sastav
pre 6 godina
Ne verujem lako možda u teorije zavere, ali u onoj priči o 5G mreži i ovoj sad o vakcinama jedno je zajedničko - bira se između kineskih i aneričkih.
Nedelja, 05.04.2020.
12:05
IMAGE SOURCE
pre 6 godina
Ne verujem lako možda u teorije zavere, ali u onoj priči o 5G mreži i ovoj sad o vakcinama jedno je zajedničko - bira se između kineskih i aneričkih.
pre 6 godina
u levo rame kinesku, u desno americku, bre
pre 6 godina
Treba svetu vakcina protiv vas, virus ste najgore vrste..
pre 6 godina
Amerikanci imaju vakcinu, a mi kinezi kopi pejst X milijardu, razmnozimo mi to ko virus očas.!
pre 6 godina
@Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
(matorko, 5. april 2020 14:19)
Svinjski grip je krenuo iz U.S.A.
(Zivke, 05. april 2020 15:55)
Pa, istina je zapravo da je iz Meksika krenuo.
pre 6 godina
a da oni prestanu da jedu sve sto se mrda i zagadjuju i sire bolestine? onda nece trebati nikakva vakcina. licemeri. zbog njih je ceo svet stao, ljudi umiru, ekonomija propada i sad hoce kao da pomognu. neka hvala!
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Nesto kapiram, da su hteli potrovati ostatak sveta, ne bi prvo sebi suknuli i blokirali zemlju i privredu na 4-5 meseci.
(begreifen, 05. april 2020 17:49)
A da li bi Ameri sami sebi srusili zgrade u "teroristickom" napadu na kule bliznakinje ? Mislim, sve su to teorije zavere, slazem se, ali elementarna logika je u pitanju.
pre 6 godina
Samo udrite po zmijskih oglasima i misijim corbama
pre 6 godina
ako vam je vakcina pouzdana ko tester onda neka hvala...
pre 6 godina
Ako je virus veštački i bološko oružje verovatno vakcine i neće uskoro biti ! Još će ono(oružje) biti u upotrebi na više strana neko vreme dok se ciljevi ne postignu ,a vakcina će se intenzivno tražiti kad se virus okrene protiv svog tvorca(on ga najbolje i poznaje)!
pre 6 godina
za razlicite rase i razlicite vrste vskcina
pre 6 godina
Ja se prijavljijem za američku vakcinu, kinesku bih preskocio
pre 6 godina
lek vec postoji ali je jeftin i imala ga je svaka apoteka, sad ga nema zato sto je jeftin, trazi se skuplji.
pre 6 godina
Što nisi govorio u tvom časopisu “Odbrana”. Trabalo bi da se praviš tamo pametan gde su ti tvoji komesari dozvolilili...Nije vas bilo u Januaru.
pre 6 godina
Bolje ipak da cekamo americku vakcinu, vi zderaci miseva cete ostati upamceni u celom svetu kao izazivaci ovog zla.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (palanka, 5. april 2020 18:43)
Американци су познати као ждерачи пацова, наравно ако си гледао неки озбиљнији филм од Рамба.
pre 6 godina
Znaci mogu da bookiram Avgust Thasos, Limenas za promenu, vec 3 godine za redom na jugu, dosta je vala bilo, a i Ciganin sam, mislim ne Rom, vec ovaj Zvezdin pa mi sever nekako prikladniji.
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
(indijana, 05. april 2020 13:24)
prvo te dobro istucem,
pa te lepo previjem zavojima,
a ti mi zahvalis za negu :d
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (belgrado, 5. april 2020 14:34)
ako izbace dobru vakcinu ne do juna nego ove godine, evo ja cu da ga poljubim gde god hoce!
pre 6 godina
Naručiću vakcinu preko Aliexpresa i verujem da će stići početkom Jula.Šiknem to i pravac Pefkohori!
pre 6 godina
Ovaj virus kao da je pravio neki kapitalista, čisti slabije jedinke koje nisu radno sposobne i naravno rasterećuje budžet. Koristi imaju penziono, zdravstveno, osiguranja. Koliko ih je samo umrlo sa životnim osiguranjem čija polisa sada neće važiti, zato je između ostalog uvedeno vanredno stanje.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Darko, 5. april 2020 18:43)
"Kapitalisti" trebaju potrošači. Penzioneri dobijaju penzije iz fondova, sugurni su prihodi i sigurni potrošači. Ako se oni, kako kažete, eliminišu, kapitalista je na velikom gubitku.
pre 6 godina
Danas se stalno provlaci rec "vakcina".Ako malo pogledate portale a i neke nase izjave danas,vise je nego jasno.Posejes paniku,napravis problem,ponudis resenje.To je ogroman biznis veci i od it tehnologije.A sve tamo gde se okrecu velike pare ima i dosta manipulacije.Praticemo.Sada bar vremena imamo.
pre 6 godina
Da li ovaj lekar clan Komunisticke partije Kine? Pitam da mogu da procenim koliko je objektivan.
pre 6 godina
Ja ću ipak sačekati američku vakcinu. Pa skoro sve u medicini je zapad pronašao.
pre 6 godina
Ako je to tačno gomila naručenih respiratora koji treba tek da stignu neće nam trebati, tražiće se vakcine kojih neće biti dovoljno
pre 6 godina
nemamo gde da kupimo maske
pre 6 godina
Neki je nećemo primiti nikada! Tačka.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (divizija po MaXimu, 5. april 2020 15:21)
Neki će i da umrete, a neki će da preživimo ;)
pre 6 godina
Ovaj virus kao da je pravio neki kapitalista, čisti slabije jedinke koje nisu radno sposobne i naravno rasterećuje budžet. Koristi imaju penziono, zdravstveno, osiguranja. Koliko ih je samo umrlo sa životnim osiguranjem čija polisa sada neće važiti, zato je između ostalog uvedeno vanredno stanje.
pre 6 godina
Bolje ipak da cekamo americku vakcinu, vi zderaci miseva cete ostati upamceni u celom svetu kao izazivaci ovog zla.
pre 6 godina
Sve ovo je vase maslo,nema veze,vidi ovaj odozgo sve...
pre 6 godina
pa ceo svet kaze da maska ne stiti samo ovaj kinez da stiti... maska stiti druge od onoga ko je nosi a ne onoga ko je nosi od drugih
(advokat, 05. april 2020 16:17)
I posto po preporuci kineza onda svi nose maske- svi su i zasticeni- veoma jednostavna logika, nazalost nedostupna mnogima na zapadu. Jedan od glavnih razloga zasto se maske jos ne preporucuju na zapadu je nedostatak - ne dokaza da su delotvorne, vec nedostatak samih maski- nema ih i moraju da se cuvaju za medicinsko osoblje.
pre 6 godina
čoveče ispade da sve države imaju veliku korist od ovog virusa. Ubija sve starije i one sa hroničnim bolestima, znači ozbiljno rasterećuje i penzioni i zdravstveni fond.
pre 6 godina
Svinjski grip se pojavio u proleće 2009, na jesen smo već imali vakcinu. Od 2010. bila je u sastavu redovne sezonske vakcine. U slučaju korone, svet nema vremena da čeka na ispitivanje vakcine. Manja je šteta od neželjenih efekata, nego od gašenja celokupnog života koje je trenutno u toku.
(expert, 5. april 2020 14:25)
Ovo prvo za svinjski grip je tacno, ali ovo drugo je cista glupost izazvana panikom. Nije ovo Variola Vera pa da treba tako razmisljati.
pre 6 godina
krajem juna!? kad pre?
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Nesto kapiram, da su hteli potrovati ostatak sveta, ne bi prvo sebi suknuli i blokirali zemlju i privredu na 4-5 meseci.
pre 6 godina
Kina je ogledalo onoga što se sprema Evropi!
Apsolutna poslušnost, nema protesta, nema demokratije, slušaj samo ono što globalisticka vlast nalaže.
Ako nam je Kina uzor, bolje da se samoubijemo!
pre 6 godina
Kako je izračunao kraj juna? Tek su počeli klinička ispitivanja, koja će trajati bar 6 meseci, plus još tri meseca da se sve odobri plus još tri meseca da se proizvede nekoliko milijardi vakcina. Masovna vakcinacija ne može početi do maja ili juna sledeće godine.
(Boris, 05. april 2020 14:06)
Pa on čovek reče juna. Možda naši nisu razumeli koje godine.
pre 6 godina
кинеска влада би такође требала строго забранити једење шишмиша, а не овде да показује колико су пажљиви мали Кинези
pre 6 godina
@ expert
Ti druže nemaš pojma. Za svaku vakcinu treba minimum 5 godina da se ispita da li je dovoljno sigurna za ljudski organizam. Isto tako je I za ljekove. Osim ako već ne postoji, pošto su izašla istraživanja da se navodno zna o virusu od ranije.
U svakom slučaju, tebi ako brža vakcina ne predstavlja problem da je primiš I da to isto daš svojoj djeci, ti je samo primaj. Ja ne.
pre 6 godina
Ovdjr Sam procitao da su, u stvari ameri posijali virus. ..Za vakcinu su zaduzeni kinezi, nsravno, kao sto su rusi zaduzeni da svakih 15 tak dana "zaorepaste "zapad svojim novim, naravno najnaprednijim, oruzjem. Iz zala zvanih USA, EU i nato moze doci samo zlo. Blago vama. ..
pre 6 godina
pa ceo svet kaze da maska ne stiti samo ovaj kinez da stiti... maska stiti druge od onoga ko je nosi a ne onoga ko je nosi od drugih
pre 6 godina
U skladu sa slavnim tradicijama, Srbi će da hvale kineske, a kupuju američke vakcine. Isto kao što obožavaju Rusiju, a decu šalju u Nemačku i Austriju. Srbija nema cenu, ali svaki Srbin više voli evro od dinara. Pusti priču.
pre 6 godina
To je to sad trka veliki svetskih sila ko ce prvi I efikassnu vakcinu pronaci ovo je sve propaganda a Taj virus su GA oni stvorili
(eni, 05. april 2020 14:15)
Da li je realno?!
pre 6 godina
A pod "saradnjom sa Vladom" u stvari misli "ili slusaj ili te nece vise biti".
pre 6 godina
Naravno, imaju oni već vakcine, samo glumataju i daće nam ih za sledeću sezonu. Njima se ne žuri, zaradiće oni milijarde, a pre toga doneće zakone o obaveznoj vakcinaciji....i trovanje ljudi može da počne. Sva ova histerija i jeste zbog toga.
pre 6 godina
Neki je nećemo primiti nikada! Tačka.
pre 6 godina
Kina koja pretendira na prestol sveta jos uvek u 21 veku jedu sismiseve, macke, psa. Ipak se civilizacija (moderna 21 vek) rodila na zapadu. Ziveli Amerika i zapadna civilizacija koji zivimo svi.
pre 6 godina
Evo i Kinez kaze 14 dana..zasto sam ja 28 dana ??? A nisu hteli da me testiraju ..u SRbiji gradjanin ima manja prava nego u Kini.
pre 6 godina
@Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
(matorko, 5. april 2020 14:19)
Svinjski grip je krenuo iz U.S.A.
pre 6 godina
i Junu nece ni trebati!
pre 6 godina
Vakcinu nemojte ni slučajno da puštate u promet ako nema bar 50mg žive, šta će nam vakcina u kojoj nema bar malo žive!
pre 6 godina
Nadam se da ce vam citav Svet lupiti sankcije posle svega ovog.Treba vas vratiti u kameno doba gde vam je i mesto.
pre 6 godina
Jedna stvar je sigurna, niko neće hteti američke vakcine, evo upravo sad na tviteru cela Afrika se digla i pljuje Gejtsa 😂
pre 6 godina
smo vakcinu dajte nema veze ako nam usi otpadnu ili se pretvorimo u zombije za 5 godina a deca nam imaju sest prstiju i 4 noge.
pre 6 godina
Članove za dobrovoljce!
pre 6 godina
Kako je izračunao kraj juna? Tek su počeli klinička ispitivanja, koja će trajati bar 6 meseci, plus još tri meseca da se sve odobri plus još tri meseca da se proizvede nekoliko milijardi vakcina. Masovna vakcinacija ne može početi do maja ili juna sledeće godine.
pre 6 godina
Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
pre 6 godina
To je to sad trka veliki svetskih sila ko ce prvi I efikassnu vakcinu pronaci ovo je sve propaganda a Taj virus su GA oni stvorili
pre 6 godina
@Milose, neželjene posledice mogu biti i sigurna smrt , u roku od dva meseca na primer, zdravih ljudi koji prime vakcinu. Ne želiš valjda da ubiješ celokupnu ljudsku populaciju stariju od 64 godine?!
pre 6 godina
Bukvalno sam se tome i nadao, lek ili vakcina koji ce biti u upotrebi do kraja leta i to je otprilike to.
