Svet 0

20.10.2025.

9:31

"Loše je videti Putina..."

Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je danas da "uopšte nije lepo" što postoji mogućnost da ruski predsednik Vladimir Putin poseti Budimpeštu.

Izvor: Tanjug

"Loše je videti Putina..."
AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool

Podeli:

Putin bi, podsetimo, u glavnom gradu Mađarske trebalo da se sretne sa američkim predsednikom Donaldom Trampom.

Kalas je međutim ocenila da je loše videti da Putin, za kojim je Međunarodni krivični sud (MKS) izdao nalog za hapšenje, dolazi u neku evropsku zemlju.

Kalas je ocenila da su Trampovi napori da se dostigne mir dobrodošli, ali da je takođe važno da se ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski sastane sa Putinom, prenosi Rojters.

"Amerika ima snage da izvrši pritisak na Rusiju da sedne za pregovarački sto, i ako je upotrebe, to može doneti kraj rata", rekla je Kalas uoči sastanka ministara spoljnih poslova zemalja članica EU u Luksemburgu.

Kalas je rekla da očekuje da EU ove sedmice odobri 19. paket sankcija protiv Rusije, ističući da je u toku rad na merama solidarnosti za Belgiju u vezi sa zamrznutom ruskom imovinom u EU.

Navela je da paket sankcija neće biti usvojen danas.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

1 d

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

2 d

Podeli: