Марко
pre 2 godine
Докон поп и јариће крсти.
Petak, 02.02.2024.
15:59
IMAGE SOURCE
pre 2 godine
Докон поп и јариће крсти.
pre 2 godine
Danas “ kopile” ne pije vodu. Danas je normalno da se deca prave,radjaju, bez bračnih obaveza. Znaci kopile više ne postoji. Reč otišla u bajke.
pre 2 godine
Текма.
Јежим се од ове речи.
(УФО, 04. februar 2024 09:34)
репка .
pre 2 godine
Strndžanje, Đojlen.
pre 2 godine
Текма.
Јежим се од ове речи.
pre 2 godine
najruznije reci - politika, politicar, predsednik, partija
pre 2 godine
Preribetina
pre 2 godine
Nema ruznih reci.
Ruzno je njihovo znacenje
(Anna, 03. februar 2024 07:46)
Bas tako!
pre 2 godine
Grkljan je muškog roda, a kopile srednjeg. A lepota i ružnoća su stvar ukusa, a ne apsolutne i objektivne kategorije.
pre 2 godine
Nema ruznih reci.
Ruzno je njihovo znacenje
pre 2 godine
bulja
pre 2 godine
i evo jedna netipična za srpski jezik, ali ipak srpska reč
12. homoseksualac, peder, gej - muželomac, muželjubac
(Hammer
16 vek -buljaš
pre 2 godine
Meni su ružne reči: raspuštenica, baba-devojka, isprdak, pa i svekrva- ne znam od cega uopste potice ta rec. A medju lepe sam uvek svrstavala: maestral, oblutak,sanjalica, dečkić, vilinski. Bila mi je simpaticna rec- tantopir, ali ne znam postoji li u knjizevnosti niti znacenje. Moja baka bi je spominjala dok sam bila mala.
pre 2 godine
Pljuga, kinta... mozda su nekada asocirale na generaciju buntovnika, danas je to supkultura klosarizma.
pre 2 godine
@ Darko, jesu li to oni pušači koji kašlju po slavljima i iskašljavaju svašta, dok su na ulici prazne taj sadržaj po putu pa moramo da pazimo da ne ugazimo? Ili nešto drugo?
Volim ljude koji se trude da ulepšaju žuvot makar rečima ako nisu drugačije u mogućnosti.
pre 2 godine
Ваљда се каже, пежуратив.
pre 2 godine
Jedna vrlo ružna reč - podvarak. Nije mi jasno kako tako lepo jelo, a tako ružan naziv.
pre 2 godine
Најружнија српска реч је, НАЈРУЖНИЈА.
pre 2 godine
Evo još jedne ružne: “Kašljara”.
pre 2 godine
скотоложник, родоскрвник, чедоморник...
pre 2 godine
A zasto je keva na ovom spisku? Sta je tu ruzno?
pre 2 godine
Evo nekoliko zaboravljenih srpskih reči iz srednjeg veka koje su bile u upotrebi do 19. veka i njihovi današnji sinonimi:
1. ekser - gvozd
2. flaša - staklence
3. paprika - kuršumčići
4. čarape - obojci, obujci
5. pantalone - gaće
6. gaće - rublje
7. jakna - vertovka
8. krevet - ležaj
9. jastuk - perna
10. ćebe - pokrivač
11. čaršaf - prekrivač
i evo jedna netipična za srpski jezik, ali ipak srpska reč
12. homoseksualac, peder, gej - muželomac, muželjubac
pre 2 godine
A reč bulja? Po meni je to reč od koje se sva naježim i stresem.
pre 2 godine
Evo nekoliko zaboravljenih srpskih reči iz srednjeg veka koje su bile u upotrebi do 19. veka i njihovi današnji sinonimi:
1. ekser - gvozd
2. flaša - staklence
3. paprika - kuršumčići
4. čarape - obojci, obujci
5. pantalone - gaće
6. gaće - rublje
7. jakna - vertovka
8. krevet - ležaj
9. jastuk - perna
10. ćebe - pokrivač
11. čaršaf - prekrivač
i evo jedna netipična za srpski jezik, ali ipak srpska reč
12. homoseksualac, peder, gej - muželomac, muželjubac
pre 2 godine
Grkljan je muškog roda, a kopile srednjeg. A lepota i ružnoća su stvar ukusa, a ne apsolutne i objektivne kategorije.
pre 2 godine
Nema ruznih reci.
Ruzno je njihovo znacenje
pre 2 godine
A reč bulja? Po meni je to reč od koje se sva naježim i stresem.
pre 2 godine
A zasto je keva na ovom spisku? Sta je tu ruzno?
pre 2 godine
Jedna vrlo ružna reč - podvarak. Nije mi jasno kako tako lepo jelo, a tako ružan naziv.
pre 2 godine
Pljuga, kinta... mozda su nekada asocirale na generaciju buntovnika, danas je to supkultura klosarizma.
pre 2 godine
Preribetina
pre 2 godine
Nema ruznih reci.
Ruzno je njihovo znacenje
(Anna, 03. februar 2024 07:46)
Bas tako!
pre 2 godine
Meni su ružne reči: raspuštenica, baba-devojka, isprdak, pa i svekrva- ne znam od cega uopste potice ta rec. A medju lepe sam uvek svrstavala: maestral, oblutak,sanjalica, dečkić, vilinski. Bila mi je simpaticna rec- tantopir, ali ne znam postoji li u knjizevnosti niti znacenje. Moja baka bi je spominjala dok sam bila mala.
pre 2 godine
Evo još jedne ružne: “Kašljara”.
pre 2 godine
i evo jedna netipična za srpski jezik, ali ipak srpska reč
12. homoseksualac, peder, gej - muželomac, muželjubac
(Hammer
16 vek -buljaš
pre 2 godine
bulja
pre 2 godine
najruznije reci - politika, politicar, predsednik, partija
pre 2 godine
скотоложник, родоскрвник, чедоморник...
pre 2 godine
Текма.
Јежим се од ове речи.
(УФО, 04. februar 2024 09:34)
репка .
pre 2 godine
Текма.
Јежим се од ове речи.
pre 2 godine
@ Darko, jesu li to oni pušači koji kašlju po slavljima i iskašljavaju svašta, dok su na ulici prazne taj sadržaj po putu pa moramo da pazimo da ne ugazimo? Ili nešto drugo?
Volim ljude koji se trude da ulepšaju žuvot makar rečima ako nisu drugačije u mogućnosti.
pre 2 godine
Danas “ kopile” ne pije vodu. Danas je normalno da se deca prave,radjaju, bez bračnih obaveza. Znaci kopile više ne postoji. Reč otišla u bajke.
pre 2 godine
Докон поп и јариће крсти.
pre 2 godine
Strndžanje, Đojlen.
pre 2 godine
Ваљда се каже, пежуратив.
pre 2 godine
Најружнија српска реч је, НАЈРУЖНИЈА.
pre 2 godine
A zasto je keva na ovom spisku? Sta je tu ruzno?
pre 2 godine
Evo nekoliko zaboravljenih srpskih reči iz srednjeg veka koje su bile u upotrebi do 19. veka i njihovi današnji sinonimi:
1. ekser - gvozd
2. flaša - staklence
3. paprika - kuršumčići
4. čarape - obojci, obujci
5. pantalone - gaće
6. gaće - rublje
7. jakna - vertovka
8. krevet - ležaj
9. jastuk - perna
10. ćebe - pokrivač
11. čaršaf - prekrivač
i evo jedna netipična za srpski jezik, ali ipak srpska reč
12. homoseksualac, peder, gej - muželomac, muželjubac
pre 2 godine
Ваљда се каже, пежуратив.
pre 2 godine
Најружнија српска реч је, НАЈРУЖНИЈА.
pre 2 godine
A reč bulja? Po meni je to reč od koje se sva naježim i stresem.
pre 2 godine
скотоложник, родоскрвник, чедоморник...
pre 2 godine
Jedna vrlo ružna reč - podvarak. Nije mi jasno kako tako lepo jelo, a tako ružan naziv.
pre 2 godine
Nema ruznih reci.
Ruzno je njihovo znacenje
pre 2 godine
Pljuga, kinta... mozda su nekada asocirale na generaciju buntovnika, danas je to supkultura klosarizma.
pre 2 godine
bulja
pre 2 godine
Meni su ružne reči: raspuštenica, baba-devojka, isprdak, pa i svekrva- ne znam od cega uopste potice ta rec. A medju lepe sam uvek svrstavala: maestral, oblutak,sanjalica, dečkić, vilinski. Bila mi je simpaticna rec- tantopir, ali ne znam postoji li u knjizevnosti niti znacenje. Moja baka bi je spominjala dok sam bila mala.
pre 2 godine
Nema ruznih reci.
Ruzno je njihovo znacenje
(Anna, 03. februar 2024 07:46)
Bas tako!
pre 2 godine
@ Darko, jesu li to oni pušači koji kašlju po slavljima i iskašljavaju svašta, dok su na ulici prazne taj sadržaj po putu pa moramo da pazimo da ne ugazimo? Ili nešto drugo?
Volim ljude koji se trude da ulepšaju žuvot makar rečima ako nisu drugačije u mogućnosti.
pre 2 godine
Strndžanje, Đojlen.
pre 2 godine
Evo još jedne ružne: “Kašljara”.
pre 2 godine
Grkljan je muškog roda, a kopile srednjeg. A lepota i ružnoća su stvar ukusa, a ne apsolutne i objektivne kategorije.
pre 2 godine
najruznije reci - politika, politicar, predsednik, partija
pre 2 godine
i evo jedna netipična za srpski jezik, ali ipak srpska reč
12. homoseksualac, peder, gej - muželomac, muželjubac
(Hammer
16 vek -buljaš
pre 2 godine
Preribetina
pre 2 godine
Текма.
Јежим се од ове речи.
pre 2 godine
Текма.
Јежим се од ове речи.
(УФО, 04. februar 2024 09:34)
репка .
pre 2 godine
Danas “ kopile” ne pije vodu. Danas je normalno da se deca prave,radjaju, bez bračnih obaveza. Znaci kopile više ne postoji. Reč otišla u bajke.
pre 2 godine
Докон поп и јариће крсти.
23 Komentari
Sortiraj po: