Sreda, 05.11.2014.

01:40

SAD: Potpuna republikanska pobeda

Republikanski kandidati preuzeli su potpunu kontrolu nad Kongresom posle velikog uspeha na izborima za Senat i Predstavnički dom.

Izvor: B92

SAD: Potpuna republikanska pobeda IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

29 Komentari

Sortiraj po:

Lacerta

pre 11 godina

A da li to nešto menja stvar za nas u Srbiji? Ako ni u čemu ne menja (a lično mislim da ne menja), šta se to onda nas tiče? To je interna stvar Amerike i Amerikanaca.

SRBOFIL

pre 11 godina

Kao Amerikanac dao bih svoj glas demokratama ali Srbin u meni mi ne dozvoljava da glasam ni za jedne ni za druge.
Suviše loših stvari su uradili Srbima i Srbiji da bih mogao osećati bilo kakvu ushićenost dajući im svoj glas.
Uvek se može glasati na lokalnom nivou gde nema strančarenja i krupne politike.
Ali dati glas senatoru koji će sutra možda glasati da ti bombarduju otadžbinu,kao što i jesu glasali,
NE HVALA!!
Bar toliko mogu da učinim.

GBK

pre 11 godina

SAD imaju preko 300 miliona stanovnika i 2 stranke/partije, a Srbija sa jedva 7 miliona ima oko 100 stranaka/partija. Sta to govori?

svi (ni)su isti

pre 11 godina

Smesni ovi izbori, decenijama (vekovima?) se zna da ce pobediti ... nasi ili nasi. A ovamo im smeta sto se nasao pametan i vredan covek u Rusiji pa vlada nekoliko termina kao "autokrata", "diktator", ovo, ono! On ce se jednog dana ipak skloniti, zbog prirodnih zakona, ali u SAD ce i dalje pobedjivati nasi ili nasi.

kurta

pre 11 godina

Samo Balkanac moze kad emigrira u Ameriku i naprasno postane Amerikanac veci i od Dzordza Busa,da glasa za republikance koji se protive sve vecem dolasku stranaca.

Vatra

pre 11 godina

Ovi kauboji su malo ratoborniji od ovih "demoktata-ta-ta-ta" sto znaci uskoro ide gazenje neke male drzave, jasno je da ruse ne bi napadali ni dok sanjaju. Ako im se slucajno i desi takva greska kad se probude sebi izudaraju jedno 200 samara i odlaze kod njihovog glavesine na ispoved pa na konzilijum psihijatra da vide sta mu je i ima li mu spasa.
rat u najavi.

NN

pre 11 godina

Ipak demokrate imaju aduta Hilari Klinton za predsednicu SAD , tako da mislim da republikanci nemaju sansu uskoro da dobiju predsednika na izborima.

Majstor Jugoslavije

pre 11 godina

Da se ovo desilo u Srbiji, republikanci bi Obami poručili da raspiše prevremene izbore,jer su ovi izbori pokazali da je izgubio poverenje naroda i a samim tim više nema legitimitet da vlada.

Ћезо рца

pre 11 godina

Фарса, лакрдија... Кормилар је увек исти, само се не зна ко седи до њега и виче ,,хоп'', у овом тужном квази-демократском двојцу.

glavomozid

pre 11 godina

"toooooo !!! Dosta nam je vise ovog mlakonje! Videcete rusofili sad sta je pravda kad Jeb Bush dodje na vlast!
(vracar, 5. novembar 2014 03:10) "

Da, mozda i on srusi neke zgrade, pobije 20K ljudi i okrivi Asada za to da bi zapoceo rat u Siriji, ili mozda u Ukrajini ili Rusiji. Bushevi su pravi mirotvorci, kao i uostalom cela zatucana GOP. Sad ce da zabrane abortuse, da se zaduze jos 2 triliona dolara i predaju kontrolu drzave vojsci, ponovo. Jedini razlog Obaminog neuspeha eje potpuna blokada senata koju je GOP izazvao. I sad se raduju sto su svojoj zemlji pucali u kolena samo da komsiji crkne krava. Sad cemo da vidimo kako ce ta zemlja da stane na noge sa stucanim kolenima. Ne zaboravimo tu i cuveni objektivni Fox news koji podrzava GOP. Ah taj Fox, bolji je i od Onion News Network-a. Ako nista drugo, The Daily Show ce postati mnogo bolji.

komšija

pre 11 godina

Žestoka borba, ma hajde. 2 stranke u tolikoj državi?! I koja god dođe na vlast, mi mali se kao pitamo hoće li se politika prema nama promeniti. A američka spoljna politika se NIKAD ne menja. Izbori su nešto nalik na lutkarsku priredbu. A zna se dobro i ko vuče konce.

Miodrag

pre 11 godina

Ja zivim ovde preko 20 godina i nikada nisam isao na glasanje jer nemam za koga.Nema skoro nikakve razlike medju njima a sistem im je takav strogo kontrolisan tako da nijedna druga stranka osim njih nema sanse da se kandiduje.Uostalom spoljna politika ostaje ista tako da sve je to isto s...e.

Gogo

pre 11 godina

sjasi kurta da uzjasi murta...i tako poslednjih 50-tak godina.
a progresivna i superinteligentna americka nacija nikako da sabere 1+1 I DA SHVATI DA JE KRAJNJI REZULTAT...2.

Van Basten

pre 11 godina

Kako pisete imena drzava pa i ljudi je zaista smejurija. Roud Ajlend :) hahaha. Mogli ste i cirilicom,zasto bi neko i razumeo ono sto pisete

komšija

pre 11 godina

Žestoka borba, ma hajde. 2 stranke u tolikoj državi?! I koja god dođe na vlast, mi mali se kao pitamo hoće li se politika prema nama promeniti. A američka spoljna politika se NIKAD ne menja. Izbori su nešto nalik na lutkarsku priredbu. A zna se dobro i ko vuče konce.

Miodrag

pre 11 godina

Ja zivim ovde preko 20 godina i nikada nisam isao na glasanje jer nemam za koga.Nema skoro nikakve razlike medju njima a sistem im je takav strogo kontrolisan tako da nijedna druga stranka osim njih nema sanse da se kandiduje.Uostalom spoljna politika ostaje ista tako da sve je to isto s...e.

Gogo

pre 11 godina

sjasi kurta da uzjasi murta...i tako poslednjih 50-tak godina.
a progresivna i superinteligentna americka nacija nikako da sabere 1+1 I DA SHVATI DA JE KRAJNJI REZULTAT...2.

Van Basten

pre 11 godina

Kako pisete imena drzava pa i ljudi je zaista smejurija. Roud Ajlend :) hahaha. Mogli ste i cirilicom,zasto bi neko i razumeo ono sto pisete

Majstor Jugoslavije

pre 11 godina

Da se ovo desilo u Srbiji, republikanci bi Obami poručili da raspiše prevremene izbore,jer su ovi izbori pokazali da je izgubio poverenje naroda i a samim tim više nema legitimitet da vlada.

kurta

pre 11 godina

Samo Balkanac moze kad emigrira u Ameriku i naprasno postane Amerikanac veci i od Dzordza Busa,da glasa za republikance koji se protive sve vecem dolasku stranaca.

Ћезо рца

pre 11 godina

Фарса, лакрдија... Кормилар је увек исти, само се не зна ко седи до њега и виче ,,хоп'', у овом тужном квази-демократском двојцу.

svi (ni)su isti

pre 11 godina

Smesni ovi izbori, decenijama (vekovima?) se zna da ce pobediti ... nasi ili nasi. A ovamo im smeta sto se nasao pametan i vredan covek u Rusiji pa vlada nekoliko termina kao "autokrata", "diktator", ovo, ono! On ce se jednog dana ipak skloniti, zbog prirodnih zakona, ali u SAD ce i dalje pobedjivati nasi ili nasi.

SRBOFIL

pre 11 godina

Kao Amerikanac dao bih svoj glas demokratama ali Srbin u meni mi ne dozvoljava da glasam ni za jedne ni za druge.
Suviše loših stvari su uradili Srbima i Srbiji da bih mogao osećati bilo kakvu ushićenost dajući im svoj glas.
Uvek se može glasati na lokalnom nivou gde nema strančarenja i krupne politike.
Ali dati glas senatoru koji će sutra možda glasati da ti bombarduju otadžbinu,kao što i jesu glasali,
NE HVALA!!
Bar toliko mogu da učinim.

Lacerta

pre 11 godina

A da li to nešto menja stvar za nas u Srbiji? Ako ni u čemu ne menja (a lično mislim da ne menja), šta se to onda nas tiče? To je interna stvar Amerike i Amerikanaca.

GBK

pre 11 godina

SAD imaju preko 300 miliona stanovnika i 2 stranke/partije, a Srbija sa jedva 7 miliona ima oko 100 stranaka/partija. Sta to govori?

NN

pre 11 godina

Ipak demokrate imaju aduta Hilari Klinton za predsednicu SAD , tako da mislim da republikanci nemaju sansu uskoro da dobiju predsednika na izborima.

glavomozid

pre 11 godina

"toooooo !!! Dosta nam je vise ovog mlakonje! Videcete rusofili sad sta je pravda kad Jeb Bush dodje na vlast!
(vracar, 5. novembar 2014 03:10) "

Da, mozda i on srusi neke zgrade, pobije 20K ljudi i okrivi Asada za to da bi zapoceo rat u Siriji, ili mozda u Ukrajini ili Rusiji. Bushevi su pravi mirotvorci, kao i uostalom cela zatucana GOP. Sad ce da zabrane abortuse, da se zaduze jos 2 triliona dolara i predaju kontrolu drzave vojsci, ponovo. Jedini razlog Obaminog neuspeha eje potpuna blokada senata koju je GOP izazvao. I sad se raduju sto su svojoj zemlji pucali u kolena samo da komsiji crkne krava. Sad cemo da vidimo kako ce ta zemlja da stane na noge sa stucanim kolenima. Ne zaboravimo tu i cuveni objektivni Fox news koji podrzava GOP. Ah taj Fox, bolji je i od Onion News Network-a. Ako nista drugo, The Daily Show ce postati mnogo bolji.

Vatra

pre 11 godina

Ovi kauboji su malo ratoborniji od ovih "demoktata-ta-ta-ta" sto znaci uskoro ide gazenje neke male drzave, jasno je da ruse ne bi napadali ni dok sanjaju. Ako im se slucajno i desi takva greska kad se probude sebi izudaraju jedno 200 samara i odlaze kod njihovog glavesine na ispoved pa na konzilijum psihijatra da vide sta mu je i ima li mu spasa.
rat u najavi.

Van Basten

pre 11 godina

Kako pisete imena drzava pa i ljudi je zaista smejurija. Roud Ajlend :) hahaha. Mogli ste i cirilicom,zasto bi neko i razumeo ono sto pisete

komšija

pre 11 godina

Žestoka borba, ma hajde. 2 stranke u tolikoj državi?! I koja god dođe na vlast, mi mali se kao pitamo hoće li se politika prema nama promeniti. A američka spoljna politika se NIKAD ne menja. Izbori su nešto nalik na lutkarsku priredbu. A zna se dobro i ko vuče konce.

Gogo

pre 11 godina

sjasi kurta da uzjasi murta...i tako poslednjih 50-tak godina.
a progresivna i superinteligentna americka nacija nikako da sabere 1+1 I DA SHVATI DA JE KRAJNJI REZULTAT...2.

Miodrag

pre 11 godina

Ja zivim ovde preko 20 godina i nikada nisam isao na glasanje jer nemam za koga.Nema skoro nikakve razlike medju njima a sistem im je takav strogo kontrolisan tako da nijedna druga stranka osim njih nema sanse da se kandiduje.Uostalom spoljna politika ostaje ista tako da sve je to isto s...e.

NN

pre 11 godina

Ipak demokrate imaju aduta Hilari Klinton za predsednicu SAD , tako da mislim da republikanci nemaju sansu uskoro da dobiju predsednika na izborima.

kurta

pre 11 godina

Samo Balkanac moze kad emigrira u Ameriku i naprasno postane Amerikanac veci i od Dzordza Busa,da glasa za republikance koji se protive sve vecem dolasku stranaca.

svi (ni)su isti

pre 11 godina

Smesni ovi izbori, decenijama (vekovima?) se zna da ce pobediti ... nasi ili nasi. A ovamo im smeta sto se nasao pametan i vredan covek u Rusiji pa vlada nekoliko termina kao "autokrata", "diktator", ovo, ono! On ce se jednog dana ipak skloniti, zbog prirodnih zakona, ali u SAD ce i dalje pobedjivati nasi ili nasi.

Vatra

pre 11 godina

Ovi kauboji su malo ratoborniji od ovih "demoktata-ta-ta-ta" sto znaci uskoro ide gazenje neke male drzave, jasno je da ruse ne bi napadali ni dok sanjaju. Ako im se slucajno i desi takva greska kad se probude sebi izudaraju jedno 200 samara i odlaze kod njihovog glavesine na ispoved pa na konzilijum psihijatra da vide sta mu je i ima li mu spasa.
rat u najavi.

SRBOFIL

pre 11 godina

Kao Amerikanac dao bih svoj glas demokratama ali Srbin u meni mi ne dozvoljava da glasam ni za jedne ni za druge.
Suviše loših stvari su uradili Srbima i Srbiji da bih mogao osećati bilo kakvu ushićenost dajući im svoj glas.
Uvek se može glasati na lokalnom nivou gde nema strančarenja i krupne politike.
Ali dati glas senatoru koji će sutra možda glasati da ti bombarduju otadžbinu,kao što i jesu glasali,
NE HVALA!!
Bar toliko mogu da učinim.

Lacerta

pre 11 godina

A da li to nešto menja stvar za nas u Srbiji? Ako ni u čemu ne menja (a lično mislim da ne menja), šta se to onda nas tiče? To je interna stvar Amerike i Amerikanaca.

glavomozid

pre 11 godina

"toooooo !!! Dosta nam je vise ovog mlakonje! Videcete rusofili sad sta je pravda kad Jeb Bush dodje na vlast!
(vracar, 5. novembar 2014 03:10) "

Da, mozda i on srusi neke zgrade, pobije 20K ljudi i okrivi Asada za to da bi zapoceo rat u Siriji, ili mozda u Ukrajini ili Rusiji. Bushevi su pravi mirotvorci, kao i uostalom cela zatucana GOP. Sad ce da zabrane abortuse, da se zaduze jos 2 triliona dolara i predaju kontrolu drzave vojsci, ponovo. Jedini razlog Obaminog neuspeha eje potpuna blokada senata koju je GOP izazvao. I sad se raduju sto su svojoj zemlji pucali u kolena samo da komsiji crkne krava. Sad cemo da vidimo kako ce ta zemlja da stane na noge sa stucanim kolenima. Ne zaboravimo tu i cuveni objektivni Fox news koji podrzava GOP. Ah taj Fox, bolji je i od Onion News Network-a. Ako nista drugo, The Daily Show ce postati mnogo bolji.

Ћезо рца

pre 11 godina

Фарса, лакрдија... Кормилар је увек исти, само се не зна ко седи до њега и виче ,,хоп'', у овом тужном квази-демократском двојцу.

Majstor Jugoslavije

pre 11 godina

Da se ovo desilo u Srbiji, republikanci bi Obami poručili da raspiše prevremene izbore,jer su ovi izbori pokazali da je izgubio poverenje naroda i a samim tim više nema legitimitet da vlada.

GBK

pre 11 godina

SAD imaju preko 300 miliona stanovnika i 2 stranke/partije, a Srbija sa jedva 7 miliona ima oko 100 stranaka/partija. Sta to govori?