokaciju na kojoj planira da gradi ovu fabriku. Proizvodnja baterija na ovoj lokaciji bi trebalo da počne 2025. godine.

Toyota se trenutno priprema za lansiranje porodice električnih vozila pod nazivom bZ. Prvi od njih, bZ4X, je već predstavljen, a u prodaju stiže kasnije ove godine.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

29 Komentari

Možda vas zanima

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

18 h

Podeli: