"Kada budu imali ulicu i parkinge, osećaće da su Beograđani isto koliko i drugi"
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić prisustvovao je danas asfaltiranju Viševačke ulice u Rakovici i najavio da će u tom delu opštine u narednih nekoliko meseci biti izgrađen i park.
Izvor: B92.net
Foto: Grad Beograd
Obilasku su prisustvovali i državni sekretar u Ministarstvu unutrašnjih poslova Milosav Miličković, član Gradskog veća Filip Marjanović, predsednik Opštine Rakovica Miloš Simić i direktor JKP "Beograd put" Ivan Tejić.
Vesić je rekao da je to što se danas vidi u Viševačkoj ulici najbolji primer kako zajedno sa građanima može da se uređuje grad.
"Ovo je jedan od lepših krajeva Beograda u koji ne dolazi mnogo ljudi, ali je zaista bio trenutak da on bude uređen. Predstavnici Opštine Rakovica dobili su zahtev građana da se uredi osam ulica. Trenutno asfaltiramo četiri ulice, Viševačku, Mile Dimić, Kraljice Jelene i Janković Stojana, a posle toga ćemo raditi još četiri ulice", istakao je Vesić, navodi se u saopštenju Grada.
Prema njegovim rečima, u narednih nekoliko meseci, do jeseni, biće urađen i park u Viševačkoj ulici.
Foto: Grad Beograd
"Zemlja pripada Železnici, mi smo dobili saglasnost od njih da iskoristimo ovu zemlju i da ljudima ovde uradimo park. Razgovaraćemo sa Železnicama da se uradi i pasarela kako bi građani brže i lakše prešli u drugi deo Rakovice gde se nalazi šoping centar", naveo je Vesić.
Pričalo se, takođe, o parkinzima i uređenju krovova na pojedinim zgradama.
"Kada budu imali urađenu ulicu, parkinge, pasarelu njihov komfor života će biti viši i osećaće se da su Beograđani isto koliko i građani u nekim drugim delovima grada. To pokazuje da osim velikih projekata moramo da imamo i male projekte koji ljudima podižu kvalitet života. Kada pričamo o razvoju Beograda najčešće se govori o velikim projektima, što je normalno, ali ima stotine malih projekata koji su podjednako važni, ali za ljude koji ovde žive su najvažniji", istakao je Vesić.
Dogovorio se sa meštanima da, kada se ovaj park završi najesen, sednu i dogovore šta još mogu da urade za ovaj kraj.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Aerodrom Nikola Tesla Beograd započeo je godinu snažno, pokretanjem nove sezonske usluge kompanije WizzAir za Grenobl, što je prvi od trinaest letova uvedenih ove godine.
Nepropisno odlaganje komunalnog otpada i dalje predstavlja jedan od najvećih problema u pojedinim delovima Niša, uprkos dostupnim kontejnerima i pojačanim kontrolama nadležnih službi.
Beograd je grad koji se širi na desetinama brda i sastoji od čak 169 različitih naselja, od urbanih zona u samom jezgru do mirnijih, gotovo varošica na njegovim obodima.
Tokom izvođenja radova na izgradnji kompleksa stanice "Novi Beograd", sa rekonstrukcijom mostovske konstrukcije u Ulici antifašističke borbe, od 15. januara do 8. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Nešto više od 24 sata nema nikakvog traga o muškarcu koji je juče ujutru, oko 8 časova, izašao iz porodične kuće i rekao da ide u PIO fond, nakon čega mu se gubi svaki trag.
Za upis bespravnih objekata po Zakonu o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima, nazvanom "Svoj na svome", na ukupno šest lokacija koje je grad Kragujevac opredelio za tu namenu do sada je podneto oko 8.000 prijava.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči osudio je SAD zbog zahteva za hitnu sednicu Saveta bezbednosti UN povodom nereda u Iranu i dodao da je taj potez taktika Vašingtona za prikrivanje njihovih zločina protiv nacije.
Sednica Republičkog štaba za vanredne situacije, na kojoj se razmatra aktuelna hidrološka i meteorološka situacija u zemlji, počela je nešto posle 12 časova u Palati Srbija.
Prethodnih dana su u sve češći narativi da iza masovnih protesta Zećana i Botunjana protiv gradnje kolektora stoji predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, piše crnogorska "Borba".
Zoe Saldana postala je glumica koja najviše zarađuje zahvaljujući uspehu filmova jer su do sada oni u kojima je igrala na svetskim blagajnama zaradili više od 15,46 milijardi dolara.
Na društvenim mrežama pojavio se prvi konceptualni trejler za istorijski film o Boju na Kosovu iz 1389. godine, koji je u potpunosti kreiran uz pomoć naprednih alata veštačke inteligencije.
WhatsApp će konačno biti blokiran u Rusiji tokom 2026. godine, izjavio je za Tass zamenik predsednika Odbora ruske Dume za informacionu politiku, IT i komunikacije Andrej Svincov.
Možete da navijete sat po njima: još jedan januar, još jedna Honor Magic serija. Ovog puta, predstavljeni su modeli Honor Magic 8 Lite i Honor Magic 8 Pro, a prvo predstavljamo skupljeg člana ovog dvojca.
Komentari 1
Pogledaj komentare