I dalje bez rešenja za vozila kojima je u inostranstvu istekla registracija
Građani Srbije koji su se sa svojim automobilom zatekli u inostranstvu tokom vanrednog stanja, a kome je u međuvremenu istekla registracija odnosno osiguranje, još uvek nemaju načina da svoje vozilo vrate u Srbiju.
Autor: Izvor: B92, Nova ekonomija
Foto: B92/NĆ
Ni posle dva meseca od izbijanja zdravstvene krize nema informacija o tome kako i kada će se regulisati ova oblast.
Pre izbijanja zdravstvene krize, građani kojima bi istekla registracija dok su bili u inostranstvu morali su da uz pomoć šlep službe vrate auto u Srbiju, obzirom da se po zakonu ono smatra tehnički nebezbednim, podseća Nova ekonomija.
Naime, zakon ne dozvoljava da se auto kome je isteklo osiguranje vuče ili gura na javnim saobraćajnicama, pa je neophodno angažovati šlep službu.
Međutim, u tom slučaju vozači šlep-kamioni koji bi samo ušli u međugranični prostor bili bi podložni svim merama propisanim za povratak ljudi iz inostranstva tokom pandemije. Te mere podrazumevaju obavezno testiranje, a u međuvremenu mere obavezne samoizolacije.
Srpskog državljanina, koji je pre početka ove zdravstvene krize otišao u Hrvatsku da preveze bolesnog oca u Srbiju, prvo je korona sprečila da se vrati a u međuvremenu mu je istekla i registracija vozila.
Njemu su u ambasadi Srbije u Zagrebu rekli da nemaju odgovor na pitanje kako da svoje vozilo vrati u zemlju, da ne znaju kada će se to rešiti, a dodali su i da im se više građana obratilo sa istim problemom.
Foto: B92/NÆ
U Auto-moto savezu Srbije (AMSS) navode da svakodnevno dobijaju veliki broj upita građana koji su u istoj situaciji.
Pres služba AMSS je pojasnila da za ovo nisu nadležni, s obzirom da transport do granice obavljaju nadležne nacionalne šlep službe, da su putnički terminali na graničnim prelazima i dalje zatvoreni, te da propisima ova oblast trenutno nije regulisana.
Da stvari po ovom pitanju ne funkcionišu, potvrdilo je više šlep službi koje posluju u Srbiji i dopremaju vozila iz inostranstva kada vlasnicima istekne registracija. Oni navode da su se o mogućnostima za vršenje te usluge informisali u medijima.
Predstavnici tih firmi ocenjuju da im se po trenutnim cenama šlepovanja automobila iz inostrantsva ne isplati, ako će to značiti da će posle jedne vožnje morati da obustave poslovanje na dve nedelje zbog odlaska u karantin.
Dodaju i da bi bio problematičan prevoz vlasnika vozila, s obzirom da bi oni, čak iako dolaze iz države koja je žarište COVID-19, morali u kabini šlep-vozila sa vozačem da provedu više sati ili dana.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat na Bliskom istoku se nastavlja, uprkos izjavama američkog predsednika da će, nakon razgovora s Teheranom, obustaviti napade na iranska energetska postrojenja. Od ranog jutra odjekivale su eksplozije i u Izraelu i u Iranu.
Mladi Rus koji se preselio u Beograd opisao je svoja prva iskustva nakon nedelju dana boravka u gradu i pozitivno istakao gostoljubivost ljudi, zanimljiv stari deo grada i besplatan javni prevoz, ali tu je i negativna strana.
Sukobi na Bliskom istoku se ne smiruju. Predsednik SAD Donald Tramp naložio je odlaganje napada na iransku energetsku mrežu, tvrdeći da su Vašington i Teheran postigli dogovor o 15 glavnih tačaka prekida rata.
Nekoliko stotina benzinskih stanica u Australiji ostalo je bez benzina ili dizela uprkos uveravanjima australijskih ministara da je tržište dobro snabdeveno, preneli su danas lokalni mediji.
Rat na Bliskom istoku se nastavlja, uprkos izjavama američkog predsednika da će, nakon razgovora s Teheranom, obustaviti napade na iranska energetska postrojenja. Od ranog jutra odjekivale su eksplozije i u Izraelu i u Iranu.
Stručnjaci veruju da je prošao pik epidemije meningitisa u Britaniji, za koju se veruje da je potekla iz noćnog kluba u Kanterburiju, saopštila je Agencija za zdravstvenu bezbednost Ujedinjenog Kraljevstva (UKHSA).
Predstojećeg vikenda, u noći između subote i nedelje, 28. i 29. marta, počinje letnje računanje vremena, sat se pomera sa dva na tri sata ujutro. Evo kako da ublažite posledice ukradenog sata sna.
Srpski reprezentativac u eFootball-u je već obezbedio direktan plasman za glavni događaj, dok će naši Tekken predstavnici prvo morati da se dokažu na regionalnim kvalifikacijama 28. marta.
Sergey Lavrov stated that some experts, including those in Russia specializing in the history of international relations, have already begun to characterize and define what is happening in the Middle East and Latin America as World War III.
Iran’s new Supreme Leader Ayatollah Mojtaba Khamenei has allegedly agreed to negotiate with the U.S. and reach an agreement, Al Arabiya reports, citing Israeli media.
The war in the Middle East continues, despite statements by the U.S. president that he would halt attacks on Iranian energy facilities following talks with Tehran. Explosions have been heard since early morning in both Israel and Iran.
The United States has set April 9 as a possible date for the end of the war with Iran, while talks between the two sides are expected to begin soon, Israeli media reported.
At least 66 people have been killed after a Colombian military transport plane crashed shortly after takeoff in southern Colombia while transporting soldiers through the Amazon region, authorities said.
YouTube testira novu funkciju zasnovanu na veštačkoj inteligenciji koja obećava da će zauvek promeniti način na koji konzumiramo sadržaj na ovoj platformi.
Američki vazduhoplovni fotograf Džarod Hamilton objavio je snimke bombardera B-52 sa prototipovima novih krstarećih raketa AGM-181A, prenosi portal The War Zone.
Federalni istražni biro (FBI) i američka Agencija za sajber bezbednost i infrastrukturnu bezbednost (CISA) upozoravaju na tekuću špijunsku kampanju ruskih sajber špijuna.
Sajam automobila u Beogradu doneo je čak 73 premijere. U fokusu je bila najezda "Kineza", ali i ostali globalni brendovi nastupili su sa zanimljivim novim modelima.
Komentari 10
Pogledaj komentare