Svet 2

30.09.2025.

7:17

Udar za udarom: Lansirano skoro 2.300 dronova

Ruske trupe su za nedelju dana lansirale skoro 2,3 hiljade dronova u Hersonskoj oblasti, od kojih su 81 odsto uništili snage ukrajinske PVO, saopštila je Hersonska Oblasna vojna uprava na Telegramu.

Izvor: Tanjug

Udar za udarom: Lansirano skoro 2.300 dronova
Aleksandr Gusev / Zuma Press / Profimedia

Podeli:

"Rusi nastavljaju da terorišu Hersonsku oblast iz vazduha. Samo u poslednjoj nedelji bilo je skoro 2.300 napada dronovima", navodi se u saopštenju.

Napominje se da je, "zahvaljujući efikasnom radu ukrajinske vojske", uništeno je 1.850 bespilotnih letelica (81 odsto), kojima je, kako se navodi, "neprijatelj pokušao da napadne ljude i civilnu infrastrukturu".

Stariji poručnik Pavlo Drogal, portparol 30. korpusa marinaca, rekao je na konferenciji za novinare da su od 22. do 28. septembra 2025. godine, ruske snage su nastavile napade na civilno stanovništvo Hersonske oblasti i samog grada Hersona.

"Tokom navedenog perioda, neprijatelj je izvršio 477 napada na položaje ukrajinskih branilaca i civilnu infrastrukturu. Ruski okupatori su takođe izvršili 10 vazdušnih udara", istakao je on i dodao da ruske snage koriste bespilotne letelice različitih tipova i modifikacija.

Pročitajte i: 

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: