Svet 2

12.01.2026.

17:17

Region na ivici eksplozije; "Ako se umešate – sledi totalni haos"

Turska se protivi eventualnim stranim intervencijama u Iranu zato što bi to dovelo do većih kriza u zemlji i regionu, izjavio je danas portparol turske vladajuće Partije pravde i razvoja Omer Čelik.

Izvor: Tanjug

Region na ivici eksplozije; "Ako se umešate – sledi totalni haos"
Shutterstock/bahadirdurgut

Podeli:

Takođe, Turska je pozvala na pregovore Sjedinjenih Američkih Država i Irana kako bi se rešili postojeći problemi.

"Članica NATO-a Turska ne želi haos u Iranu, uprkos određenim problemima unutar irnaskog društva i vlade. Kao što je rekao iranski predsednik Masud Pezeškijan, ovi problemi moraju se rešiti kroz unutrašnju dinamiku iranskog društva i nacionalnu volju Irana", rekao je Čelik, prenosi Rojters.

Prema njegovim rečima, intervencija će dovesti do još gorih posledica, a invazija koju bi posebno izazvao Izrael dovela bi do još većih kriza.

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu rekao je tokom vikenda da Izrael pažljivo prati proteste u Iranu.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

NBA

Denver traži zamenu za Jokića

Denver nastavlja da traži pojačanja za unutrašnju liniju nakon što je postalo jasno da više neće računati na Jonasa Valančijunasa, koji je karijeru nastavio u Žalgirisu.

16:14

17.7.2026.

1 d

Podeli: