manga
pre 10 godina
Pio sam dvije litre kole dnevno, a sad ponosno mogu da kazem kako ce 5 god. kako ne konzumiram cocain colu.
Ponedeljak, 08.02.2016.
11:50
IMAGE SOURCE
pre 10 godina
Pio sam dvije litre kole dnevno, a sad ponosno mogu da kazem kako ce 5 god. kako ne konzumiram cocain colu.
pre 10 godina
Prokleto volim gazirane sokove. Kolu ne, ali Šveps, bilo koji. Već dugo ne pijem gazirane sokove, prvo prestala zbog ovakvih članaka a posle su počeli stvarno da mi smetaju. Tu želju nadoknađujem čajem od đumbira sa limunom i medom jer ima pomalo taj rezak ukus.
pre 10 godina
Nije ni mineralna voda zdrava. Naime, CO2 menja osmotski pritisak u želucu, pa se svi šećeri i alkohol prosto propasiraju u krv i kad ih ona ne bi primila jer bi ih osmotski pritisak zaustavio. Umesto da koncentracija alkohola i šećera u krvi bude na granici prihvatljivosti, i da se oni dopunjavaju kad se prethodna količina potroši, organizam je u šoku, a to sve onda na brzinu jetra pretvara u tzv. belu mast, koju posle skladištimo i ne možemo da potrošimo. Isto bi se dogodilo i da su pića gazirana nekim drugim gasom, ne C02. Jednostavno, problem je u pritisku. A kad već pijete gazirano, bar podrignite i smanjite pritisak.
pre 10 godina
A gazirana/kisela voda?
(Jana, 08. februar 2016 19:41)
Gazirana i mineralerna voda nije isto.
Gazirana tj. CO2 vrlo lako nastaje ugljovodonicna kiselina. Svi mi koji imamo Soda Streamere i gaziramo sami, u vodu uvek ubacimo sodu bikarbomu zarad neutralizacije kiselina. Prvo bikarbonat pa zatim CO2 punjenje.
Mineralna voda već sadrži minerale, tj. soli koje iz starta podižu pH vrednost i nema opasnosti.
Generalno, probao sam sa bikarbonatom u vodi da gaziram i zatim da dodam Cola ukus, 10 min kasnije sam merio pH pljuvanje, 6,5. Nije idealno ali prilično bezopasna okolina po zbuni gledj. Bez bikarbonata je bilo na 3!
Nadam se da sam ti malo pomogao u traženju odgovora.
pre 10 godina
A gazirana/kisela voda?
pre 10 godina
@Struja nesuđeni brejkdenser
Goriš ti i gorim ja gori b i gori h
pre 10 godina
A negazirane?Sta je sa njima?
pre 10 godina
@KUD idiot
Kad srce kaze more novcanik kaze ne more.
pre 10 godina
Podriguje!
pre 10 godina
Sinoc sam smotao tri limenke gaziranog soka,mozak hoce jos,novcanik kaze ne moze.
pre 10 godina
Sinoc sam smotao tri limenke gaziranog soka,mozak hoce jos,novcanik kaze ne moze.
pre 10 godina
Podriguje!
pre 10 godina
A negazirane?Sta je sa njima?
pre 10 godina
@KUD idiot
Kad srce kaze more novcanik kaze ne more.
pre 10 godina
A gazirana/kisela voda?
pre 10 godina
A gazirana/kisela voda?
(Jana, 08. februar 2016 19:41)
Gazirana i mineralerna voda nije isto.
Gazirana tj. CO2 vrlo lako nastaje ugljovodonicna kiselina. Svi mi koji imamo Soda Streamere i gaziramo sami, u vodu uvek ubacimo sodu bikarbomu zarad neutralizacije kiselina. Prvo bikarbonat pa zatim CO2 punjenje.
Mineralna voda već sadrži minerale, tj. soli koje iz starta podižu pH vrednost i nema opasnosti.
Generalno, probao sam sa bikarbonatom u vodi da gaziram i zatim da dodam Cola ukus, 10 min kasnije sam merio pH pljuvanje, 6,5. Nije idealno ali prilično bezopasna okolina po zbuni gledj. Bez bikarbonata je bilo na 3!
Nadam se da sam ti malo pomogao u traženju odgovora.
pre 10 godina
Prokleto volim gazirane sokove. Kolu ne, ali Šveps, bilo koji. Već dugo ne pijem gazirane sokove, prvo prestala zbog ovakvih članaka a posle su počeli stvarno da mi smetaju. Tu želju nadoknađujem čajem od đumbira sa limunom i medom jer ima pomalo taj rezak ukus.
pre 10 godina
Pio sam dvije litre kole dnevno, a sad ponosno mogu da kazem kako ce 5 god. kako ne konzumiram cocain colu.
pre 10 godina
Nije ni mineralna voda zdrava. Naime, CO2 menja osmotski pritisak u želucu, pa se svi šećeri i alkohol prosto propasiraju u krv i kad ih ona ne bi primila jer bi ih osmotski pritisak zaustavio. Umesto da koncentracija alkohola i šećera u krvi bude na granici prihvatljivosti, i da se oni dopunjavaju kad se prethodna količina potroši, organizam je u šoku, a to sve onda na brzinu jetra pretvara u tzv. belu mast, koju posle skladištimo i ne možemo da potrošimo. Isto bi se dogodilo i da su pića gazirana nekim drugim gasom, ne C02. Jednostavno, problem je u pritisku. A kad već pijete gazirano, bar podrignite i smanjite pritisak.
pre 10 godina
@Struja nesuđeni brejkdenser
Goriš ti i gorim ja gori b i gori h
pre 10 godina
Sinoc sam smotao tri limenke gaziranog soka,mozak hoce jos,novcanik kaze ne moze.
pre 10 godina
Podriguje!
pre 10 godina
A gazirana/kisela voda?
(Jana, 08. februar 2016 19:41)
Gazirana i mineralerna voda nije isto.
Gazirana tj. CO2 vrlo lako nastaje ugljovodonicna kiselina. Svi mi koji imamo Soda Streamere i gaziramo sami, u vodu uvek ubacimo sodu bikarbomu zarad neutralizacije kiselina. Prvo bikarbonat pa zatim CO2 punjenje.
Mineralna voda već sadrži minerale, tj. soli koje iz starta podižu pH vrednost i nema opasnosti.
Generalno, probao sam sa bikarbonatom u vodi da gaziram i zatim da dodam Cola ukus, 10 min kasnije sam merio pH pljuvanje, 6,5. Nije idealno ali prilično bezopasna okolina po zbuni gledj. Bez bikarbonata je bilo na 3!
Nadam se da sam ti malo pomogao u traženju odgovora.
pre 10 godina
@KUD idiot
Kad srce kaze more novcanik kaze ne more.
pre 10 godina
@Struja nesuđeni brejkdenser
Goriš ti i gorim ja gori b i gori h
pre 10 godina
A gazirana/kisela voda?
pre 10 godina
Pio sam dvije litre kole dnevno, a sad ponosno mogu da kazem kako ce 5 god. kako ne konzumiram cocain colu.
pre 10 godina
A negazirane?Sta je sa njima?
pre 10 godina
Nije ni mineralna voda zdrava. Naime, CO2 menja osmotski pritisak u želucu, pa se svi šećeri i alkohol prosto propasiraju u krv i kad ih ona ne bi primila jer bi ih osmotski pritisak zaustavio. Umesto da koncentracija alkohola i šećera u krvi bude na granici prihvatljivosti, i da se oni dopunjavaju kad se prethodna količina potroši, organizam je u šoku, a to sve onda na brzinu jetra pretvara u tzv. belu mast, koju posle skladištimo i ne možemo da potrošimo. Isto bi se dogodilo i da su pića gazirana nekim drugim gasom, ne C02. Jednostavno, problem je u pritisku. A kad već pijete gazirano, bar podrignite i smanjite pritisak.
pre 10 godina
Prokleto volim gazirane sokove. Kolu ne, ali Šveps, bilo koji. Već dugo ne pijem gazirane sokove, prvo prestala zbog ovakvih članaka a posle su počeli stvarno da mi smetaju. Tu želju nadoknađujem čajem od đumbira sa limunom i medom jer ima pomalo taj rezak ukus.
10 Komentari
Sortiraj po: