lili
pre 5 godina
DPS je i dalje najveća stranka ali daleko od toga da je "narodna stranka". Ona je sve samo ne narodna stranka već bratija svih mogućih interesnih grupa, koje će se odlaskom u opoziciju i gubitku fotelja raspasti u prafaktore do sledećih izbora. A šta i očekivati od partije koja je vladala 75 godina i menjala ideologiju poput gaća? Prvo su bili komunisti, kasnije postali socialisti, sledi metamorfoza u srbske nacionaliste, onda bivaju crnogorski separatisti, demokrate, liberali, globalisti, da bi završili na smetištu istorije kao montenegrinski fašisti. DPS odlaskom u opoziciju nestaje sa političke scene. Njihovo biračko telo se raspada i prelazi u druge partije, bilo pozicione bilo opozicione.
18 Komentari
Sortiraj po: