Region

Subota, 25.06.2011.

11:53

Azerbejdžan prodaje gas Bugarskoj?

Azerbejdžan je spreman da isporučuje više od jedne milijarde kubnih metara gasa Bugarskoj od 2014. godine, objavilo je bugarsko ministarstvo energetike.

Izvor: Tanjug

Default images

"Azerbejdžan je spreman da doprema gas u Bugarsku od 2014. godine, odmah po završetku izgradnje gasovoda iz Turske i Grčke", objavilo je ministarstvo posle sastanka ministara Bugarske i Azerbejdžana u Briselu.

Isporuke će početi pre početka druge faze eksploatacije gasnog nalazišta Šahdeniz, koje može da bude izvor energenta za planirani gasovod "Nabuko", objavljeno je u saopštenju.

Ministri su takođe razmotrili mogućnost isporuka tečnog gasa i dogovorili da će se taj projekat još proučiti, s tim što bi isporuke mogle da budu na nivou od dve milijarde kubnih metara godišnje, prenosi Rojters.

Sa godišnjim potrebama od četiri do pet milijardi kubika gasa Bugarska u potpunosti zavisi od ruskog gasa i želi da proširi krug dobavljača.

Azerbejdžan je prošle godine proizveo 26,2 milijarde kubnih metra i planira da ove godine poveća eksploataciju na 28-29 milijardi kubika.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Region

Ina pušta rafineriju u rad

Hrvatska naftna kompanija Ina saopštila je da projekat modernizacije Rafinerije nafte Rijeka za skoro 700 miliona evra ulazi u završnu fazu, pošto je okončana izgradnja ključnih sistema novog postrojenja.

14:40

24.12.2025.

2 d

Region

Susedna država menja novčanice

BiH bi od 2028. godine mogla dobiti nove novčanice konvertibilne marke (KM) koje će imati poboljšan dizajn, najavila je guvernerka Centralne banke BiH Јasmina Selimović.

10:28

24.12.2025.

2 d

Podeli: