Ford je objavio nove tehničke detalje hibridnog modela C-MAX Energi. Američki proizvođač planira da ovo vozilo suprotstavi na tržištu Toyoti Prius Plug-in hibridu.
Pogonski sistem Forda C-MAX Energi sastoji se od 2.0 litarskog četvorocilindričnog benzinca, elektromotora i litijum-jonske baterije.
Ukupna snaga hibridnog sistema je 191 ks.
U Fordu procenjuju da će C-MAX Energi moći da pređe do 32 km koristeći isključivo električnu energiju, dok je njegov maksimalni domet 885 kilometara.
Ford je ranije saopštio da će se ovaj automobil naći u prodaji u Evropi 2013. godine, ali još uvek nije objavio po kojoj ceni.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Hetafea pred punim tribinama u Humskoj rezultatom 2:1 (0:0) u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije, ali to nije bilo dovoljno za plasman u ovo evropsko takmičenje.
Nekadašnji komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske general Ratko Mladić preminuo je u pritvorskoj bolnici u Hagu u 84. godini, izjavila je za Srnu državni sekretar u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava Srbije Lidija Pavićević.
Britanska vlada ubrzala je planiranje civilne odbrane zbog procene da bi Rusija u narednih nekoliko godina mogla da napadne neki od ključnih sektora u zemlji, objavio je britanski "Telegraf".
Rat u Ukrajini – 1.644. dan. Pregovori o okončanju sukoba su u zastoju, dok su Rusija i Ukrajina tokom noći izvele nove napade. U Evropi se pojačavaju pripreme za moguće napade.
Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Hetafea pred punim tribinama u Humskoj rezultatom 2:1 (0:0) u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije, ali to nije bilo dovoljno za plasman u ovo evropsko takmičenje.
Rat u Ukrajini – 1.645. dan. Napadnut Kijev. Proglašena i uzbuna zbog vazdušne opasnosti. Gradom odjekuju eksplozije. Raste strah od ruskih napada na Baltičke zemlje. Otkriveno da je to bio i razlog iznenadne posete šefa CIA Moskvi.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
U saopštenju se navodi da je u pitanju lek sa karakteristikama sličnim pembrolizumabu, jednom od tretmana koji se koristi na međunarodnom nivou za stimulisanje odgovora imunog sistema protiv ćelija tumora.
Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije izdala je upozorenje o blago povećanom riziku od meningeoma kod žena koje dugotrajno koriste tablete koji sadrže dezogestrel ili etonogestrel, sa uputstvima za prijavu neželjenih reakcija.
Apeluje na roditelje koji sumnjaju da je njihovo dete spremno za MMR vakcinu da se obrate bilo kom stručnjaku kako bi otklonili sumnje na zdravlje svoje dece.
Former Commander of the Main Staff of the Army of Republika Srpska, General Ratko Mladić, has died at a detention hospital in The Hague at the age of 84, State Secretary at Serbia’s Ministry of Human and Minority Rights Lidija Pavićević told Srna.
The health of three patients injured in the fire near Omiš remains serious, and their lives are still at risk, according to the KBC Sestre milosrdnice hospital.
Two people lost their lives this morning in a serious traffic accident at the entrance to the village of Kljajićevo near Sombor, when a truck crashed into workers who were carrying out reconstruction work on the road.
Uoči jesenje i zimske sezone kupovine, popularna aplikacija za razmenu poruka lansirala je niz noviteta koji će promeniti način na koji brendovi komuniciraju sa korisnicima u Srbiji.
Šef Bugattija Mate Rimac smatra da će motori sa unutrašnjim sagorevanjem još dugo vladati svetom luksuznih automobila, ali da električna vozila ipak imaju svoje "mesto pod suncem".
Čini se da smo došli do prekretnice u kojoj neki automobilski brendovi odlučuju da vrate fizičke komande u kabinu, a drugi ih se potpuno odriču. Sada je i BMW rekao šta misli o tome.
MG je zvanično predstavio novi model 07 u Kini, limuzinu koja je dostupna sa potpuno električnim i plug-in hibridnim pogonom, a kojoj je početna cena iznenađujuće niska.
BMW veruje da mlađi vozači više vole ekrane i glasovne komande nego klasične tastere. Međutim, konkurencija je krenula u suprotnom smeru i ponovo uvodi fizičke kontrole.
Lamborghini Temerario Tricolore označava povratak čuvenog modela posle 15 godina, a ovo posebno izdanje osmišljeno je tako da daje omaž postojbini brenda - Italiji.
Komentari 2
Pogledaj komentare