Igrači Bajerna morali da vrate benzince i dizelaše – voziće električne automobile
Umesto automobila na fosilna goriva, od sponzora dobili luksuzne električne modele.
Autor: NĆ
Foto: Audi promo
Saradnja između FK Bajern i Audija traje već neko vreme, a od ove godine dostiže novi nivo. Naime, fudbaleri slavnog nemačkog kluba sada su preuzeli električne modele, što znači da će na struju voziti barem do 2029. godine, do kada traje ugovor sa Audijem.
Naravno, upravo preuzeti automobili su namenjeni za kraći period, verovatno samo za jednu sezonu. I ovoga puta uprava ništa ne prepušta slučaju i učiniće sve da fudbaleri zaista voze svoje sponzorisane automobile, što nije uvek bio slučaj u prethodnom periodu.
Da bi uvek mogli bezbrižno da stignu do stadiona, kako bi izvršili svoje profesionalne obaveze, uključujući i treninge, u garaži stadiona je postavljeno 38 punjača snage 150 kW. To znači da će baterije njihovih Audija na struju biti pune nakon završenog treninga.
Foto: Audi promo
Postavljaju se i punjači za navijače koji će na "Alijanc arenu" doći sa elektrifikovanim automobilima, a 20 ih je već instalirano.
Kao što se i očekivalo, najpopularniji izbor je Audi RS e-tron GT koji je izabralo dvanaest igrača kao što su Tomas Miler, Leroj Sane i Džošua Kimih. Ovu kupe-limuzinu pokreće električni pogon snage 598 KS, koji ga do 100 km/h ubrzava za samo 3,3 sekunde. Domet je 488 km.
Šta će biti sa "starim" Audijima?
Foto: Audi promo
Igrači će morati da vrate svoje stare Audije, a zatim će ta vozila biti ponuđeni na tržištu polovnjaka. Očekuje se veliko interesovanje, posebno navijača kluba.
Takođe, automobili bi mogli da budu interesantni i preprodavcima, koje će privući zvučno ime prethodnog vlasnika i činjenica da se vozila nisu mnogo koristila.
Svi automobili će biti detaljno servisirani pre prodaje, a Audi će uz svaki dostaviti sertifikat o autentičnosti.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Nemački trgovinski lanac Mac Geiz u Nemačkoj suočava se sa velikim preokretom. U okviru stečajnog postupka očekuje se zatvaranje oko 50 prodavnica – nekoliko radnika već je ostalo bez posla“, pišu nemački mediji.
Predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Ukrajina spremna za sve formate pregovora i poručio da zvanični Kijev "računa" na američke izaslanike Stiva Vitkofa i Džareda Kušnera.
U Kninu, gradu u kojem je nekada živelo većinsko srpsko stanovništvo, danas se održava godišnjica od operacije "Oluja" tokom koje je iz Hrvatske proterano oko 250 hiljada Srba, dok je oko 2.000 njih ubijeno ili se i danas vode kao nestali.
Vatrogasno-spasilačke ekipe još gase požare na više mesta u Srbiji. Najteže je u Ibarskoj klisuri, gde gori od Magliča do Polumira, kao i na Žaračkim planinama iznad Ušća i iznad Seoceta.
Barselona je ozbiljno ubrzala pregovore oko dovođenja veziste Mančester sitija Rodrija i već je postigla dogovor sa španskim reprezentativcem o ličnim uslovima, prenosi Marka.
Pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su se vratili iz Španije, gde su pomagali u gašenju požara, upravo idu u Deliblatsku peščaru da pokušaju da tamo ugase veliki požar, izjavio je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Cilj Ukrajine je da se prekine snabdevanje fronta. To je jedan od razloga napada na ruskog internet trgovca Vajldberis (Wildberries). Međutim, to nije jedini cilj.
Vatrogasno-spasilačke ekipe još gase požare na više mesta u Srbiji. Najteže je u Ibarskoj klisuri, gde gori od Magliča do Polumira, kao i na Žaračkim planinama iznad Ušća i iznad Seoceta.
Pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su se vratili iz Španije, gde su pomagali u gašenju požara, upravo idu u Deliblatsku peščaru da pokušaju da tamo ugase veliki požar, izjavio je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je dočeku pripadnika Sektora za vanredne situacije i Helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, koji su bili upućeni u Kraljevinu Španiju radi pomoći u gašenju požara.
"Ja sam dežurni krivac svima za sve, tako da, kad padne kiša, bilo sunce ceo dan, kad neko izgubi utakmicu, uvek sam ja kriv", rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovarajući na pitanja novinara povodom napada medija iz regiona.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostiće u subotu, 8. avgusta predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji.
Gubitak uloge dolazi nakon premijere BBC-jevog dokumentarca "Džared Leto: Mračna tajna Holivuda", u kojem deset žena iznosi optužbe za seksualno nedolično ponašanje protiv glumca.
Glumica tvrdi da je zbog svoje finansijske situacije Pit imao "značajan uticaj i kontrolu" nad njom, uprkos procenama da njena imovina vredi više od 100 miliona dolara.
Reke ljudi slivaju se sa svih strana, na svakom koraku hvata se kolo, pod šatrama se okreće vruće pečenje, rakija teče u potocima, a trube već grme na sve strane. Atmosfera je dovedena do usijanja i prava fešta tek počinje!
Virus Zapadnog Nila prenose zaraženi komarci i može izazvati encefalitis ili meningitis. Saznajte koji su simptomi, ko je najugroženiji i kako se zaštititi.
U Srbiji su potvrđena prva dva slučaja groznice Zapadnog Nila u sezoni 2026. godine. Oboleli su stanovnici Beograda starosti 75 i 82 godine, koji su zbog neuroinvazivnog oblika bolesti hospitalizovani.
Poseban oprez potreban je u gusto izgrađenim urbanim sredinama, naročito u saobraćajnim gužvama i delovima grada gde se asfalt, beton i druge veštačke površine intenzivno zagrevaju.
Producentkinja Ejmi Paskal otkrila je kada se očekuje izbor novog Džejmsa Bonda. U najužem izboru su Kalum Tarner i Džejkob Elordi, dok su Tom Holand i Teron Edžerton otpali iz trke.
"Odiseja" se prikazuje u domaćim bioskopima od 16. jula, a zbog produženog prikazivanja publika će i posle 13. avgusta imati priliku da ga pogleda u IMAX formatu, navodi se u saopštenju.
Kompanija Nothing zvanično je predstavila CMF Clip Pro, nove bežične "clip-on" slušalice koje se kače za uho i donose nekoliko zanimljivih funkcija, među kojima se posebno izdvaja Smart Dial.
Evropska unija priprema izveštaj o tome da li pametne naočare ugrožavaju privatnost onih koji su snimani, kao i na koji način će njihova upotreba biti regulisana u EU.
Komentari 27
Pogledaj komentare