Petak, 29.01.2016.

09:39

Vežbanje vam neće pomoći da smršate

Autor: Daily Mail

Vežbanje vam neæe pomoæi da smršate IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

42 Komentari

Sortiraj po:

boki

pre 10 godina

Objasnjenje za Branka koji je naveo da mu metabolozam trosi 2000kcal a on treningom trosi 1000.
Metabolizam tih 2000kcal trosi maltene ako se ne pomeris tog dana, znaci, potrosices 2000kcal hteo nehteo, a ti tokom dana i setas, ides uz stepenice itd cime trosis jos vise.
I to znaci da imas veoma brz metabolizam, sto vecina ljudi nema.
Ako po treningu trosis 1000 kalorija znaci da su to veoma naporni i intenzivni treninzi i da ti jednostavno moras pojacanom ishranom da nadoknadis tu izgubljenu energiju, sto znaci da ti dnevno potrosis negde oko 3500kcal, ali uneses mozda 3000.
Kilogram sala ima 7000kcal, a kilogram misica 3500. I ako pretpostavimo da trosis samo masti, trebace ti 14 dana da skines kilogram sala. Ali naravno ti.ne trosis samo masti tok treninga vec ugljeme hidrate koje nadoknadis hranom a samo deo masti potroais. Zato i pored napornih treninga, treba vremena smrsati i zategnuti telo.

Amaterski sportista

pre 10 godina

Pored fizicke aktivnosti jedite voce,povrce a manje slatkisa i kojikakvih gaziranih sokova.! Uspece cete da smrsate ne ODMAH nego za par meseci.

morao sam reci ili cu da puknem

pre 10 godina

Ja uglavnom svugde oko sebe primecujem ljude sa pivskim stomacima ili sa viskom kilograma odnosno bolje receno sa puno sala oko struka koje imaju skoro pa vecina zbog loseg nacina zivljenja i ishrane koji vode u svom zivotu.

Run

pre 10 godina

Trčanje je najefikasniji način za gubljenje kilograma. U prethodnih 15 godina, tri puta sam se "zapustio" i sva tri puta u vrlo kratkom roku izgubio od 10 do 15 kilograma uz pomoć trčanja.
Zvučaće prostački, ali ja bih ove naučnike namlatio motkom :)

BiC

pre 10 godina

Жива истина, све што више вежбам ручком од фрижидера, све ми се још више бежба...

gmbh

pre 10 godina

Ima ona pitalica "koji deo makaza sece?", a odgovor naravno "jedan bez drugog ne mogu". Tako i ovo oko mrsavljenja, vezbanje i korekcija ishrane su komplementarni.

Crazy processor

pre 10 godina

Burazer sa 120 na 90kg, tri meseca trake u suskavcu svaki drugi dan, bez promene rezima ishrane. Ovde se prakticno tvrdi ako dve osobe isto jedu, jedna trci, druga lezi da promene nece biti. Dajte molim vas....

Boka 23

pre 10 godina

Čovek otkrio toplu vodu,koja glupost.Ako želite definiciju,ako želite da smršate samo trčite.Ništa bez trčanja i ishrane.Šta ti vredi ishrana ako ne vežbaš i ne trčiš.Mislim nećeš dobiti trbušnjake i mišiće samo ishranom...
Trčanjem se brže troše kalorije i brže mršavi.Pogotovo ako trčite što brže,sa promenom pravca...
:-) smajli.

Sloba

pre 10 godina

Eh, sta sve prolazi kao istrazivanje ovih dana. Vezbanje umerenog ili znatnog intenziteta povecava vase potrebe za kalorijama u odnosu na stanje mirovanja i sedenja. Kada se prilagodite na jedan nivo vezbanja, ocekivano je povecati intenzitet. Recimo, 3000 kcal je potrebno odraslom coveku od 80kg i 35 godina da odrzi tu kilazu, ako je slabo aktivan. Na traci potrosi neke kalorije direktno, a treningom snage stvara dodatne potrebe da se nadoknadi potrosen ATP iz misica... i odjednom mu treba 3800 kcal dnevno. Ako jede istih 3000, smrsace. Ako jede 4500, ugojice se, mada deo sigurno mogu biti misici. Ako mu je 50kg x 10 ponavljanja bio maksimum, kroz nekoliko treninga ce ojacati, pa ce moci da koristi 55kg itd.

Veliki brat

pre 10 godina

Vežbanjem se neće smanjiti telesna masa (ili težina, ali bi onda trebalo u njutnima [N], a ne u kilogramima), već čak i uvećati.

Razlog: pa MIŠIĆI imaju veću MASU od masti!

Ili drugačije, 1kg mišića zauzima 0.59L zapremine, a 1 kg masti oko 1.1L, tj. mast zauzima preko 60% više zapremine.

Vezbati ili ne jesti pitanje je sad?

pre 10 godina

Delimicno je tacno

Na neke vezbe nema adaptacije.

Na primer penjanje uz stepenice.

10x20 spratova svaki dan na primer, potrosi se energija koja egzaktno moze da se izracuna kao i njen ekvivlent u telesnoj masti.
Ukoliko se ne menja rezim ishrane, ta fizicka aktivnost ce pouzdano da sagori minimalno prracunatu kolicinu masti.
Dodatni efekat je ubrzanje metabolizma.

Medjutim, kad se sve to lepo izracuna dobije se da se isti efekat postize redukcijom ishrane, na primer 3 parceta belog hleba manje, iz cega moze da se zakljuci da je dijeta mnogo efikasnija.

Ono na sta treba skrenuti paznju narodu, jeste da dijeta ima psiholoski efekat i proizvodi stresno stanje i povecano lucenje hormona stresa kortizola, sto prouzrokuje usporenje metabolizma itd, dok vezbanje ima suprotan efekat.

Kad se sve sabere, resenje je u kombinaciji i samo u kombinaciji, vezbanja i nekog vida redukcije ishrane, najbolje da to bude samo jedan dan nedeljno na caju jer za jedan dan organizam nema vremena da se prevede u stresno stanje.

Mirjana

pre 10 godina

Ishrana cini 80% mrsavljenja ALI vezbanje definise I ucvrscuje telo, tj zgodniji Ste mnogo nego bez vezbanja, srecniji I jaci mentalno. Treba ipak biti vrlo oprezan u izboru aktivnosti, nekada je dovoljno brzo hodanje 30-40 min + malo istezanja. Prejak trening povecava apetit I dodatno napreze organizam, takodje ako ne moze da vam Postane zivotni stil dobicete jojo efekat. Dakle, umerena fizicks aktivnost uz pravilnu ishranu je put mrsavljenja

Milos

pre 10 godina

@deki185:
Jeste, u teoriji, ali nisu svi isti... Nije isto hoces li pojesti kalorijski deficit u vidu palacinki, ili salati, mesu, mastima... Nekim ljudima insulin radi vise i jace nego sto je potrebno, narocito onih koji imaju tzv metabolicki sindrom. A dok god je viska insulina ili vise insulina nego sto treba, nema mrsavljenja. Zato je tu low carb high fat efikasna kod takvih ljudi

banana split

pre 10 godina

Važna je fizička akivnost zbog zdravlja i lepo oblikovanog tela. Inače oni koji misle da će im vežbanje smanjiti kilograme su u velikoj zabludi. Ipak je presudna ishrana i pre svega količina. Primeri su ljudi koji se bave veoma teškim fizičkim poslovima ili aktivnostima a nisu uopšte vitki. Znači da sve što potroše to posle lepo i nadoknade. Što ne znači da se ne treba što više baviti fizičkom aktivnošću.

blabla

pre 10 godina

Ovaj clanak nema veze s vezom. Vezbanje i te kako doprinoski skidanju kilograma, a kada se telo navikne na jedan intezitet vezbi onda je logicno da se nakon toga povecava intezitet vezbanja. Korigovanje ishrane i kardio trening su majka mrsavljenja, a pre svega zdravog zivota i zdravih navika.

branko

pre 10 godina

Voleo bih da mi ovi pametnjakovici objasne matematiku: ako mi je bazalni metabolizam nesto iznad 2000 kalorija, koliko ja i unesem regularnom ishranom, a potrosim preko 1000 kalorija po treningu, odakle dolazi ta razlika? Iz vazduha? Iz sunceve svetlosti? Ili tu ne vazi ista fizika kao u ostatku sveta

Samo ishrana

pre 10 godina

Kljuc je u ishrani!

Znam neke koji trce svaki dan po 30,40 min i opet imaju slauf oko stomaka. Ja kazem, ishrana, ali dzaba... Njemu je izgleda lakse da se opuca svaki dan kao magarac umjesto da cesce umjesto pice pojede npr piletinu, salatu ili sl...

deki185

pre 10 godina

E ovo kad procitam stvarno ne znam sta da pomislim.Kakvi su ovo naučnici.Kalorijski deficit uvek vodi ka mrsavljenje.Kombinacija, trening i ishrana daje rezultate. U to ne sumnjajte nikada.Vežbajte ljudi i regulišite pre svega ishranu.To je primarno.

nbgdeki

pre 10 godina

Bogami, covek je otkrio toplu vodu. Ishrana je bitna za mrsavljenje, a ne samo trening? Nikad ne bih rekao. Sta je sledece?? Treniranje fudbala vam nece pomoci u igranju saha?

Neko

pre 10 godina

Prvo kažu bez vežbanja nema mrsavljenja...sad s vežbanjem čovek ne može da smrša. Evo iz iskustva, manje slatkiša, grickalica i gaziranih sokova i treninzi 3x nedeljno i lako ćete smršati!

djuro

pre 10 godina

kakvo otkriće??? zar im to niko ranije nije rekao?! što uče ovi u osnovnoj????
restriktivna i kontrolisana ishrana je uz fizičku aktivnost ključ svega..
Pogledajte slike iz logora i poodmaklih dana drugog svetskog rata.. nema debelih, nema hormonskih poremećaja, kako tvrde kad se goje! Nema debljanja na nervnoj bazi, a niko nije bio srećan!?
Tužno i grubo, ali istinito..

izabrani

pre 10 godina

to ja oduvek pričam. osim kopanja, seče drva i sličnih teških fizičkih radova koji se obavljaju u teškim uslovima, jako malo stvari troše kalorije onom brzinom kojom mislimo, barem kada se o rekreativnom sportu radi. trčanje je malo efikasnije u trošenju kalorija od učenja ili rada za kompjuterom. mozak troši više nego što mislite

dragos

pre 10 godina

za skidanje kilograma vezbanje uopste nije vazno, samo ishrana
druga stvar, ubrzavanje metabolizma usled vezbanja automatski dovodi i do povecanja apetita, to su osnovne stvari tako da ne padate na te jeftine fore

zeleni

pre 10 godina

Sve je u ishrani. Ako sedite za vas je povrce, ako ste aktivni voce i nikada se necete ugojiti. Sva druga hrana unistava coveka na duge staze.

deki185

pre 10 godina

E ovo kad procitam stvarno ne znam sta da pomislim.Kakvi su ovo naučnici.Kalorijski deficit uvek vodi ka mrsavljenje.Kombinacija, trening i ishrana daje rezultate. U to ne sumnjajte nikada.Vežbajte ljudi i regulišite pre svega ishranu.To je primarno.

Neko

pre 10 godina

Prvo kažu bez vežbanja nema mrsavljenja...sad s vežbanjem čovek ne može da smrša. Evo iz iskustva, manje slatkiša, grickalica i gaziranih sokova i treninzi 3x nedeljno i lako ćete smršati!

nbgdeki

pre 10 godina

Bogami, covek je otkrio toplu vodu. Ishrana je bitna za mrsavljenje, a ne samo trening? Nikad ne bih rekao. Sta je sledece?? Treniranje fudbala vam nece pomoci u igranju saha?

Samo ishrana

pre 10 godina

Kljuc je u ishrani!

Znam neke koji trce svaki dan po 30,40 min i opet imaju slauf oko stomaka. Ja kazem, ishrana, ali dzaba... Njemu je izgleda lakse da se opuca svaki dan kao magarac umjesto da cesce umjesto pice pojede npr piletinu, salatu ili sl...

djuro

pre 10 godina

kakvo otkriće??? zar im to niko ranije nije rekao?! što uče ovi u osnovnoj????
restriktivna i kontrolisana ishrana je uz fizičku aktivnost ključ svega..
Pogledajte slike iz logora i poodmaklih dana drugog svetskog rata.. nema debelih, nema hormonskih poremećaja, kako tvrde kad se goje! Nema debljanja na nervnoj bazi, a niko nije bio srećan!?
Tužno i grubo, ali istinito..

izabrani

pre 10 godina

to ja oduvek pričam. osim kopanja, seče drva i sličnih teških fizičkih radova koji se obavljaju u teškim uslovima, jako malo stvari troše kalorije onom brzinom kojom mislimo, barem kada se o rekreativnom sportu radi. trčanje je malo efikasnije u trošenju kalorija od učenja ili rada za kompjuterom. mozak troši više nego što mislite

Vezbati ili ne jesti pitanje je sad?

pre 10 godina

Delimicno je tacno

Na neke vezbe nema adaptacije.

Na primer penjanje uz stepenice.

10x20 spratova svaki dan na primer, potrosi se energija koja egzaktno moze da se izracuna kao i njen ekvivlent u telesnoj masti.
Ukoliko se ne menja rezim ishrane, ta fizicka aktivnost ce pouzdano da sagori minimalno prracunatu kolicinu masti.
Dodatni efekat je ubrzanje metabolizma.

Medjutim, kad se sve to lepo izracuna dobije se da se isti efekat postize redukcijom ishrane, na primer 3 parceta belog hleba manje, iz cega moze da se zakljuci da je dijeta mnogo efikasnija.

Ono na sta treba skrenuti paznju narodu, jeste da dijeta ima psiholoski efekat i proizvodi stresno stanje i povecano lucenje hormona stresa kortizola, sto prouzrokuje usporenje metabolizma itd, dok vezbanje ima suprotan efekat.

Kad se sve sabere, resenje je u kombinaciji i samo u kombinaciji, vezbanja i nekog vida redukcije ishrane, najbolje da to bude samo jedan dan nedeljno na caju jer za jedan dan organizam nema vremena da se prevede u stresno stanje.

dragos

pre 10 godina

za skidanje kilograma vezbanje uopste nije vazno, samo ishrana
druga stvar, ubrzavanje metabolizma usled vezbanja automatski dovodi i do povecanja apetita, to su osnovne stvari tako da ne padate na te jeftine fore

Crazy processor

pre 10 godina

Burazer sa 120 na 90kg, tri meseca trake u suskavcu svaki drugi dan, bez promene rezima ishrane. Ovde se prakticno tvrdi ako dve osobe isto jedu, jedna trci, druga lezi da promene nece biti. Dajte molim vas....

Mirjana

pre 10 godina

Ishrana cini 80% mrsavljenja ALI vezbanje definise I ucvrscuje telo, tj zgodniji Ste mnogo nego bez vezbanja, srecniji I jaci mentalno. Treba ipak biti vrlo oprezan u izboru aktivnosti, nekada je dovoljno brzo hodanje 30-40 min + malo istezanja. Prejak trening povecava apetit I dodatno napreze organizam, takodje ako ne moze da vam Postane zivotni stil dobicete jojo efekat. Dakle, umerena fizicks aktivnost uz pravilnu ishranu je put mrsavljenja

blabla

pre 10 godina

Ovaj clanak nema veze s vezom. Vezbanje i te kako doprinoski skidanju kilograma, a kada se telo navikne na jedan intezitet vezbi onda je logicno da se nakon toga povecava intezitet vezbanja. Korigovanje ishrane i kardio trening su majka mrsavljenja, a pre svega zdravog zivota i zdravih navika.

banana split

pre 10 godina

Važna je fizička akivnost zbog zdravlja i lepo oblikovanog tela. Inače oni koji misle da će im vežbanje smanjiti kilograme su u velikoj zabludi. Ipak je presudna ishrana i pre svega količina. Primeri su ljudi koji se bave veoma teškim fizičkim poslovima ili aktivnostima a nisu uopšte vitki. Znači da sve što potroše to posle lepo i nadoknade. Što ne znači da se ne treba što više baviti fizičkom aktivnošću.

branko

pre 10 godina

Voleo bih da mi ovi pametnjakovici objasne matematiku: ako mi je bazalni metabolizam nesto iznad 2000 kalorija, koliko ja i unesem regularnom ishranom, a potrosim preko 1000 kalorija po treningu, odakle dolazi ta razlika? Iz vazduha? Iz sunceve svetlosti? Ili tu ne vazi ista fizika kao u ostatku sveta

Veliki brat

pre 10 godina

Vežbanjem se neće smanjiti telesna masa (ili težina, ali bi onda trebalo u njutnima [N], a ne u kilogramima), već čak i uvećati.

Razlog: pa MIŠIĆI imaju veću MASU od masti!

Ili drugačije, 1kg mišića zauzima 0.59L zapremine, a 1 kg masti oko 1.1L, tj. mast zauzima preko 60% više zapremine.

zeleni

pre 10 godina

Sve je u ishrani. Ako sedite za vas je povrce, ako ste aktivni voce i nikada se necete ugojiti. Sva druga hrana unistava coveka na duge staze.

Milos

pre 10 godina

@deki185:
Jeste, u teoriji, ali nisu svi isti... Nije isto hoces li pojesti kalorijski deficit u vidu palacinki, ili salati, mesu, mastima... Nekim ljudima insulin radi vise i jace nego sto je potrebno, narocito onih koji imaju tzv metabolicki sindrom. A dok god je viska insulina ili vise insulina nego sto treba, nema mrsavljenja. Zato je tu low carb high fat efikasna kod takvih ljudi

Sloba

pre 10 godina

Eh, sta sve prolazi kao istrazivanje ovih dana. Vezbanje umerenog ili znatnog intenziteta povecava vase potrebe za kalorijama u odnosu na stanje mirovanja i sedenja. Kada se prilagodite na jedan nivo vezbanja, ocekivano je povecati intenzitet. Recimo, 3000 kcal je potrebno odraslom coveku od 80kg i 35 godina da odrzi tu kilazu, ako je slabo aktivan. Na traci potrosi neke kalorije direktno, a treningom snage stvara dodatne potrebe da se nadoknadi potrosen ATP iz misica... i odjednom mu treba 3800 kcal dnevno. Ako jede istih 3000, smrsace. Ako jede 4500, ugojice se, mada deo sigurno mogu biti misici. Ako mu je 50kg x 10 ponavljanja bio maksimum, kroz nekoliko treninga ce ojacati, pa ce moci da koristi 55kg itd.

gmbh

pre 10 godina

Ima ona pitalica "koji deo makaza sece?", a odgovor naravno "jedan bez drugog ne mogu". Tako i ovo oko mrsavljenja, vezbanje i korekcija ishrane su komplementarni.

Boka 23

pre 10 godina

Čovek otkrio toplu vodu,koja glupost.Ako želite definiciju,ako želite da smršate samo trčite.Ništa bez trčanja i ishrane.Šta ti vredi ishrana ako ne vežbaš i ne trčiš.Mislim nećeš dobiti trbušnjake i mišiće samo ishranom...
Trčanjem se brže troše kalorije i brže mršavi.Pogotovo ako trčite što brže,sa promenom pravca...
:-) smajli.

BiC

pre 10 godina

Жива истина, све што више вежбам ручком од фрижидера, све ми се још више бежба...

Run

pre 10 godina

Trčanje je najefikasniji način za gubljenje kilograma. U prethodnih 15 godina, tri puta sam se "zapustio" i sva tri puta u vrlo kratkom roku izgubio od 10 do 15 kilograma uz pomoć trčanja.
Zvučaće prostački, ali ja bih ove naučnike namlatio motkom :)

Amaterski sportista

pre 10 godina

Pored fizicke aktivnosti jedite voce,povrce a manje slatkisa i kojikakvih gaziranih sokova.! Uspece cete da smrsate ne ODMAH nego za par meseci.

morao sam reci ili cu da puknem

pre 10 godina

Ja uglavnom svugde oko sebe primecujem ljude sa pivskim stomacima ili sa viskom kilograma odnosno bolje receno sa puno sala oko struka koje imaju skoro pa vecina zbog loseg nacina zivljenja i ishrane koji vode u svom zivotu.

boki

pre 10 godina

Objasnjenje za Branka koji je naveo da mu metabolozam trosi 2000kcal a on treningom trosi 1000.
Metabolizam tih 2000kcal trosi maltene ako se ne pomeris tog dana, znaci, potrosices 2000kcal hteo nehteo, a ti tokom dana i setas, ides uz stepenice itd cime trosis jos vise.
I to znaci da imas veoma brz metabolizam, sto vecina ljudi nema.
Ako po treningu trosis 1000 kalorija znaci da su to veoma naporni i intenzivni treninzi i da ti jednostavno moras pojacanom ishranom da nadoknadis tu izgubljenu energiju, sto znaci da ti dnevno potrosis negde oko 3500kcal, ali uneses mozda 3000.
Kilogram sala ima 7000kcal, a kilogram misica 3500. I ako pretpostavimo da trosis samo masti, trebace ti 14 dana da skines kilogram sala. Ali naravno ti.ne trosis samo masti tok treninga vec ugljeme hidrate koje nadoknadis hranom a samo deo masti potroais. Zato i pored napornih treninga, treba vremena smrsati i zategnuti telo.

zeleni

pre 10 godina

Sve je u ishrani. Ako sedite za vas je povrce, ako ste aktivni voce i nikada se necete ugojiti. Sva druga hrana unistava coveka na duge staze.

dragos

pre 10 godina

za skidanje kilograma vezbanje uopste nije vazno, samo ishrana
druga stvar, ubrzavanje metabolizma usled vezbanja automatski dovodi i do povecanja apetita, to su osnovne stvari tako da ne padate na te jeftine fore

Samo ishrana

pre 10 godina

Kljuc je u ishrani!

Znam neke koji trce svaki dan po 30,40 min i opet imaju slauf oko stomaka. Ja kazem, ishrana, ali dzaba... Njemu je izgleda lakse da se opuca svaki dan kao magarac umjesto da cesce umjesto pice pojede npr piletinu, salatu ili sl...

djuro

pre 10 godina

kakvo otkriće??? zar im to niko ranije nije rekao?! što uče ovi u osnovnoj????
restriktivna i kontrolisana ishrana je uz fizičku aktivnost ključ svega..
Pogledajte slike iz logora i poodmaklih dana drugog svetskog rata.. nema debelih, nema hormonskih poremećaja, kako tvrde kad se goje! Nema debljanja na nervnoj bazi, a niko nije bio srećan!?
Tužno i grubo, ali istinito..

izabrani

pre 10 godina

to ja oduvek pričam. osim kopanja, seče drva i sličnih teških fizičkih radova koji se obavljaju u teškim uslovima, jako malo stvari troše kalorije onom brzinom kojom mislimo, barem kada se o rekreativnom sportu radi. trčanje je malo efikasnije u trošenju kalorija od učenja ili rada za kompjuterom. mozak troši više nego što mislite

deki185

pre 10 godina

E ovo kad procitam stvarno ne znam sta da pomislim.Kakvi su ovo naučnici.Kalorijski deficit uvek vodi ka mrsavljenje.Kombinacija, trening i ishrana daje rezultate. U to ne sumnjajte nikada.Vežbajte ljudi i regulišite pre svega ishranu.To je primarno.

branko

pre 10 godina

Voleo bih da mi ovi pametnjakovici objasne matematiku: ako mi je bazalni metabolizam nesto iznad 2000 kalorija, koliko ja i unesem regularnom ishranom, a potrosim preko 1000 kalorija po treningu, odakle dolazi ta razlika? Iz vazduha? Iz sunceve svetlosti? Ili tu ne vazi ista fizika kao u ostatku sveta

Crazy processor

pre 10 godina

Burazer sa 120 na 90kg, tri meseca trake u suskavcu svaki drugi dan, bez promene rezima ishrane. Ovde se prakticno tvrdi ako dve osobe isto jedu, jedna trci, druga lezi da promene nece biti. Dajte molim vas....

blabla

pre 10 godina

Ovaj clanak nema veze s vezom. Vezbanje i te kako doprinoski skidanju kilograma, a kada se telo navikne na jedan intezitet vezbi onda je logicno da se nakon toga povecava intezitet vezbanja. Korigovanje ishrane i kardio trening su majka mrsavljenja, a pre svega zdravog zivota i zdravih navika.

Milos

pre 10 godina

@deki185:
Jeste, u teoriji, ali nisu svi isti... Nije isto hoces li pojesti kalorijski deficit u vidu palacinki, ili salati, mesu, mastima... Nekim ljudima insulin radi vise i jace nego sto je potrebno, narocito onih koji imaju tzv metabolicki sindrom. A dok god je viska insulina ili vise insulina nego sto treba, nema mrsavljenja. Zato je tu low carb high fat efikasna kod takvih ljudi

Boka 23

pre 10 godina

Čovek otkrio toplu vodu,koja glupost.Ako želite definiciju,ako želite da smršate samo trčite.Ništa bez trčanja i ishrane.Šta ti vredi ishrana ako ne vežbaš i ne trčiš.Mislim nećeš dobiti trbušnjake i mišiće samo ishranom...
Trčanjem se brže troše kalorije i brže mršavi.Pogotovo ako trčite što brže,sa promenom pravca...
:-) smajli.

Vezbati ili ne jesti pitanje je sad?

pre 10 godina

Delimicno je tacno

Na neke vezbe nema adaptacije.

Na primer penjanje uz stepenice.

10x20 spratova svaki dan na primer, potrosi se energija koja egzaktno moze da se izracuna kao i njen ekvivlent u telesnoj masti.
Ukoliko se ne menja rezim ishrane, ta fizicka aktivnost ce pouzdano da sagori minimalno prracunatu kolicinu masti.
Dodatni efekat je ubrzanje metabolizma.

Medjutim, kad se sve to lepo izracuna dobije se da se isti efekat postize redukcijom ishrane, na primer 3 parceta belog hleba manje, iz cega moze da se zakljuci da je dijeta mnogo efikasnija.

Ono na sta treba skrenuti paznju narodu, jeste da dijeta ima psiholoski efekat i proizvodi stresno stanje i povecano lucenje hormona stresa kortizola, sto prouzrokuje usporenje metabolizma itd, dok vezbanje ima suprotan efekat.

Kad se sve sabere, resenje je u kombinaciji i samo u kombinaciji, vezbanja i nekog vida redukcije ishrane, najbolje da to bude samo jedan dan nedeljno na caju jer za jedan dan organizam nema vremena da se prevede u stresno stanje.

nbgdeki

pre 10 godina

Bogami, covek je otkrio toplu vodu. Ishrana je bitna za mrsavljenje, a ne samo trening? Nikad ne bih rekao. Sta je sledece?? Treniranje fudbala vam nece pomoci u igranju saha?

Neko

pre 10 godina

Prvo kažu bez vežbanja nema mrsavljenja...sad s vežbanjem čovek ne može da smrša. Evo iz iskustva, manje slatkiša, grickalica i gaziranih sokova i treninzi 3x nedeljno i lako ćete smršati!

Mirjana

pre 10 godina

Ishrana cini 80% mrsavljenja ALI vezbanje definise I ucvrscuje telo, tj zgodniji Ste mnogo nego bez vezbanja, srecniji I jaci mentalno. Treba ipak biti vrlo oprezan u izboru aktivnosti, nekada je dovoljno brzo hodanje 30-40 min + malo istezanja. Prejak trening povecava apetit I dodatno napreze organizam, takodje ako ne moze da vam Postane zivotni stil dobicete jojo efekat. Dakle, umerena fizicks aktivnost uz pravilnu ishranu je put mrsavljenja

banana split

pre 10 godina

Važna je fizička akivnost zbog zdravlja i lepo oblikovanog tela. Inače oni koji misle da će im vežbanje smanjiti kilograme su u velikoj zabludi. Ipak je presudna ishrana i pre svega količina. Primeri su ljudi koji se bave veoma teškim fizičkim poslovima ili aktivnostima a nisu uopšte vitki. Znači da sve što potroše to posle lepo i nadoknade. Što ne znači da se ne treba što više baviti fizičkom aktivnošću.

Sloba

pre 10 godina

Eh, sta sve prolazi kao istrazivanje ovih dana. Vezbanje umerenog ili znatnog intenziteta povecava vase potrebe za kalorijama u odnosu na stanje mirovanja i sedenja. Kada se prilagodite na jedan nivo vezbanja, ocekivano je povecati intenzitet. Recimo, 3000 kcal je potrebno odraslom coveku od 80kg i 35 godina da odrzi tu kilazu, ako je slabo aktivan. Na traci potrosi neke kalorije direktno, a treningom snage stvara dodatne potrebe da se nadoknadi potrosen ATP iz misica... i odjednom mu treba 3800 kcal dnevno. Ako jede istih 3000, smrsace. Ako jede 4500, ugojice se, mada deo sigurno mogu biti misici. Ako mu je 50kg x 10 ponavljanja bio maksimum, kroz nekoliko treninga ce ojacati, pa ce moci da koristi 55kg itd.

Amaterski sportista

pre 10 godina

Pored fizicke aktivnosti jedite voce,povrce a manje slatkisa i kojikakvih gaziranih sokova.! Uspece cete da smrsate ne ODMAH nego za par meseci.

Veliki brat

pre 10 godina

Vežbanjem se neće smanjiti telesna masa (ili težina, ali bi onda trebalo u njutnima [N], a ne u kilogramima), već čak i uvećati.

Razlog: pa MIŠIĆI imaju veću MASU od masti!

Ili drugačije, 1kg mišića zauzima 0.59L zapremine, a 1 kg masti oko 1.1L, tj. mast zauzima preko 60% više zapremine.

BiC

pre 10 godina

Жива истина, све што више вежбам ручком од фрижидера, све ми се још више бежба...

morao sam reci ili cu da puknem

pre 10 godina

Ja uglavnom svugde oko sebe primecujem ljude sa pivskim stomacima ili sa viskom kilograma odnosno bolje receno sa puno sala oko struka koje imaju skoro pa vecina zbog loseg nacina zivljenja i ishrane koji vode u svom zivotu.

boki

pre 10 godina

Objasnjenje za Branka koji je naveo da mu metabolozam trosi 2000kcal a on treningom trosi 1000.
Metabolizam tih 2000kcal trosi maltene ako se ne pomeris tog dana, znaci, potrosices 2000kcal hteo nehteo, a ti tokom dana i setas, ides uz stepenice itd cime trosis jos vise.
I to znaci da imas veoma brz metabolizam, sto vecina ljudi nema.
Ako po treningu trosis 1000 kalorija znaci da su to veoma naporni i intenzivni treninzi i da ti jednostavno moras pojacanom ishranom da nadoknadis tu izgubljenu energiju, sto znaci da ti dnevno potrosis negde oko 3500kcal, ali uneses mozda 3000.
Kilogram sala ima 7000kcal, a kilogram misica 3500. I ako pretpostavimo da trosis samo masti, trebace ti 14 dana da skines kilogram sala. Ali naravno ti.ne trosis samo masti tok treninga vec ugljeme hidrate koje nadoknadis hranom a samo deo masti potroais. Zato i pored napornih treninga, treba vremena smrsati i zategnuti telo.

gmbh

pre 10 godina

Ima ona pitalica "koji deo makaza sece?", a odgovor naravno "jedan bez drugog ne mogu". Tako i ovo oko mrsavljenja, vezbanje i korekcija ishrane su komplementarni.

Run

pre 10 godina

Trčanje je najefikasniji način za gubljenje kilograma. U prethodnih 15 godina, tri puta sam se "zapustio" i sva tri puta u vrlo kratkom roku izgubio od 10 do 15 kilograma uz pomoć trčanja.
Zvučaće prostački, ali ja bih ove naučnike namlatio motkom :)