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
(indijana, 05. april 2020 13:24)
prvo te dobro istucem,
pa te lepo previjem zavojima,
a ti mi zahvalis za negu :d
pre 6 godina
Људи па ово је невероватно, колико нам основног образовања фали. Ко је имало пазио у школи зна да, ако је вирус откривен тек у новембру, изолован крајем децембра, за вакцину треба да чекамо до 2026. Да би једна вакцина прошла све тестове и да би утврдили сва нежељена дејства исте треба да прође не испод 5 година. Осим ако вакцина није већ одавно направљена. Хвала вам на вашој неиспитаној вакцини, јер корону имам велику шансу да преживим око 97% ако је и добијем. Вакцину мало теже.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (veljko, 5. april 2020 13:23)
Svinjski grip se pojavio u proleće 2009, na jesen smo već imali vakcinu. Od 2010. bila je u sastavu redovne sezonske vakcine. U slučaju korone, svet nema vremena da čeka na ispitivanje vakcine. Manja je šteta od neželjenih efekata, nego od gašenja celokupnog života koje je trenutno u toku.
pre 6 godina
Samo lud moze Kinezu da veruje, to peglanje brojeva nije normalno, razvijene zemlje u evropi pokosene virusom, a u zemlji gde se jos hrane slepim misevima, psima i mackama jedva 3000 preminulih, pa ko normalan u te brojke veruje? Ili u bilo sta sto kinezi kazu?
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30). Druže, zaslužio si sendvič, svaka čast! Traži dupli, i od Djilasa, i od Jeremića. Obradovic ipak posti, tu bi samo ribu dobio.
pre 6 godina
Sve doktori nad doktorima...kakvo bre ispitivanje vakcine, kakve neželjene posledice...svi preko 65 god da se vakcinisu i to je to, mladji ne trebaju. Penzose ubija 100%, a da dobiju dečiju paralizu sigurno neće
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
pre 6 godina
Људи па ово је невероватно, колико нам основног образовања фали. Ко је имало пазио у школи зна да, ако је вирус откривен тек у новембру, изолован крајем децембра, за вакцину треба да чекамо до 2026. Да би једна вакцина прошла све тестове и да би утврдили сва нежељена дејства исте треба да прође не испод 5 година. Осим ако вакцина није већ одавно направљена. Хвала вам на вашој неиспитаној вакцини, јер корону имам велику шансу да преживим око 97% ако је и добијем. Вакцину мало теже.
pre 6 godina
Najlakse se moze preneti dva dana od pojave i pet dana nakon pojave??????
(Idi begaj, 05. april 2020 13:24)
Dva dana pre simptoma do 5 dana posle.
pre 6 godina
Najlakse se moze preneti dva dana od pojave i pet dana nakon pojave??????
pre 6 godina
Super, samo sto pre da zaboravimo ovo ludilo pa da nastavimo gde smo stali.
Ps. Savetujem svima da iskuliraju, nismo ni na pola puta a histerija dostize opasne nivoe. Zapitajte se kakvi cete biti polovinom maja ako ste sada kao besne veverice. Cuvajte zivce.
pre 6 godina
To samo znaci da ste ipak pustili virus iz labaratorije , jer je nemoguce da za 4 meseca napravite vakcinu za potpuno nov virus kome ste ime dali pre mesec dana .
(gile, 5. april 2020 12:56)
A ti si strucnjak za vakcine jel??? Ili samo verujes u teroije zavere?
pre 6 godina
Kako to sad zar niste rekli tek 2021 po ovom tekstu vakcina ce biti zavrsena do kraja leta.
pre 6 godina
Haha svako svoju gusla
pre 6 godina
"Nosite maske. Samo maske. Kad nosite masku, to je jedan od najefikasnijih metoda zaštite", rekao je on.
pre 6 godina
“sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima". Mogu da zamisim te dobrovoljce u Kini. Vi (otprilike ceo grad velicine NS) ste dobrovoljci
pre 6 godina
To samo znaci da ste ipak pustili virus iz labaratorije , jer je nemoguce da za 4 meseca napravite vakcinu za potpuno nov virus kome ste ime dali pre mesec dana .
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
pre 6 godina
a sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima", kaže dr Peng
u kini ih ima koliko hoces :d
zato tipujem na kinu i nagradu od 10 biliona $.
ima da trazimo po 2 da nam lupe,za svaki slucaj :d
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Увек смо знали да изаберемо браћу...
pre 6 godina
@Where is my sendvic?
čim lupetaš i ti dobijaš sendvič, samo od nekog drugog.
čuj, vakcinom da nas potruju.
pre 6 godina
hvala braco i svaka cast na brzini
pre 6 godina
"a sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima"
Ne, hvala, sačekaću leto.
pre 6 godina
Samo lud moze Kinezu da veruje, to peglanje brojeva nije normalno, razvijene zemlje u evropi pokosene virusom, a u zemlji gde se jos hrane slepim misevima, psima i mackama jedva 3000 preminulih, pa ko normalan u te brojke veruje? Ili u bilo sta sto kinezi kazu?
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Увек смо знали да изаберемо браћу...
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
(indijana, 05. april 2020 13:24)
prvo te dobro istucem,
pa te lepo previjem zavojima,
a ti mi zahvalis za negu :d
pre 6 godina
“sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima". Mogu da zamisim te dobrovoljce u Kini. Vi (otprilike ceo grad velicine NS) ste dobrovoljci
pre 6 godina
Super, samo sto pre da zaboravimo ovo ludilo pa da nastavimo gde smo stali.
Ps. Savetujem svima da iskuliraju, nismo ni na pola puta a histerija dostize opasne nivoe. Zapitajte se kakvi cete biti polovinom maja ako ste sada kao besne veverice. Cuvajte zivce.
pre 6 godina
U skladu sa slavnim tradicijama, Srbi će da hvale kineske, a kupuju američke vakcine. Isto kao što obožavaju Rusiju, a decu šalju u Nemačku i Austriju. Srbija nema cenu, ali svaki Srbin više voli evro od dinara. Pusti priču.
pre 6 godina
To samo znaci da ste ipak pustili virus iz labaratorije , jer je nemoguce da za 4 meseca napravite vakcinu za potpuno nov virus kome ste ime dali pre mesec dana .
pre 6 godina
Kina je ogledalo onoga što se sprema Evropi!
Apsolutna poslušnost, nema protesta, nema demokratije, slušaj samo ono što globalisticka vlast nalaže.
Ako nam je Kina uzor, bolje da se samoubijemo!
pre 6 godina
Kako to sad zar niste rekli tek 2021 po ovom tekstu vakcina ce biti zavrsena do kraja leta.
pre 6 godina
Bolje ipak da cekamo americku vakcinu, vi zderaci miseva cete ostati upamceni u celom svetu kao izazivaci ovog zla.
pre 6 godina
To samo znaci da ste ipak pustili virus iz labaratorije , jer je nemoguce da za 4 meseca napravite vakcinu za potpuno nov virus kome ste ime dali pre mesec dana .
(gile, 5. april 2020 12:56)
A ti si strucnjak za vakcine jel??? Ili samo verujes u teroije zavere?
pre 6 godina
"a sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima"
Ne, hvala, sačekaću leto.
pre 6 godina
Људи па ово је невероватно, колико нам основног образовања фали. Ко је имало пазио у школи зна да, ако је вирус откривен тек у новембру, изолован крајем децембра, за вакцину треба да чекамо до 2026. Да би једна вакцина прошла све тестове и да би утврдили сва нежељена дејства исте треба да прође не испод 5 година. Осим ако вакцина није већ одавно направљена. Хвала вам на вашој неиспитаној вакцини, јер корону имам велику шансу да преживим око 97% ако је и добијем. Вакцину мало теже.
pre 6 godina
кинеска влада би такође требала строго забранити једење шишмиша, а не овде да показује колико су пажљиви мали Кинези
pre 6 godina
Najlakse se moze preneti dva dana od pojave i pet dana nakon pojave??????
pre 6 godina
čoveče ispade da sve države imaju veliku korist od ovog virusa. Ubija sve starije i one sa hroničnim bolestima, znači ozbiljno rasterećuje i penzioni i zdravstveni fond.
pre 6 godina
smo vakcinu dajte nema veze ako nam usi otpadnu ili se pretvorimo u zombije za 5 godina a deca nam imaju sest prstiju i 4 noge.
pre 6 godina
Članove za dobrovoljce!
pre 6 godina
Haha svako svoju gusla
pre 6 godina
Kako je izračunao kraj juna? Tek su počeli klinička ispitivanja, koja će trajati bar 6 meseci, plus još tri meseca da se sve odobri plus još tri meseca da se proizvede nekoliko milijardi vakcina. Masovna vakcinacija ne može početi do maja ili juna sledeće godine.
(Boris, 05. april 2020 14:06)
Pa on čovek reče juna. Možda naši nisu razumeli koje godine.
pre 6 godina
Људи па ово је невероватно, колико нам основног образовања фали. Ко је имало пазио у школи зна да, ако је вирус откривен тек у новембру, изолован крајем децембра, за вакцину треба да чекамо до 2026. Да би једна вакцина прошла све тестове и да би утврдили сва нежељена дејства исте треба да прође не испод 5 година. Осим ако вакцина није већ одавно направљена. Хвала вам на вашој неиспитаној вакцини, јер корону имам велику шансу да преживим око 97% ако је и добијем. Вакцину мало теже.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (veljko, 5. april 2020 13:23)
Svinjski grip se pojavio u proleće 2009, na jesen smo već imali vakcinu. Od 2010. bila je u sastavu redovne sezonske vakcine. U slučaju korone, svet nema vremena da čeka na ispitivanje vakcine. Manja je šteta od neželjenih efekata, nego od gašenja celokupnog života koje je trenutno u toku.
pre 6 godina
Sve ovo je vase maslo,nema veze,vidi ovaj odozgo sve...
pre 6 godina
Kina koja pretendira na prestol sveta jos uvek u 21 veku jedu sismiseve, macke, psa. Ipak se civilizacija (moderna 21 vek) rodila na zapadu. Ziveli Amerika i zapadna civilizacija koji zivimo svi.
pre 6 godina
Nadam se da ce vam citav Svet lupiti sankcije posle svega ovog.Treba vas vratiti u kameno doba gde vam je i mesto.
pre 6 godina
Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
pre 6 godina
Neki je nećemo primiti nikada! Tačka.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (divizija po MaXimu, 5. april 2020 15:21)
Neki će i da umrete, a neki će da preživimo ;)
pre 6 godina
"Nosite maske. Samo maske. Kad nosite masku, to je jedan od najefikasnijih metoda zaštite", rekao je on.
pre 6 godina
Najlakse se moze preneti dva dana od pojave i pet dana nakon pojave??????
(Idi begaj, 05. april 2020 13:24)
Dva dana pre simptoma do 5 dana posle.
pre 6 godina
a sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima", kaže dr Peng
u kini ih ima koliko hoces :d
zato tipujem na kinu i nagradu od 10 biliona $.
ima da trazimo po 2 da nam lupe,za svaki slucaj :d
pre 6 godina
Ovaj virus kao da je pravio neki kapitalista, čisti slabije jedinke koje nisu radno sposobne i naravno rasterećuje budžet. Koristi imaju penziono, zdravstveno, osiguranja. Koliko ih je samo umrlo sa životnim osiguranjem čija polisa sada neće važiti, zato je između ostalog uvedeno vanredno stanje.
pre 6 godina
@Milose, neželjene posledice mogu biti i sigurna smrt , u roku od dva meseca na primer, zdravih ljudi koji prime vakcinu. Ne želiš valjda da ubiješ celokupnu ljudsku populaciju stariju od 64 godine?!
pre 6 godina
Svinjski grip se pojavio u proleće 2009, na jesen smo već imali vakcinu. Od 2010. bila je u sastavu redovne sezonske vakcine. U slučaju korone, svet nema vremena da čeka na ispitivanje vakcine. Manja je šteta od neželjenih efekata, nego od gašenja celokupnog života koje je trenutno u toku.
(expert, 5. april 2020 14:25)
Ovo prvo za svinjski grip je tacno, ali ovo drugo je cista glupost izazvana panikom. Nije ovo Variola Vera pa da treba tako razmisljati.
pre 6 godina
pa ceo svet kaze da maska ne stiti samo ovaj kinez da stiti... maska stiti druge od onoga ko je nosi a ne onoga ko je nosi od drugih
(advokat, 05. april 2020 16:17)
I posto po preporuci kineza onda svi nose maske- svi su i zasticeni- veoma jednostavna logika, nazalost nedostupna mnogima na zapadu. Jedan od glavnih razloga zasto se maske jos ne preporucuju na zapadu je nedostatak - ne dokaza da su delotvorne, vec nedostatak samih maski- nema ih i moraju da se cuvaju za medicinsko osoblje.
pre 6 godina
Kako je izračunao kraj juna? Tek su počeli klinička ispitivanja, koja će trajati bar 6 meseci, plus još tri meseca da se sve odobri plus još tri meseca da se proizvede nekoliko milijardi vakcina. Masovna vakcinacija ne može početi do maja ili juna sledeće godine.
pre 6 godina
Ja ću ipak sačekati američku vakcinu. Pa skoro sve u medicini je zapad pronašao.
pre 6 godina
nemamo gde da kupimo maske
pre 6 godina
Naručiću vakcinu preko Aliexpresa i verujem da će stići početkom Jula.Šiknem to i pravac Pefkohori!
pre 6 godina
A pod "saradnjom sa Vladom" u stvari misli "ili slusaj ili te nece vise biti".
pre 6 godina
Danas se stalno provlaci rec "vakcina".Ako malo pogledate portale a i neke nase izjave danas,vise je nego jasno.Posejes paniku,napravis problem,ponudis resenje.To je ogroman biznis veci i od it tehnologije.A sve tamo gde se okrecu velike pare ima i dosta manipulacije.Praticemo.Sada bar vremena imamo.
pre 6 godina
Da li ovaj lekar clan Komunisticke partije Kine? Pitam da mogu da procenim koliko je objektivan.
pre 6 godina
Sve doktori nad doktorima...kakvo bre ispitivanje vakcine, kakve neželjene posledice...svi preko 65 god da se vakcinisu i to je to, mladji ne trebaju. Penzose ubija 100%, a da dobiju dečiju paralizu sigurno neće
pre 6 godina
Evo i Kinez kaze 14 dana..zasto sam ja 28 dana ??? A nisu hteli da me testiraju ..u SRbiji gradjanin ima manja prava nego u Kini.
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30). Druže, zaslužio si sendvič, svaka čast! Traži dupli, i od Djilasa, i od Jeremića. Obradovic ipak posti, tu bi samo ribu dobio.
pre 6 godina
Naravno, imaju oni već vakcine, samo glumataju i daće nam ih za sledeću sezonu. Njima se ne žuri, zaradiće oni milijarde, a pre toga doneće zakone o obaveznoj vakcinaciji....i trovanje ljudi može da počne. Sva ova histerija i jeste zbog toga.
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Nesto kapiram, da su hteli potrovati ostatak sveta, ne bi prvo sebi suknuli i blokirali zemlju i privredu na 4-5 meseci.
pre 6 godina
Vakcinu nemojte ni slučajno da puštate u promet ako nema bar 50mg žive, šta će nam vakcina u kojoj nema bar malo žive!
pre 6 godina
@ expert
Ti druže nemaš pojma. Za svaku vakcinu treba minimum 5 godina da se ispita da li je dovoljno sigurna za ljudski organizam. Isto tako je I za ljekove. Osim ako već ne postoji, pošto su izašla istraživanja da se navodno zna o virusu od ranije.
U svakom slučaju, tebi ako brža vakcina ne predstavlja problem da je primiš I da to isto daš svojoj djeci, ti je samo primaj. Ja ne.
pre 6 godina
To je to sad trka veliki svetskih sila ko ce prvi I efikassnu vakcinu pronaci ovo je sve propaganda a Taj virus su GA oni stvorili
pre 6 godina
@Where is my sendvic?
čim lupetaš i ti dobijaš sendvič, samo od nekog drugog.
čuj, vakcinom da nas potruju.
pre 6 godina
krajem juna!? kad pre?
pre 6 godina
hvala braco i svaka cast na brzini
pre 6 godina
Neki je nećemo primiti nikada! Tačka.
pre 6 godina
pa ceo svet kaze da maska ne stiti samo ovaj kinez da stiti... maska stiti druge od onoga ko je nosi a ne onoga ko je nosi od drugih
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
(indijana, 05. april 2020 13:24)
prvo te dobro istucem,
pa te lepo previjem zavojima,
a ti mi zahvalis za negu :d
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (belgrado, 5. april 2020 14:34)
ako izbace dobru vakcinu ne do juna nego ove godine, evo ja cu da ga poljubim gde god hoce!
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
pre 6 godina
To je to sad trka veliki svetskih sila ko ce prvi I efikassnu vakcinu pronaci ovo je sve propaganda a Taj virus su GA oni stvorili
(eni, 05. april 2020 14:15)
Da li je realno?!
pre 6 godina
Ovdjr Sam procitao da su, u stvari ameri posijali virus. ..Za vakcinu su zaduzeni kinezi, nsravno, kao sto su rusi zaduzeni da svakih 15 tak dana "zaorepaste "zapad svojim novim, naravno najnaprednijim, oruzjem. Iz zala zvanih USA, EU i nato moze doci samo zlo. Blago vama. ..
pre 6 godina
Ako je to tačno gomila naručenih respiratora koji treba tek da stignu neće nam trebati, tražiće se vakcine kojih neće biti dovoljno
pre 6 godina
Ovaj virus kao da je pravio neki kapitalista, čisti slabije jedinke koje nisu radno sposobne i naravno rasterećuje budžet. Koristi imaju penziono, zdravstveno, osiguranja. Koliko ih je samo umrlo sa životnim osiguranjem čija polisa sada neće važiti, zato je između ostalog uvedeno vanredno stanje.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Darko, 5. april 2020 18:43)
"Kapitalisti" trebaju potrošači. Penzioneri dobijaju penzije iz fondova, sugurni su prihodi i sigurni potrošači. Ako se oni, kako kažete, eliminišu, kapitalista je na velikom gubitku.
pre 6 godina
i Junu nece ni trebati!
pre 6 godina
@Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
(matorko, 5. april 2020 14:19)
Svinjski grip je krenuo iz U.S.A.
pre 6 godina
Jedna stvar je sigurna, niko neće hteti američke vakcine, evo upravo sad na tviteru cela Afrika se digla i pljuje Gejtsa 😂
pre 6 godina
Bukvalno sam se tome i nadao, lek ili vakcina koji ce biti u upotrebi do kraja leta i to je otprilike to.
pre 6 godina
a da oni prestanu da jedu sve sto se mrda i zagadjuju i sire bolestine? onda nece trebati nikakva vakcina. licemeri. zbog njih je ceo svet stao, ljudi umiru, ekonomija propada i sad hoce kao da pomognu. neka hvala!
pre 6 godina
ako vam je vakcina pouzdana ko tester onda neka hvala...
pre 6 godina
@Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
(matorko, 5. april 2020 14:19)
Svinjski grip je krenuo iz U.S.A.
(Zivke, 05. april 2020 15:55)
Pa, istina je zapravo da je iz Meksika krenuo.
pre 6 godina
Treba svetu vakcina protiv vas, virus ste najgore vrste..
pre 6 godina
Ja se prijavljijem za američku vakcinu, kinesku bih preskocio
pre 6 godina
za razlicite rase i razlicite vrste vskcina
pre 6 godina
Samo udrite po zmijskih oglasima i misijim corbama
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Nesto kapiram, da su hteli potrovati ostatak sveta, ne bi prvo sebi suknuli i blokirali zemlju i privredu na 4-5 meseci.
(begreifen, 05. april 2020 17:49)
A da li bi Ameri sami sebi srusili zgrade u "teroristickom" napadu na kule bliznakinje ? Mislim, sve su to teorije zavere, slazem se, ali elementarna logika je u pitanju.
pre 6 godina
Znaci mogu da bookiram Avgust Thasos, Limenas za promenu, vec 3 godine za redom na jugu, dosta je vala bilo, a i Ciganin sam, mislim ne Rom, vec ovaj Zvezdin pa mi sever nekako prikladniji.
pre 6 godina
Amerikanci imaju vakcinu, a mi kinezi kopi pejst X milijardu, razmnozimo mi to ko virus očas.!
pre 6 godina
Što nisi govorio u tvom časopisu “Odbrana”. Trabalo bi da se praviš tamo pametan gde su ti tvoji komesari dozvolilili...Nije vas bilo u Januaru.
pre 6 godina
lek vec postoji ali je jeftin i imala ga je svaka apoteka, sad ga nema zato sto je jeftin, trazi se skuplji.
pre 6 godina
u levo rame kinesku, u desno americku, bre
pre 6 godina
Ako je virus veštački i bološko oružje verovatno vakcine i neće uskoro biti ! Još će ono(oružje) biti u upotrebi na više strana neko vreme dok se ciljevi ne postignu ,a vakcina će se intenzivno tražiti kad se virus okrene protiv svog tvorca(on ga najbolje i poznaje)!
pre 6 godina
Ne verujem lako možda u teorije zavere, ali u onoj priči o 5G mreži i ovoj sad o vakcinama jedno je zajedničko - bira se između kineskih i aneričkih.
pre 6 godina
Bolje ipak da cekamo americku vakcinu, vi zderaci miseva cete ostati upamceni u celom svetu kao izazivaci ovog zla.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (palanka, 5. april 2020 18:43)
Американци су познати као ждерачи пацова, наравно ако си гледао неки озбиљнији филм од Рамба.
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30). Druže, zaslužio si sendvič, svaka čast! Traži dupli, i od Djilasa, i od Jeremića. Obradovic ipak posti, tu bi samo ribu dobio.
pre 6 godina
hvala braco i svaka cast na brzini
pre 6 godina
To samo znaci da ste ipak pustili virus iz labaratorije , jer je nemoguce da za 4 meseca napravite vakcinu za potpuno nov virus kome ste ime dali pre mesec dana .
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
pre 6 godina
@Where is my sendvic?
čim lupetaš i ti dobijaš sendvič, samo od nekog drugog.
čuj, vakcinom da nas potruju.
pre 6 godina
To samo znaci da ste ipak pustili virus iz labaratorije , jer je nemoguce da za 4 meseca napravite vakcinu za potpuno nov virus kome ste ime dali pre mesec dana .
(gile, 5. april 2020 12:56)
A ti si strucnjak za vakcine jel??? Ili samo verujes u teroije zavere?
pre 6 godina
Samo lud moze Kinezu da veruje, to peglanje brojeva nije normalno, razvijene zemlje u evropi pokosene virusom, a u zemlji gde se jos hrane slepim misevima, psima i mackama jedva 3000 preminulih, pa ko normalan u te brojke veruje? Ili u bilo sta sto kinezi kazu?
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Nesto kapiram, da su hteli potrovati ostatak sveta, ne bi prvo sebi suknuli i blokirali zemlju i privredu na 4-5 meseci.
pre 6 godina
Sve doktori nad doktorima...kakvo bre ispitivanje vakcine, kakve neželjene posledice...svi preko 65 god da se vakcinisu i to je to, mladji ne trebaju. Penzose ubija 100%, a da dobiju dečiju paralizu sigurno neće
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
pre 6 godina
Људи па ово је невероватно, колико нам основног образовања фали. Ко је имало пазио у школи зна да, ако је вирус откривен тек у новембру, изолован крајем децембра, за вакцину треба да чекамо до 2026. Да би једна вакцина прошла све тестове и да би утврдили сва нежељена дејства исте треба да прође не испод 5 година. Осим ако вакцина није већ одавно направљена. Хвала вам на вашој неиспитаној вакцини, јер корону имам велику шансу да преживим око 97% ако је и добијем. Вакцину мало теже.
pre 6 godina
Људи па ово је невероватно, колико нам основног образовања фали. Ко је имало пазио у школи зна да, ако је вирус откривен тек у новембру, изолован крајем децембра, за вакцину треба да чекамо до 2026. Да би једна вакцина прошла све тестове и да би утврдили сва нежељена дејства исте треба да прође не испод 5 година. Осим ако вакцина није већ одавно направљена. Хвала вам на вашој неиспитаној вакцини, јер корону имам велику шансу да преживим око 97% ако је и добијем. Вакцину мало теже.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (veljko, 5. april 2020 13:23)
Svinjski grip se pojavio u proleće 2009, na jesen smo već imali vakcinu. Od 2010. bila je u sastavu redovne sezonske vakcine. U slučaju korone, svet nema vremena da čeka na ispitivanje vakcine. Manja je šteta od neželjenih efekata, nego od gašenja celokupnog života koje je trenutno u toku.
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Увек смо знали да изаберемо браћу...
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
(indijana, 05. april 2020 13:24)
prvo te dobro istucem,
pa te lepo previjem zavojima,
a ti mi zahvalis za negu :d
pre 6 godina
Bolje ipak da cekamo americku vakcinu, vi zderaci miseva cete ostati upamceni u celom svetu kao izazivaci ovog zla.
pre 6 godina
To je to sad trka veliki svetskih sila ko ce prvi I efikassnu vakcinu pronaci ovo je sve propaganda a Taj virus su GA oni stvorili
pre 6 godina
smo vakcinu dajte nema veze ako nam usi otpadnu ili se pretvorimo u zombije za 5 godina a deca nam imaju sest prstiju i 4 noge.
pre 6 godina
@Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
(matorko, 5. april 2020 14:19)
Svinjski grip je krenuo iz U.S.A.
pre 6 godina
Ja ću ipak sačekati američku vakcinu. Pa skoro sve u medicini je zapad pronašao.
pre 6 godina
Jedna stvar je sigurna, niko neće hteti američke vakcine, evo upravo sad na tviteru cela Afrika se digla i pljuje Gejtsa 😂
pre 6 godina
“sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima". Mogu da zamisim te dobrovoljce u Kini. Vi (otprilike ceo grad velicine NS) ste dobrovoljci
pre 6 godina
Nadam se da ce vam citav Svet lupiti sankcije posle svega ovog.Treba vas vratiti u kameno doba gde vam je i mesto.
pre 6 godina
Kina je ogledalo onoga što se sprema Evropi!
Apsolutna poslušnost, nema protesta, nema demokratije, slušaj samo ono što globalisticka vlast nalaže.
Ako nam je Kina uzor, bolje da se samoubijemo!
pre 6 godina
Sve ovo je vase maslo,nema veze,vidi ovaj odozgo sve...
pre 6 godina
Kina koja pretendira na prestol sveta jos uvek u 21 veku jedu sismiseve, macke, psa. Ipak se civilizacija (moderna 21 vek) rodila na zapadu. Ziveli Amerika i zapadna civilizacija koji zivimo svi.
pre 6 godina
Ovdjr Sam procitao da su, u stvari ameri posijali virus. ..Za vakcinu su zaduzeni kinezi, nsravno, kao sto su rusi zaduzeni da svakih 15 tak dana "zaorepaste "zapad svojim novim, naravno najnaprednijim, oruzjem. Iz zala zvanih USA, EU i nato moze doci samo zlo. Blago vama. ..
pre 6 godina
Neki je nećemo primiti nikada! Tačka.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (divizija po MaXimu, 5. april 2020 15:21)
Neki će i da umrete, a neki će da preživimo ;)
pre 6 godina
Danas se stalno provlaci rec "vakcina".Ako malo pogledate portale a i neke nase izjave danas,vise je nego jasno.Posejes paniku,napravis problem,ponudis resenje.To je ogroman biznis veci i od it tehnologije.A sve tamo gde se okrecu velike pare ima i dosta manipulacije.Praticemo.Sada bar vremena imamo.
pre 6 godina
Ovaj virus kao da je pravio neki kapitalista, čisti slabije jedinke koje nisu radno sposobne i naravno rasterećuje budžet. Koristi imaju penziono, zdravstveno, osiguranja. Koliko ih je samo umrlo sa životnim osiguranjem čija polisa sada neće važiti, zato je između ostalog uvedeno vanredno stanje.
pre 6 godina
Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
pre 6 godina
Bukvalno sam se tome i nadao, lek ili vakcina koji ce biti u upotrebi do kraja leta i to je otprilike to.
pre 6 godina
"a sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima"
Ne, hvala, sačekaću leto.
pre 6 godina
Naravno, imaju oni već vakcine, samo glumataju i daće nam ih za sledeću sezonu. Njima se ne žuri, zaradiće oni milijarde, a pre toga doneće zakone o obaveznoj vakcinaciji....i trovanje ljudi može da počne. Sva ova histerija i jeste zbog toga.
pre 6 godina
Neki je nećemo primiti nikada! Tačka.
pre 6 godina
"Nosite maske. Samo maske. Kad nosite masku, to je jedan od najefikasnijih metoda zaštite", rekao je on.
pre 6 godina
pa ceo svet kaze da maska ne stiti samo ovaj kinez da stiti... maska stiti druge od onoga ko je nosi a ne onoga ko je nosi od drugih
pre 6 godina
@ expert
Ti druže nemaš pojma. Za svaku vakcinu treba minimum 5 godina da se ispita da li je dovoljno sigurna za ljudski organizam. Isto tako je I za ljekove. Osim ako već ne postoji, pošto su izašla istraživanja da se navodno zna o virusu od ranije.
U svakom slučaju, tebi ako brža vakcina ne predstavlja problem da je primiš I da to isto daš svojoj djeci, ti je samo primaj. Ja ne.
pre 6 godina
pa ceo svet kaze da maska ne stiti samo ovaj kinez da stiti... maska stiti druge od onoga ko je nosi a ne onoga ko je nosi od drugih
(advokat, 05. april 2020 16:17)
I posto po preporuci kineza onda svi nose maske- svi su i zasticeni- veoma jednostavna logika, nazalost nedostupna mnogima na zapadu. Jedan od glavnih razloga zasto se maske jos ne preporucuju na zapadu je nedostatak - ne dokaza da su delotvorne, vec nedostatak samih maski- nema ih i moraju da se cuvaju za medicinsko osoblje.
pre 6 godina
Kako to sad zar niste rekli tek 2021 po ovom tekstu vakcina ce biti zavrsena do kraja leta.
pre 6 godina
Super, samo sto pre da zaboravimo ovo ludilo pa da nastavimo gde smo stali.
Ps. Savetujem svima da iskuliraju, nismo ni na pola puta a histerija dostize opasne nivoe. Zapitajte se kakvi cete biti polovinom maja ako ste sada kao besne veverice. Cuvajte zivce.
pre 6 godina
Evo i Kinez kaze 14 dana..zasto sam ja 28 dana ??? A nisu hteli da me testiraju ..u SRbiji gradjanin ima manja prava nego u Kini.
pre 6 godina
Kako je izračunao kraj juna? Tek su počeli klinička ispitivanja, koja će trajati bar 6 meseci, plus još tri meseca da se sve odobri plus još tri meseca da se proizvede nekoliko milijardi vakcina. Masovna vakcinacija ne može početi do maja ili juna sledeće godine.
pre 6 godina
čoveče ispade da sve države imaju veliku korist od ovog virusa. Ubija sve starije i one sa hroničnim bolestima, znači ozbiljno rasterećuje i penzioni i zdravstveni fond.
pre 6 godina
i Junu nece ni trebati!
pre 6 godina
Da li ovaj lekar clan Komunisticke partije Kine? Pitam da mogu da procenim koliko je objektivan.
pre 6 godina
Ovaj virus kao da je pravio neki kapitalista, čisti slabije jedinke koje nisu radno sposobne i naravno rasterećuje budžet. Koristi imaju penziono, zdravstveno, osiguranja. Koliko ih je samo umrlo sa životnim osiguranjem čija polisa sada neće važiti, zato je između ostalog uvedeno vanredno stanje.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Darko, 5. april 2020 18:43)
"Kapitalisti" trebaju potrošači. Penzioneri dobijaju penzije iz fondova, sugurni su prihodi i sigurni potrošači. Ako se oni, kako kažete, eliminišu, kapitalista je na velikom gubitku.
pre 6 godina
a sada se počinje kliničko ispitivanje na ljudima dobrovoljcima", kaže dr Peng
u kini ih ima koliko hoces :d
zato tipujem na kinu i nagradu od 10 biliona $.
ima da trazimo po 2 da nam lupe,za svaki slucaj :d
pre 6 godina
Najlakse se moze preneti dva dana od pojave i pet dana nakon pojave??????
pre 6 godina
U skladu sa slavnim tradicijama, Srbi će da hvale kineske, a kupuju američke vakcine. Isto kao što obožavaju Rusiju, a decu šalju u Nemačku i Austriju. Srbija nema cenu, ali svaki Srbin više voli evro od dinara. Pusti priču.
pre 6 godina
кинеска влада би такође требала строго забранити једење шишмиша, а не овде да показује колико су пажљиви мали Кинези
pre 6 godina
Vakcinu nemojte ni slučajno da puštate u promet ako nema bar 50mg žive, šta će nam vakcina u kojoj nema bar malo žive!
pre 6 godina
@Milose, neželjene posledice mogu biti i sigurna smrt , u roku od dva meseca na primer, zdravih ljudi koji prime vakcinu. Ne želiš valjda da ubiješ celokupnu ljudsku populaciju stariju od 64 godine?!
pre 6 godina
svaka cast kinezi ako vakcina izadje krajem juna
(indijana, 05. april 2020 13:24)
prvo te dobro istucem,
pa te lepo previjem zavojima,
a ti mi zahvalis za negu :d
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (belgrado, 5. april 2020 14:34)
ako izbace dobru vakcinu ne do juna nego ove godine, evo ja cu da ga poljubim gde god hoce!
pre 6 godina
Svinjski grip se pojavio u proleće 2009, na jesen smo već imali vakcinu. Od 2010. bila je u sastavu redovne sezonske vakcine. U slučaju korone, svet nema vremena da čeka na ispitivanje vakcine. Manja je šteta od neželjenih efekata, nego od gašenja celokupnog života koje je trenutno u toku.
(expert, 5. april 2020 14:25)
Ovo prvo za svinjski grip je tacno, ali ovo drugo je cista glupost izazvana panikom. Nije ovo Variola Vera pa da treba tako razmisljati.
pre 6 godina
Najlakse se moze preneti dva dana od pojave i pet dana nakon pojave??????
(Idi begaj, 05. april 2020 13:24)
Dva dana pre simptoma do 5 dana posle.
pre 6 godina
To je to sad trka veliki svetskih sila ko ce prvi I efikassnu vakcinu pronaci ovo je sve propaganda a Taj virus su GA oni stvorili
(eni, 05. april 2020 14:15)
Da li je realno?!
pre 6 godina
krajem juna!? kad pre?
pre 6 godina
Ako je to tačno gomila naručenih respiratora koji treba tek da stignu neće nam trebati, tražiće se vakcine kojih neće biti dovoljno
pre 6 godina
Naručiću vakcinu preko Aliexpresa i verujem da će stići početkom Jula.Šiknem to i pravac Pefkohori!
pre 6 godina
Članove za dobrovoljce!
pre 6 godina
Bolje ipak da cekamo americku vakcinu, vi zderaci miseva cete ostati upamceni u celom svetu kao izazivaci ovog zla.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (palanka, 5. april 2020 18:43)
Американци су познати као ждерачи пацова, наравно ако си гледао неки озбиљнији филм од Рамба.
pre 6 godina
Haha svako svoju gusla
pre 6 godina
nemamo gde da kupimo maske
pre 6 godina
A pod "saradnjom sa Vladom" u stvari misli "ili slusaj ili te nece vise biti".
pre 6 godina
Amerikanci imaju vakcinu, a mi kinezi kopi pejst X milijardu, razmnozimo mi to ko virus očas.!
pre 6 godina
Kako je izračunao kraj juna? Tek su počeli klinička ispitivanja, koja će trajati bar 6 meseci, plus još tri meseca da se sve odobri plus još tri meseca da se proizvede nekoliko milijardi vakcina. Masovna vakcinacija ne može početi do maja ili juna sledeće godine.
(Boris, 05. april 2020 14:06)
Pa on čovek reče juna. Možda naši nisu razumeli koje godine.
pre 6 godina
lek vec postoji ali je jeftin i imala ga je svaka apoteka, sad ga nema zato sto je jeftin, trazi se skuplji.
pre 6 godina
Ja se prijavljijem za američku vakcinu, kinesku bih preskocio
pre 6 godina
prvo Nas potrujete pa celicno bratski sa bratskim popustom nudite vakcine
(Where is my sendvic?, 05. april 2020 12:30)
Nesto kapiram, da su hteli potrovati ostatak sveta, ne bi prvo sebi suknuli i blokirali zemlju i privredu na 4-5 meseci.
(begreifen, 05. april 2020 17:49)
A da li bi Ameri sami sebi srusili zgrade u "teroristickom" napadu na kule bliznakinje ? Mislim, sve su to teorije zavere, slazem se, ali elementarna logika je u pitanju.
pre 6 godina
za razlicite rase i razlicite vrste vskcina
pre 6 godina
@Poslusati kineske strucnjake,iz Kine je krenuo i SARS,svinjski i pticiji grip a sada i Korona.
(matorko, 5. april 2020 14:19)
Svinjski grip je krenuo iz U.S.A.
(Zivke, 05. april 2020 15:55)
Pa, istina je zapravo da je iz Meksika krenuo.
pre 6 godina
Treba svetu vakcina protiv vas, virus ste najgore vrste..
pre 6 godina
u levo rame kinesku, u desno americku, bre
pre 6 godina
Samo udrite po zmijskih oglasima i misijim corbama
pre 6 godina
Ako je virus veštački i bološko oružje verovatno vakcine i neće uskoro biti ! Još će ono(oružje) biti u upotrebi na više strana neko vreme dok se ciljevi ne postignu ,a vakcina će se intenzivno tražiti kad se virus okrene protiv svog tvorca(on ga najbolje i poznaje)!
pre 6 godina
a da oni prestanu da jedu sve sto se mrda i zagadjuju i sire bolestine? onda nece trebati nikakva vakcina. licemeri. zbog njih je ceo svet stao, ljudi umiru, ekonomija propada i sad hoce kao da pomognu. neka hvala!
pre 6 godina
Znaci mogu da bookiram Avgust Thasos, Limenas za promenu, vec 3 godine za redom na jugu, dosta je vala bilo, a i Ciganin sam, mislim ne Rom, vec ovaj Zvezdin pa mi sever nekako prikladniji.
pre 6 godina
Što nisi govorio u tvom časopisu “Odbrana”. Trabalo bi da se praviš tamo pametan gde su ti tvoji komesari dozvolilili...Nije vas bilo u Januaru.
pre 6 godina
ako vam je vakcina pouzdana ko tester onda neka hvala...
pre 6 godina
Ne verujem lako možda u teorije zavere, ali u onoj priči o 5G mreži i ovoj sad o vakcinama jedno je zajedničko - bira se između kineskih i aneričkih.
80 Komentari
Sortiraj po: