Uraganke oduvale konkurenciju - gledamo ih u finalu Evrovizije
U toku je drugo polufinalno veče Evrovizije u Roterdamu, a naše predstavnice Hurricane uspele su da se izbore za finale u ovom takmičenju.
Izvor: B92
22.58
Naše predstavnice osigurale su mesto u finalu na Evroviziji. Među ostalim predstavnicima koji su prošli dalje su San Marino, Island, Albanija, Švajcarska, Grčka, Bugarska, Moldavija, Portugal i Finska.
— Eurovision Song Contest (@Eurovision) May 20, 2021
22.50
Sada se predstavljaju države "Velike petorke", kojima je garantovano mesto u finalu. Barbara Pravi predstavlja Francusku, Denis Njumen Veliku Britaniju, a Blas Kanto Španiju, a na prvoj polufinalnoj večeri imali smo priliku da vidimo predstavnike Nemačke, Italije i Holandije kao domaćina manifestacije.
22.40
— Eurovision Song Contest (@Eurovision) May 20, 2021
22.22
Videli smo svih 17 nastupa, ali samo 10 može da se plasira u veliko finale. Glasanje je počelo.
22.21
Danska je vratila malo veseliji tempo na Evrovizijsku binu. Pesma "Øve Os På Hinanden" ima disko i šlager prizvuk i izvodi je grupa Fyr Og Flamme. Oni su ujedno poslednji koji se predstavljaju na drugoj polufinalnoj večeri. Glasanje uskoro počinje.
Foto: EPA-EFE/SANDER KONING / POOL
22.18
Verovatno najlepša balada ove godine stiže iz Švajcarske. Gjons Tirs predstavlja ovu državu pesmom "Tout l'Univers" i oduševljava publiku svojim vokalnim sposobnostima.
Foto: Profimedia
22.15
Letonija je pokušala da donese budućnost na binu "Ahoj arene". Pevačica Samanta Tina je elektronskom pesmom "The moon is rising" branila boje svoje države, a njeni plesači izgledali su kao protagonisti SF filma.
Foto: Profimedia
22.08
Finska je odlučila i ove godine da pošalje "žestoku" numeru. Bend Blind Channel predstavio je svoju zemlju alternativnom metal pesmom "Dark Side". Podsetimo, Lordi su pesmom "Hard rcok Hallelujah" 2006. godine donela pobedu Finskoj.
Foto: EPA-EFE/ROBIN VAN LONKHUIJSEN
22.03
Ostalo je još pesama do kraja, a sledeća na redu je predstavnica Bugarske Viktorija, sa nežnom pesmom "Growing up is getting old".
21.58
The Black Mamba će svojom specifičnom bojom glasa pokušati da dođe do finala pesmom "Love is on my side" i da ponovo donese pobedu Portugalu.
Foto: EPA-EFE/ROBIN VAN LONKHUIJSEN
21.52h
Anžela Peristeri predstavila je doslovno boje Albanije pesmom "Karma" - prvim taktovima na bini su dominirale crvena i crna boja, da bi kasnije vizuali dominantno bili nevreme ili oblaci. Ona je jedna od retkih učesnica Evrovizije koja peva na svom jeziku.
Foto: Profimedia
21.46h
Naše Uraganke upravo su razmrdavale binu u Roterdamu. Ovom pesmom postale su pravi sinonim za žurku, navode strani mediji. Na crno-beloj bini punoj lasera, Sanja, Ivana i Ksenija su imale neverovatno zahtevnu koreografiju i nisu imale veće primetne greške.
Foto: Profimedia
21.43h
Predstavnici Islanda, grupa Dadi ok Gagnamagnit, nažalost nije imala mogućnost da nastupi ove večeri jer je jedan član grupe zaražen koronavirusom.
Njihov nastup zapravo je snimak sa njihove generalne probe, a izvode pesmu "10 years".
Članovi ove grupe sede u svom grin rumu.
Foto: EPA-EFE/ROBIN VAN LONKHUIJSEN
21.38.h
Moldavija se predstavila pop-elektro pesmom "Sugar", koju je izvela Natalija Gordienko.
21.30h
Inspirisana zvukom 80-ih, pesma "The Ride" pevala Rafala pokušaće da dovede Poljsku do finala Evrovizije.
Foto: Profimedia
21.26h
Vinsent Bueno prvi je Filipinac koji je učestvovao na Evroviziji u čitavoj istoriji ovog takmičenja, i pesmom "Amen" predstavljao je Austriju.
Grčka predstavnica Stefanija predstavila je svoju zemlju pesmom "Last Dance". Ona je najmlađa predstavnica na ovogodišnjoj Evroviziji.
Njen nastup je bio posebno interesantan zbog različitih specijalnih efekata koji su bili potpomognuti grin skrinom i "nevidljivim" plesačima.
Estonija nastupala je sledeća i malo spustila tempo San Marina. Uku Suviste je predstavio Estoniju pesmom "Lucky one", a odmah potom boje Češke branio je Beni Kristo numerom "Omaga".
Foto: Profimedia
Čast da otvori večerašnje takmičenje pripalo je pevačici Senit koja predstavlja San Marino.
Pevačica je i 2011. godine predstavljala ovu državu. Njoj se na pesmi "Adrenalina" pridružio reper Flo Rida.
U drugoj polufinalnoj večeri nastupaće 17 zemalja koji će pokušati svojim numerama da dospeju do finala ovo muzičkog takmičenja.
Zemlje koje se večeras nadmeću su: Island, Poljska, San Marino, Danska, Grčka, Albanija, Gruzija, Estonija, Švajcarska, Austrija, Finska, Češka, Moldavija, Bugarska, Portugal i Letonija.
Foto: Profimedia
Predstavnice Srbije, grupa Hurricane, takođe nastupaju večeras, i predstavljaju našu zemlju dens pesmom "Loco Loco".
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Američki predsednik Donald Tramp zapretio je Iranu da će se suočiti sa paklom ako ne otvori Ormuski moreuz za 48 sati, odnosno do ponedeljka. Jemenski Huti saopštili su da su izveli napad usmeren na izraelski aerodrom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da to što je gotovo 12.000 ljudi manje diplomiralo na Beogradskom univerzitetu govori o tome kakav je zločin nad obrazovanjem izvršen.
Prirodne boje su uvek bolji izbor od veštačkih, a kako bi jaja za Uskrs izgledala što bolje, sve što treba da uradite jeste da u lukovinu dodate ovu biljku.
Četiri astronauta misije Artemis II lete letelicom Orion oko Meseca, testirajući kako NASA sistemi funkcionišu u uslovima dubokog svemira, a fotografije koje dele na društvenim mrežama svakodnevno oduševljavaju svet.
U subotu, 4. aprila počinje peti krug najgledanijeg muzičkog takmičenja Zvezde Granda i donosi obrt, ali i nova pravila koja su iznenadila članove žirija.
Iako je šargarepa obično prva asocijacija na hranu dobru za oči, ona nikako nije jedina namirnica koja pomaže očuvanju vida. Batat, zeleno lisnato povrće i riba bogata omega-3 masnim kiselinama neke su od namirnica koje znatno utiču na zdravlje očiju.
Insulinska rezistencija nastaje kada ćelije vašeg tela postanu manje osetljive na insulin, hormon koji reguliše nivo šećera u krvi (glukoze).Konzumiranje hrane bogate hranljivim materijama, vlaknima, magnezijumom i proteinima može pomoći kod rezistencije.
Razvoj vakcine protiv melanoma za određenog pacijenta traje oko tri meseca, ali će se ovaj vremenski okvir vremenom smanjivati, izjavio je Vladimir Guščin iz ruskog Nacionalnog istraživačkog centra za epidemiologiju i mikrobiologiju "Gamaleja".
Začepljenje krvnih sudova može se razvijati postepeno i dugo vremena bez izraženih simptoma. Ipak, telo često šalje upozoravajuće signale koje ne treba zanemariti.
Zdravstvene prednosti ribljeg ulja uključuju poboljšano zdravlje očiju, srca i mozga zahvaljujući sposobnosti omega-3 masnih kiselina da smanjuju upalu.
Meksička slikarka Frida Kalo ostaje najskuplja umetnica sveta, nakon što je njena slika "San" iz 1940. godine prodata u oktobru 2025. na aukciji kuće Sotbi za 54,7 miliona dolara, što je desetostruko više od vrednosti te slike iz 2000. godine, prenosi RTVE.
Iako se "Kum" (The Godfather) smatra jednim od najboljih filmova svih vremena, pojedini kritičari tvrde da su ga tri kultna gangsterska ostvarenja po kvalitetu čak i nadmašila.
Lista gledanosti serija HBO Max doživela je zanimljivu promenu. Dugotrajni medicinski hit "The Pitt" nakratko je pao sa prvog mesta i zamenila ga je nova crna komedija "DTF St. Louis".
Logitech McLaren G Challenge Race Days predstavlja idealnu priliku za sve koji žele da testiraju svoje veštine i oprobaju se u ozbiljnom sim racing okruženju.
Former Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif believes that Tehran should leverage its current influence in the conflict to achieve a comprehensive peace agreement with the United States, ending 47 years of hostilities.
Iran is preparing a new navigation regime for the Strait of Hormuz that will define rules for military and commercial vessels, as well as the responsibilities of states and shipowners, Iran’s deputy foreign minister Kazem Gharib‑Abadi said today.
President of the Republic of Serbia Aleksandar Vučić addressed the public following consultations with representatives of three political parties, as part of discussions on the current geopolitical situation and the possibility of early elections.
The United Nations Security Council is expected to vote on Saturday on a draft resolution calling for the use of force to protect passage through the Strait of Hormuz, Al Jazeera reports.
Iako su mnogi očekivali da će Apple uskoro potpuno "sakriti" senzore ispod ekrana, najnoviji izveštaji sugerišu da će prepoznatljivi Dynamic Island (dinamičko ostrvo) krasiti prednju stranu iPhone uređaja još neko vreme.
Komentari 355
Pogledaj komentare