Petak, 25.03.2011.

00:04

Austrijanci daju više za Telekom?

Vlada Srbije i Telekom Austrija već su započeli pregovore o poboljšanju ponude <a href="http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&amp;mm=03&amp;dd=21&amp;nav_id=500753" class="text-link" target= "_blank">za kupovinu 51 odsto akcija Telekoma Srbija</a>.

Izvor: Blic

Austrijanci daju više za Telekom? IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

23 Komentari

Sortiraj po:

GlasOfRazum

pre 15 godina

Pa kako to sad se pregovara o boljim uslovima ponude. Treba da im kazete ne damo za te pare tender je neuspesan. Uostalom Telekom ne sme ni da se proda. Ova vlada je postala od komicne, sada tragikomicna. Onaj tragi deo se tice naroda, a njima je sve ovo smesno ocigledno.

perke

pre 15 godina

Prodaja Telekoma ne sme se dogoditi, pa ni za mnogo vecu sumu od ove. To je nezamislivo ni u jednoj drzavi, samo su ovi nasi nasli da pametuju. Umesto da kupuju nesto, oni prodaju najvredniju firmu. Mozga bez

Aleksa

pre 15 godina

Tender bio i prosao. Najmanja cena nije postignuta. Tender moze da se ponovi kad se steknu uslovi za to. Kraj price.
E sada ce ovi mozgovi da izdaju potvrdu da Austrijanci ne krse zakon o monopolu, mada je to i pticama jasno. Austrijanci ce kupiti Telekom za 100 mil. eura vise od ponudjene cifre a daleko ispod minimalne cene, i onda ce Norvezani sa razlogom da tuze Srbiju pred Strasburom. Onda ce Srbija platiti odstetu Norvezanima. Pa onda i Austrijancima jer ce ugovor morati biti raskinut.
Zato, amaterska "Vlado" iz banane republike - odlazite i ne blamirajte i sebe i nas vise!

vlada

pre 15 godina

Ma neka se spoje VIP i MTS, od sledece godine mozete promeniti operatera a da zadrzite broj(i prefiks), a cim se to desi prelazim na TELENOR.

Sreca sreca radost!!!

pre 15 godina

Treba im dati da objedine VIP i Telekom i uzeti im pare, a onda prodati jos jednu licencu za mobilnog operatera i za nju opet uzeti pare!!!

deNiro

pre 15 godina

Po kom osnovu ce vlada da pregovara?Data je ponuda koja nije u skladu sa zahtevima tendera i kao takva se odbija.Isti se ponistava i raspisuje novi.Ovo je namerno ovako uradjeno u dogovoru sa lobistima iz vlade.Udjes na "mala vrata",razvodnis celu pricu i polako pravis dil sa vladom.Idealno za provizije i muljanje.Cist kriminal.Vlada Vojislava Kostunice je prodala Mobtel za vece pare bez ikakve infrastrukture,samo licencu i korisnike.

STOP PRODAJI

pre 15 godina

Sećam se muljačine oko Mobtela kada ga je Martin Šlaf "kupio" od Karića za sitne pare, kao što vlada sada prodaje Telekom, a zatim je ta transakcija zbog kršenja zakona kao "poništena" pa je ipak država na kraju prodala Telenoru. Sve u svemu, Martin se vratio u Austriju zaradivši preko 100 miliona evra za manje od 2 meseca jer mu je naša država platila 250 miliona da nam "vrati" Mobtel iako ga je nelegalno kupio. Eto, sećam se i strahujem da se priča ne ponovi.

Jasmina

pre 15 godina

Trebalo bi da podele besplatne akcije zaposlenima, bivsim zaposlenima i gradjanima pa da i ti ljudi dobijaju dividendu , a ne samo drzava .To je kljucni problem i od toga oni beze i zamajavaju ovaj narod. Godinama su uzimali dividendu a posto nisu podelili besplatne akcije smatrali su da to njima pripada,a nije tako. Narode podigni svoj glas i zatrazi besplatne akcije i svoju dividendu. Telekom ne mora da se proda ali su oni duzni da podele besplatne akcije i srazmernu dividendu

DEJAN

pre 15 godina

Rok za dostavljanje ponuda je istekao, austrijanci nisu ispunili uslove iz tendera i tu bi trebao da bude kraj. Sva trenutna pregovaranja mogu samo da budu o visini poboljsanja ponude, visini provizije i kojim sve politicaruima iz Srbije treba dati pare. Budite sigurni da su Austrijanci hteli da ponude cenu iz tendera ali da im je neko iz drzavnog vrha javio da su jedini pa su ponudili mizerne pare da bi se od razlike kada dodju u posed Telekoma svi namirili

radnik

pre 15 godina

austrijanci bi hteli da kupe Telekom samo ako im se garantuje da im ostaje i VIP, što bi onda bilo totalno nepravedno prema Telenoru. VIP i MTS bi postali više nego monopolisti na polju mobilne i fiksne telefonije.

a kad se kaže "pregovori vlade i Austrijanaca", odmah mi pada na pamet da će se Telekom prodati tako da svi "apetiti" budu zadovoljni - i kupaca a i onih koji prodaju tudju imovinu. debele koverte će samo da šuškaju ispod stola.

nisam za prodaju Telekoma, treba mu omogućiti da postane jači u okruženju, a ne predati ga strancima koji će vrlo brzo izneti uloženo i posle uživati u profitu koji treba da ostaje srbiji. ovo samo pokazuje da država nije pravi domaćin, jer ko još prodaje ono što mu zaradjuje najviše. i nerviraju me stranke koje se mešaju u sve ovo, ovo je stvar od nacionalnog, a ne stranačkog značaja. sve smo prodali, i postali podstanari u svojoj državi. dosta više trošenja tudjih para, kad mislite da pokrenete ovu državu da radi?

Kobster

pre 15 godina

"Uslov austrijske strane je pozitivna odluka Komisije za zaštitu konkurencije o mogućnosti da zadrže i mobilnog operatera VIP."- Dokaz da ova komisija Srbiji uopste nije potrebna jer ne radi prema zakonu i interesu gradjana, vec prema pritiscima i politickim trgovinama.

"nakon prvobitno teških reči o tome da se radi o „uvredljivoj ponudi“, te da prodaja Telekoma ispod cene nije moguća, i jedna i druga strana ispituju mogućnost da do dogovora ipak dođu"- Citaj: sigurno ce doci do dogovora, i cena ce, naravno, biti ispod minimalne.

Vlada

pre 15 godina

Sve prodati, i Telekom i Kolubaru, sve. Ova drzava ne sme da bude vlasnik NICEGA! Sve politicke stranke crpe pare iz drzavnih preduzeca, posle prodaje ce drzava MORATI da zivi samo od poreza, sto i dolikuje jednoj normalnoj zemlji. Sta ce drzavi kompanije, nek mi neko objasnmi? Sta mene kao pojedinca boli uvo da li ce Telekom biti drzavni ili privatni, kad pare u svako slucaju ne odlaze meni?

Boris

pre 15 godina

Nije njima stvarno cilj da kupe Telekom. Jedino sto zele je da odugovlace proces prodaje sto je moguce duze, i time sprece ostale svetske kompanije, koje se doduse ni ne otimaju, da ga kupe. Na taj nacin oni i Telenor ostaju, dugorocno, jedini ozbiljni igraci na polju mobilne telefonije.

архонт Трибала

pre 15 godina

Са овом владом, у Србији НИКАДА НИШТА НИЈЕ ИЗВЕСНО.
Није ни чудо да људи дижу руке и од себе и на друге.

voja

pre 15 godina

STOP PRODAJI TELEKOMA !!!
Ovi na mala vrata, ipak hoće, da po svaku cenu prodaju najprofitabilniju srpsku firmu, I TO ZA MALE PARE.
SAMO ZBOG PREDIZBORNE KAMPANJE (dobro, i zbog provizije...).

sasa jokic

pre 15 godina

Tri su bitne stvari kod ove prodaje. Prva je naravno cena, mora se postici dogovor oko 1.4 milijarde minimum. Drugo, mislim da ce i austrinjanci imati vise "sluha" posle najava investicija od strane Rusa, tj. Putina. Trece je peticija DSS-a protiv prodaje, sto je za mene potvrda da Telekom treba prodati!

voja

pre 15 godina

STOP PRODAJI TELEKOMA !!!
Ovi na mala vrata, ipak hoće, da po svaku cenu prodaju najprofitabilniju srpsku firmu, I TO ZA MALE PARE.
SAMO ZBOG PREDIZBORNE KAMPANJE (dobro, i zbog provizije...).

архонт Трибала

pre 15 godina

Са овом владом, у Србији НИКАДА НИШТА НИЈЕ ИЗВЕСНО.
Није ни чудо да људи дижу руке и од себе и на друге.

STOP PRODAJI

pre 15 godina

Sećam se muljačine oko Mobtela kada ga je Martin Šlaf "kupio" od Karića za sitne pare, kao što vlada sada prodaje Telekom, a zatim je ta transakcija zbog kršenja zakona kao "poništena" pa je ipak država na kraju prodala Telenoru. Sve u svemu, Martin se vratio u Austriju zaradivši preko 100 miliona evra za manje od 2 meseca jer mu je naša država platila 250 miliona da nam "vrati" Mobtel iako ga je nelegalno kupio. Eto, sećam se i strahujem da se priča ne ponovi.

sasa jokic

pre 15 godina

Tri su bitne stvari kod ove prodaje. Prva je naravno cena, mora se postici dogovor oko 1.4 milijarde minimum. Drugo, mislim da ce i austrinjanci imati vise "sluha" posle najava investicija od strane Rusa, tj. Putina. Trece je peticija DSS-a protiv prodaje, sto je za mene potvrda da Telekom treba prodati!

radnik

pre 15 godina

austrijanci bi hteli da kupe Telekom samo ako im se garantuje da im ostaje i VIP, što bi onda bilo totalno nepravedno prema Telenoru. VIP i MTS bi postali više nego monopolisti na polju mobilne i fiksne telefonije.

a kad se kaže "pregovori vlade i Austrijanaca", odmah mi pada na pamet da će se Telekom prodati tako da svi "apetiti" budu zadovoljni - i kupaca a i onih koji prodaju tudju imovinu. debele koverte će samo da šuškaju ispod stola.

nisam za prodaju Telekoma, treba mu omogućiti da postane jači u okruženju, a ne predati ga strancima koji će vrlo brzo izneti uloženo i posle uživati u profitu koji treba da ostaje srbiji. ovo samo pokazuje da država nije pravi domaćin, jer ko još prodaje ono što mu zaradjuje najviše. i nerviraju me stranke koje se mešaju u sve ovo, ovo je stvar od nacionalnog, a ne stranačkog značaja. sve smo prodali, i postali podstanari u svojoj državi. dosta više trošenja tudjih para, kad mislite da pokrenete ovu državu da radi?

Boris

pre 15 godina

Nije njima stvarno cilj da kupe Telekom. Jedino sto zele je da odugovlace proces prodaje sto je moguce duze, i time sprece ostale svetske kompanije, koje se doduse ni ne otimaju, da ga kupe. Na taj nacin oni i Telenor ostaju, dugorocno, jedini ozbiljni igraci na polju mobilne telefonije.

Vlada

pre 15 godina

Sve prodati, i Telekom i Kolubaru, sve. Ova drzava ne sme da bude vlasnik NICEGA! Sve politicke stranke crpe pare iz drzavnih preduzeca, posle prodaje ce drzava MORATI da zivi samo od poreza, sto i dolikuje jednoj normalnoj zemlji. Sta ce drzavi kompanije, nek mi neko objasnmi? Sta mene kao pojedinca boli uvo da li ce Telekom biti drzavni ili privatni, kad pare u svako slucaju ne odlaze meni?

Kobster

pre 15 godina

"Uslov austrijske strane je pozitivna odluka Komisije za zaštitu konkurencije o mogućnosti da zadrže i mobilnog operatera VIP."- Dokaz da ova komisija Srbiji uopste nije potrebna jer ne radi prema zakonu i interesu gradjana, vec prema pritiscima i politickim trgovinama.

"nakon prvobitno teških reči o tome da se radi o „uvredljivoj ponudi“, te da prodaja Telekoma ispod cene nije moguća, i jedna i druga strana ispituju mogućnost da do dogovora ipak dođu"- Citaj: sigurno ce doci do dogovora, i cena ce, naravno, biti ispod minimalne.

DEJAN

pre 15 godina

Rok za dostavljanje ponuda je istekao, austrijanci nisu ispunili uslove iz tendera i tu bi trebao da bude kraj. Sva trenutna pregovaranja mogu samo da budu o visini poboljsanja ponude, visini provizije i kojim sve politicaruima iz Srbije treba dati pare. Budite sigurni da su Austrijanci hteli da ponude cenu iz tendera ali da im je neko iz drzavnog vrha javio da su jedini pa su ponudili mizerne pare da bi se od razlike kada dodju u posed Telekoma svi namirili

Aleksa

pre 15 godina

Tender bio i prosao. Najmanja cena nije postignuta. Tender moze da se ponovi kad se steknu uslovi za to. Kraj price.
E sada ce ovi mozgovi da izdaju potvrdu da Austrijanci ne krse zakon o monopolu, mada je to i pticama jasno. Austrijanci ce kupiti Telekom za 100 mil. eura vise od ponudjene cifre a daleko ispod minimalne cene, i onda ce Norvezani sa razlogom da tuze Srbiju pred Strasburom. Onda ce Srbija platiti odstetu Norvezanima. Pa onda i Austrijancima jer ce ugovor morati biti raskinut.
Zato, amaterska "Vlado" iz banane republike - odlazite i ne blamirajte i sebe i nas vise!

deNiro

pre 15 godina

Po kom osnovu ce vlada da pregovara?Data je ponuda koja nije u skladu sa zahtevima tendera i kao takva se odbija.Isti se ponistava i raspisuje novi.Ovo je namerno ovako uradjeno u dogovoru sa lobistima iz vlade.Udjes na "mala vrata",razvodnis celu pricu i polako pravis dil sa vladom.Idealno za provizije i muljanje.Cist kriminal.Vlada Vojislava Kostunice je prodala Mobtel za vece pare bez ikakve infrastrukture,samo licencu i korisnike.

Sreca sreca radost!!!

pre 15 godina

Treba im dati da objedine VIP i Telekom i uzeti im pare, a onda prodati jos jednu licencu za mobilnog operatera i za nju opet uzeti pare!!!

Jasmina

pre 15 godina

Trebalo bi da podele besplatne akcije zaposlenima, bivsim zaposlenima i gradjanima pa da i ti ljudi dobijaju dividendu , a ne samo drzava .To je kljucni problem i od toga oni beze i zamajavaju ovaj narod. Godinama su uzimali dividendu a posto nisu podelili besplatne akcije smatrali su da to njima pripada,a nije tako. Narode podigni svoj glas i zatrazi besplatne akcije i svoju dividendu. Telekom ne mora da se proda ali su oni duzni da podele besplatne akcije i srazmernu dividendu

vlada

pre 15 godina

Ma neka se spoje VIP i MTS, od sledece godine mozete promeniti operatera a da zadrzite broj(i prefiks), a cim se to desi prelazim na TELENOR.

perke

pre 15 godina

Prodaja Telekoma ne sme se dogoditi, pa ni za mnogo vecu sumu od ove. To je nezamislivo ni u jednoj drzavi, samo su ovi nasi nasli da pametuju. Umesto da kupuju nesto, oni prodaju najvredniju firmu. Mozga bez

GlasOfRazum

pre 15 godina

Pa kako to sad se pregovara o boljim uslovima ponude. Treba da im kazete ne damo za te pare tender je neuspesan. Uostalom Telekom ne sme ni da se proda. Ova vlada je postala od komicne, sada tragikomicna. Onaj tragi deo se tice naroda, a njima je sve ovo smesno ocigledno.

sasa jokic

pre 15 godina

Tri su bitne stvari kod ove prodaje. Prva je naravno cena, mora se postici dogovor oko 1.4 milijarde minimum. Drugo, mislim da ce i austrinjanci imati vise "sluha" posle najava investicija od strane Rusa, tj. Putina. Trece je peticija DSS-a protiv prodaje, sto je za mene potvrda da Telekom treba prodati!

Vlada

pre 15 godina

Sve prodati, i Telekom i Kolubaru, sve. Ova drzava ne sme da bude vlasnik NICEGA! Sve politicke stranke crpe pare iz drzavnih preduzeca, posle prodaje ce drzava MORATI da zivi samo od poreza, sto i dolikuje jednoj normalnoj zemlji. Sta ce drzavi kompanije, nek mi neko objasnmi? Sta mene kao pojedinca boli uvo da li ce Telekom biti drzavni ili privatni, kad pare u svako slucaju ne odlaze meni?

voja

pre 15 godina

STOP PRODAJI TELEKOMA !!!
Ovi na mala vrata, ipak hoće, da po svaku cenu prodaju najprofitabilniju srpsku firmu, I TO ZA MALE PARE.
SAMO ZBOG PREDIZBORNE KAMPANJE (dobro, i zbog provizije...).

Sreca sreca radost!!!

pre 15 godina

Treba im dati da objedine VIP i Telekom i uzeti im pare, a onda prodati jos jednu licencu za mobilnog operatera i za nju opet uzeti pare!!!

Boris

pre 15 godina

Nije njima stvarno cilj da kupe Telekom. Jedino sto zele je da odugovlace proces prodaje sto je moguce duze, i time sprece ostale svetske kompanije, koje se doduse ni ne otimaju, da ga kupe. Na taj nacin oni i Telenor ostaju, dugorocno, jedini ozbiljni igraci na polju mobilne telefonije.

radnik

pre 15 godina

austrijanci bi hteli da kupe Telekom samo ako im se garantuje da im ostaje i VIP, što bi onda bilo totalno nepravedno prema Telenoru. VIP i MTS bi postali više nego monopolisti na polju mobilne i fiksne telefonije.

a kad se kaže "pregovori vlade i Austrijanaca", odmah mi pada na pamet da će se Telekom prodati tako da svi "apetiti" budu zadovoljni - i kupaca a i onih koji prodaju tudju imovinu. debele koverte će samo da šuškaju ispod stola.

nisam za prodaju Telekoma, treba mu omogućiti da postane jači u okruženju, a ne predati ga strancima koji će vrlo brzo izneti uloženo i posle uživati u profitu koji treba da ostaje srbiji. ovo samo pokazuje da država nije pravi domaćin, jer ko još prodaje ono što mu zaradjuje najviše. i nerviraju me stranke koje se mešaju u sve ovo, ovo je stvar od nacionalnog, a ne stranačkog značaja. sve smo prodali, i postali podstanari u svojoj državi. dosta više trošenja tudjih para, kad mislite da pokrenete ovu državu da radi?

Jasmina

pre 15 godina

Trebalo bi da podele besplatne akcije zaposlenima, bivsim zaposlenima i gradjanima pa da i ti ljudi dobijaju dividendu , a ne samo drzava .To je kljucni problem i od toga oni beze i zamajavaju ovaj narod. Godinama su uzimali dividendu a posto nisu podelili besplatne akcije smatrali su da to njima pripada,a nije tako. Narode podigni svoj glas i zatrazi besplatne akcije i svoju dividendu. Telekom ne mora da se proda ali su oni duzni da podele besplatne akcije i srazmernu dividendu

vlada

pre 15 godina

Ma neka se spoje VIP i MTS, od sledece godine mozete promeniti operatera a da zadrzite broj(i prefiks), a cim se to desi prelazim na TELENOR.

архонт Трибала

pre 15 godina

Са овом владом, у Србији НИКАДА НИШТА НИЈЕ ИЗВЕСНО.
Није ни чудо да људи дижу руке и од себе и на друге.

STOP PRODAJI

pre 15 godina

Sećam se muljačine oko Mobtela kada ga je Martin Šlaf "kupio" od Karića za sitne pare, kao što vlada sada prodaje Telekom, a zatim je ta transakcija zbog kršenja zakona kao "poništena" pa je ipak država na kraju prodala Telenoru. Sve u svemu, Martin se vratio u Austriju zaradivši preko 100 miliona evra za manje od 2 meseca jer mu je naša država platila 250 miliona da nam "vrati" Mobtel iako ga je nelegalno kupio. Eto, sećam se i strahujem da se priča ne ponovi.

Kobster

pre 15 godina

"Uslov austrijske strane je pozitivna odluka Komisije za zaštitu konkurencije o mogućnosti da zadrže i mobilnog operatera VIP."- Dokaz da ova komisija Srbiji uopste nije potrebna jer ne radi prema zakonu i interesu gradjana, vec prema pritiscima i politickim trgovinama.

"nakon prvobitno teških reči o tome da se radi o „uvredljivoj ponudi“, te da prodaja Telekoma ispod cene nije moguća, i jedna i druga strana ispituju mogućnost da do dogovora ipak dođu"- Citaj: sigurno ce doci do dogovora, i cena ce, naravno, biti ispod minimalne.

DEJAN

pre 15 godina

Rok za dostavljanje ponuda je istekao, austrijanci nisu ispunili uslove iz tendera i tu bi trebao da bude kraj. Sva trenutna pregovaranja mogu samo da budu o visini poboljsanja ponude, visini provizije i kojim sve politicaruima iz Srbije treba dati pare. Budite sigurni da su Austrijanci hteli da ponude cenu iz tendera ali da im je neko iz drzavnog vrha javio da su jedini pa su ponudili mizerne pare da bi se od razlike kada dodju u posed Telekoma svi namirili

deNiro

pre 15 godina

Po kom osnovu ce vlada da pregovara?Data je ponuda koja nije u skladu sa zahtevima tendera i kao takva se odbija.Isti se ponistava i raspisuje novi.Ovo je namerno ovako uradjeno u dogovoru sa lobistima iz vlade.Udjes na "mala vrata",razvodnis celu pricu i polako pravis dil sa vladom.Idealno za provizije i muljanje.Cist kriminal.Vlada Vojislava Kostunice je prodala Mobtel za vece pare bez ikakve infrastrukture,samo licencu i korisnike.

Aleksa

pre 15 godina

Tender bio i prosao. Najmanja cena nije postignuta. Tender moze da se ponovi kad se steknu uslovi za to. Kraj price.
E sada ce ovi mozgovi da izdaju potvrdu da Austrijanci ne krse zakon o monopolu, mada je to i pticama jasno. Austrijanci ce kupiti Telekom za 100 mil. eura vise od ponudjene cifre a daleko ispod minimalne cene, i onda ce Norvezani sa razlogom da tuze Srbiju pred Strasburom. Onda ce Srbija platiti odstetu Norvezanima. Pa onda i Austrijancima jer ce ugovor morati biti raskinut.
Zato, amaterska "Vlado" iz banane republike - odlazite i ne blamirajte i sebe i nas vise!

GlasOfRazum

pre 15 godina

Pa kako to sad se pregovara o boljim uslovima ponude. Treba da im kazete ne damo za te pare tender je neuspesan. Uostalom Telekom ne sme ni da se proda. Ova vlada je postala od komicne, sada tragikomicna. Onaj tragi deo se tice naroda, a njima je sve ovo smesno ocigledno.

perke

pre 15 godina

Prodaja Telekoma ne sme se dogoditi, pa ni za mnogo vecu sumu od ove. To je nezamislivo ni u jednoj drzavi, samo su ovi nasi nasli da pametuju. Umesto da kupuju nesto, oni prodaju najvredniju firmu. Mozga bez