Aktuelno

Ponedeljak, 18.04.2016.

12:13

Zašto je tako teško ostaviti pušenje?

Izvor: hr.n1

Zašto je tako teško ostaviti pušenje? IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

12 Komentari

Sortiraj po:

Jelena

pre 10 godina

Ne mogu da verujem da nasi ljudi toliko koriste elektronske cigarete imajuci u vidu podatak da su one u vecini evropskih zemalja zabranjene! Razmislite malo!!!

Surovi

pre 10 godina

Za ostavljanje pusenja potrebna je volja i motiv.Kod mene je to bila finasijska strana,jer sam poceo previse da trosim na duvan,a nisam zeleo da idem ispod standarda i da pusim djubre.Dnevno mi je odlazilo na duzan izmedju 5 i 7 evra,sto je prilicna suma na mesecnom nivou.
Kako sam prestao da pusim?
Do tog trenutka je polako dolazilo,jer osim finasijskog momenta,poceo sam i da osecam kako to djubre pocinje da mi smeta,da se gusim nocu,da kasljem barem tri meseca godisnje,ujutru da izbacujem delove pluca kada se zakasljem i sl.
U jednom trenutku sam resio da probam elektroniku.Od tog trenutka,cigaretu nisam zapalio.E cigaretu sam koristio nekih 3 meseca ,dok mi se i ona nije smucila.Mislim da je fora bila u tome sto sam neredovno menjao grejace,te je ukus posle nedelju dana bio uzasan,ljut i veoma neprijatan,koji me je odbijao da je koristim.Normalno,koristio sam najbolje tecnosti,ali se taj neprijatni ukus ponavljao,cak i sa novim grejacima ,cak i posle par dana.
Sebe sam pobedio onda kada sam u Grckoj ostao bez grejaca ,a nisam hteo da vozim do Soluna da kupim rezervne,te sam veci do odmora proveo bez zabave,dok sam pri tome normalno funkcionisao.
Ne pusim vec dve godine i zaista nemam potrebi i to ne zelim.Ponekad mi zamirise,ali se setim zasto ne pusim,tako da mi ne pada napamet za zapalim.
Da,osecam se ponovo kao covek!

ŽIVADIN(O)

pre 10 godina

Nadam se da je budućim majkama dovoljan razlog da prestanu pušit činjenica da je lekaru prilikom poroda jasno da li je porodilja pušač i bez da je pita, na osnovu stanja bebe, plodne vode i nakon inspekcije posteljice. Šteta za imunitet bebe je ogromna!

Goran Matić -Split

pre 10 godina

Duhanska industrija u cigarete trpa gomile štetnih aditiva koji dodatno pojačavaju ovisnost.
Ja sam se duvana trajno riješio sa električnom cigaretom, a mislio sam da nikad neću prestat pušit... 18 godina po kutiju ipo dnevno, a sad već skoro 3 ipo godine na e-cig. Nakon nekoliko mjeseci korištenja e-cig. osjećao sam se k'o da mi je opet 15 godina što se tiče kapaciteta pluća, a osjetila mirisa i okusa su se počela vraćat već nakon par dana tako da mi sad sve puno bolje i izraženije miriše, a bogami u određenim situacijama i smrdi (pušača mogu nanjušit i na 30 metara)! Prije je bilo i uspuhavanja i preznojavanja (čak i usrid zime) nakon 15, 20 minuta nekog malo težeg fizičkog posla, malo dužeg hodanja pa čak i razmišljanja ,a sad primjećujem da mogu npr. hodat kilometrima bez ikakvog problema. Da ne pričam koliko je jeftinije... Mjesečno potrošim max 10ak eura. Za sve one koji se ne mogu ostavit duvana "na suho" e-cigareta je pravo rješenje, ali je i tu potrebno malo volje i dobrog poznavanja materije. Za to postoje forumi npr. e-cigserbia.com i vaperclub.org gdje će vam na svako pitanje vezano za e-cig. dati odgovor.

Sistemsko nagrđivanje

pre 10 godina

Možda bi se lakše odvikli od pušenja da se ne insistira na tome koliko je pušenje štetno i koliko je snažna zavisnost od hemijskih satojaka duvana?

ledenjak

pre 10 godina

Aktivno pusio od svoje 15.godine do 28.godine a poslednjih god 2-3 kutije dnevno. Uhavtio jaču prehladu, nabio 20kg više i Dr rekao smanji malo pušenje. Došao kući i rekao, ja više ne pušim. Od tada evo već 7 godina nikada nisam ni pomislio na cigarete pa ni prvih dana nisam imao problem. Aktivno vozim mtb i planinarim, skinuo svih 20kg za prve dve god i ne osećam nikakvu potrebu da ponovo pušim.

Petar

pre 10 godina

Supruga i ja ostavili cigarete, ima već nekih 7 meseci. Kod nas je to bilo mahom iz finansijskih razloga, obzirom da nam je odlazilo nekih 12-14000 dinara svakog meseca bukvalno u vazduh. Nije bilo lako, prvih nedelju dana je najteze, ali svakim danom je bila sve bolja situacija. Sada gotovo i da ne pomislim, dok nju povremeno hvata kriza koja brzo i prodje.
Savet, samo čelična volja, nemojte zavaravati same sebe kako ćete da smanjite broj cigareta. Prekida se od jutra i potpuno. Bude frka par dana ali vredi. Srećno!

Petar

pre 10 godina

Supruga i ja ostavili cigarete, ima već nekih 7 meseci. Kod nas je to bilo mahom iz finansijskih razloga, obzirom da nam je odlazilo nekih 12-14000 dinara svakog meseca bukvalno u vazduh. Nije bilo lako, prvih nedelju dana je najteze, ali svakim danom je bila sve bolja situacija. Sada gotovo i da ne pomislim, dok nju povremeno hvata kriza koja brzo i prodje.
Savet, samo čelična volja, nemojte zavaravati same sebe kako ćete da smanjite broj cigareta. Prekida se od jutra i potpuno. Bude frka par dana ali vredi. Srećno!

ledenjak

pre 10 godina

Aktivno pusio od svoje 15.godine do 28.godine a poslednjih god 2-3 kutije dnevno. Uhavtio jaču prehladu, nabio 20kg više i Dr rekao smanji malo pušenje. Došao kući i rekao, ja više ne pušim. Od tada evo već 7 godina nikada nisam ni pomislio na cigarete pa ni prvih dana nisam imao problem. Aktivno vozim mtb i planinarim, skinuo svih 20kg za prve dve god i ne osećam nikakvu potrebu da ponovo pušim.

ŽIVADIN(O)

pre 10 godina

Nadam se da je budućim majkama dovoljan razlog da prestanu pušit činjenica da je lekaru prilikom poroda jasno da li je porodilja pušač i bez da je pita, na osnovu stanja bebe, plodne vode i nakon inspekcije posteljice. Šteta za imunitet bebe je ogromna!

Goran Matić -Split

pre 10 godina

Duhanska industrija u cigarete trpa gomile štetnih aditiva koji dodatno pojačavaju ovisnost.
Ja sam se duvana trajno riješio sa električnom cigaretom, a mislio sam da nikad neću prestat pušit... 18 godina po kutiju ipo dnevno, a sad već skoro 3 ipo godine na e-cig. Nakon nekoliko mjeseci korištenja e-cig. osjećao sam se k'o da mi je opet 15 godina što se tiče kapaciteta pluća, a osjetila mirisa i okusa su se počela vraćat već nakon par dana tako da mi sad sve puno bolje i izraženije miriše, a bogami u određenim situacijama i smrdi (pušača mogu nanjušit i na 30 metara)! Prije je bilo i uspuhavanja i preznojavanja (čak i usrid zime) nakon 15, 20 minuta nekog malo težeg fizičkog posla, malo dužeg hodanja pa čak i razmišljanja ,a sad primjećujem da mogu npr. hodat kilometrima bez ikakvog problema. Da ne pričam koliko je jeftinije... Mjesečno potrošim max 10ak eura. Za sve one koji se ne mogu ostavit duvana "na suho" e-cigareta je pravo rješenje, ali je i tu potrebno malo volje i dobrog poznavanja materije. Za to postoje forumi npr. e-cigserbia.com i vaperclub.org gdje će vam na svako pitanje vezano za e-cig. dati odgovor.

Sistemsko nagrđivanje

pre 10 godina

Možda bi se lakše odvikli od pušenja da se ne insistira na tome koliko je pušenje štetno i koliko je snažna zavisnost od hemijskih satojaka duvana?

Surovi

pre 10 godina

Za ostavljanje pusenja potrebna je volja i motiv.Kod mene je to bila finasijska strana,jer sam poceo previse da trosim na duvan,a nisam zeleo da idem ispod standarda i da pusim djubre.Dnevno mi je odlazilo na duzan izmedju 5 i 7 evra,sto je prilicna suma na mesecnom nivou.
Kako sam prestao da pusim?
Do tog trenutka je polako dolazilo,jer osim finasijskog momenta,poceo sam i da osecam kako to djubre pocinje da mi smeta,da se gusim nocu,da kasljem barem tri meseca godisnje,ujutru da izbacujem delove pluca kada se zakasljem i sl.
U jednom trenutku sam resio da probam elektroniku.Od tog trenutka,cigaretu nisam zapalio.E cigaretu sam koristio nekih 3 meseca ,dok mi se i ona nije smucila.Mislim da je fora bila u tome sto sam neredovno menjao grejace,te je ukus posle nedelju dana bio uzasan,ljut i veoma neprijatan,koji me je odbijao da je koristim.Normalno,koristio sam najbolje tecnosti,ali se taj neprijatni ukus ponavljao,cak i sa novim grejacima ,cak i posle par dana.
Sebe sam pobedio onda kada sam u Grckoj ostao bez grejaca ,a nisam hteo da vozim do Soluna da kupim rezervne,te sam veci do odmora proveo bez zabave,dok sam pri tome normalno funkcionisao.
Ne pusim vec dve godine i zaista nemam potrebi i to ne zelim.Ponekad mi zamirise,ali se setim zasto ne pusim,tako da mi ne pada napamet za zapalim.
Da,osecam se ponovo kao covek!

Jelena

pre 10 godina

Ne mogu da verujem da nasi ljudi toliko koriste elektronske cigarete imajuci u vidu podatak da su one u vecini evropskih zemalja zabranjene! Razmislite malo!!!

Goran Matić -Split

pre 10 godina

Duhanska industrija u cigarete trpa gomile štetnih aditiva koji dodatno pojačavaju ovisnost.
Ja sam se duvana trajno riješio sa električnom cigaretom, a mislio sam da nikad neću prestat pušit... 18 godina po kutiju ipo dnevno, a sad već skoro 3 ipo godine na e-cig. Nakon nekoliko mjeseci korištenja e-cig. osjećao sam se k'o da mi je opet 15 godina što se tiče kapaciteta pluća, a osjetila mirisa i okusa su se počela vraćat već nakon par dana tako da mi sad sve puno bolje i izraženije miriše, a bogami u određenim situacijama i smrdi (pušača mogu nanjušit i na 30 metara)! Prije je bilo i uspuhavanja i preznojavanja (čak i usrid zime) nakon 15, 20 minuta nekog malo težeg fizičkog posla, malo dužeg hodanja pa čak i razmišljanja ,a sad primjećujem da mogu npr. hodat kilometrima bez ikakvog problema. Da ne pričam koliko je jeftinije... Mjesečno potrošim max 10ak eura. Za sve one koji se ne mogu ostavit duvana "na suho" e-cigareta je pravo rješenje, ali je i tu potrebno malo volje i dobrog poznavanja materije. Za to postoje forumi npr. e-cigserbia.com i vaperclub.org gdje će vam na svako pitanje vezano za e-cig. dati odgovor.

Sistemsko nagrđivanje

pre 10 godina

Možda bi se lakše odvikli od pušenja da se ne insistira na tome koliko je pušenje štetno i koliko je snažna zavisnost od hemijskih satojaka duvana?

ŽIVADIN(O)

pre 10 godina

Nadam se da je budućim majkama dovoljan razlog da prestanu pušit činjenica da je lekaru prilikom poroda jasno da li je porodilja pušač i bez da je pita, na osnovu stanja bebe, plodne vode i nakon inspekcije posteljice. Šteta za imunitet bebe je ogromna!

Petar

pre 10 godina

Supruga i ja ostavili cigarete, ima već nekih 7 meseci. Kod nas je to bilo mahom iz finansijskih razloga, obzirom da nam je odlazilo nekih 12-14000 dinara svakog meseca bukvalno u vazduh. Nije bilo lako, prvih nedelju dana je najteze, ali svakim danom je bila sve bolja situacija. Sada gotovo i da ne pomislim, dok nju povremeno hvata kriza koja brzo i prodje.
Savet, samo čelična volja, nemojte zavaravati same sebe kako ćete da smanjite broj cigareta. Prekida se od jutra i potpuno. Bude frka par dana ali vredi. Srećno!

ledenjak

pre 10 godina

Aktivno pusio od svoje 15.godine do 28.godine a poslednjih god 2-3 kutije dnevno. Uhavtio jaču prehladu, nabio 20kg više i Dr rekao smanji malo pušenje. Došao kući i rekao, ja više ne pušim. Od tada evo već 7 godina nikada nisam ni pomislio na cigarete pa ni prvih dana nisam imao problem. Aktivno vozim mtb i planinarim, skinuo svih 20kg za prve dve god i ne osećam nikakvu potrebu da ponovo pušim.

Surovi

pre 10 godina

Za ostavljanje pusenja potrebna je volja i motiv.Kod mene je to bila finasijska strana,jer sam poceo previse da trosim na duvan,a nisam zeleo da idem ispod standarda i da pusim djubre.Dnevno mi je odlazilo na duzan izmedju 5 i 7 evra,sto je prilicna suma na mesecnom nivou.
Kako sam prestao da pusim?
Do tog trenutka je polako dolazilo,jer osim finasijskog momenta,poceo sam i da osecam kako to djubre pocinje da mi smeta,da se gusim nocu,da kasljem barem tri meseca godisnje,ujutru da izbacujem delove pluca kada se zakasljem i sl.
U jednom trenutku sam resio da probam elektroniku.Od tog trenutka,cigaretu nisam zapalio.E cigaretu sam koristio nekih 3 meseca ,dok mi se i ona nije smucila.Mislim da je fora bila u tome sto sam neredovno menjao grejace,te je ukus posle nedelju dana bio uzasan,ljut i veoma neprijatan,koji me je odbijao da je koristim.Normalno,koristio sam najbolje tecnosti,ali se taj neprijatni ukus ponavljao,cak i sa novim grejacima ,cak i posle par dana.
Sebe sam pobedio onda kada sam u Grckoj ostao bez grejaca ,a nisam hteo da vozim do Soluna da kupim rezervne,te sam veci do odmora proveo bez zabave,dok sam pri tome normalno funkcionisao.
Ne pusim vec dve godine i zaista nemam potrebi i to ne zelim.Ponekad mi zamirise,ali se setim zasto ne pusim,tako da mi ne pada napamet za zapalim.
Da,osecam se ponovo kao covek!

Jelena

pre 10 godina

Ne mogu da verujem da nasi ljudi toliko koriste elektronske cigarete imajuci u vidu podatak da su one u vecini evropskih zemalja zabranjene! Razmislite malo!!!