Region 0

01.09.2025.

16:30

Prijavljena bomba u kancelariji gradonačelnika Zagreba; Zgrada evakuisana

Veliki deo zgrade Gradske uprave je evakuisan nakon što je prijavljena pretnja o bombi u kancelariji gradonačelnika Zagreba Tomislava Tomaševića.

Izvor: Index.hr

Prijavljena bomba u kancelariji gradonačelnika Zagreba; Zgrada evakuisana
Darko Tomas / Cropix / Profimedia

Podeli:

Policija je pregledala zgradu i utvrdila da je dojava bila lažna, potvrđeno je za Indeks.

"Dobili smo pretnju o bombi, treći i četvrti sprat zgrade su evakuisani. Policija sprovodi uviđaj na licu mest", ranije je za Indeks rekla portparolka gradonačelnika Dinka Živalj.

Prema pisanju 24sata, njihova redakcija je primila pretnju Tomaševiću, poslatu sa lažne imejl adrese.

Nepoznata osoba je u poruci takođe navela da je druga bomba postavljena u kancelariji zaposlenog u Upravi za imovinu, tvrdeći da je to imalo za cilj da se zaustavi navodna "zaštita kriminalaca u Bandićevom naselju".

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Ogromno nalazište nafte postaje nova meta energetskih divova

Lokalne i međunarodne energetske kompanije sve snažnije ulažu u argentinsko nalazište škriljca Vaca Muerta, dok kriza na Bliskom istoku i problemi u Ormuskom moreuzu povećavaju interes za izvore nafte i gasa izvan ratnih i geopolitički nestabilnih područja.

9:25

24.5.2026.

1 d

Podeli: