Novi auto-put izgleda kao pista u Monci: Građani sitno broje do otvaranja deonice FOTO
Gotovo da se na prvi pogled može zaključiti da su radovi na deonici auto-puta Preljina–Pakovraće ušli u poslednju etapu.
Izvor: RINA
Foto: RINA
Pitanje je dana kada će se na ovoj trasi videti prvi automobili, dan ili dva pre, ili posle Nove godine, piše RINA.
Cela deonica u dužini od 31 kilometar je u potpunosti asfaltirana, a urađena je i zaštitna ograda, koja će ubuduće čuvati sve vozače od većih saobraćajnih nezgoda
"Ne zaostajemo za Nemačkom u tom pogledu, jer mi smo izvoznici i za zemlje Evropske unije. Zaštitne ograde su iste one koje i Nemci ugrađaju na svojim putevima. Najveća zaštita je na mostovima, a ograda može da izdrži i udar šlepera koji se kreće velikom brzinom i pod punim je teretom", rekao je za Rinu Zoran Bojović iz kompanije "Unipromet", koja se bavi proizvodnjom i postavljanjem zaštitnih ograda.
Foto: RINA
Izgradnjom deonice auto-puta od Preljine do Požege rasteretiće se obilaznica oko Čačka i magistralni put koji prolazi kroz Ovčarsko-kablarsku klisuru. Na taj način smanjiće se saobraćajne gužve, ali i broj udesa, koji su na ovoj deonici puta česta pojava. Nakon probijanja prvog tunela u mestu Trbušani kod Čačka, na oduševljenje svih vozača, već su vidljivi i prvi kilometri asfalta na “Milošu Velikom”.
Foto: RINA
"Građani su previše čekali, o ovom auto-putu priča se punih 50 godina, a tek poslednjih se intenzivno na tome i radi. Deonica auto-puta od Preljine do Požege dugačka je 31 kilometar i jedna je od najtežih koja se trenutno gradi u Srbiji, jer se na njoj nalazi veliki broj nadvožnjaka, mostova i tunela", rekao je za Rinu Tomislav Momirović, ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Nemačka, zemlja koja je decenijama predstavljala sinonim za inženjersku savršenost, disciplinu i industrijsku moć, danas gubi još jedan ključni stub svog ekonomskog identiteta.
Štednja za penziju je više od jednog veka temelj ličnih finansija. Ali, prema rečima Ilona Maska, taj koncept bi uskoro mogao postati – potpuno nevažan.
Ruska državna kompanija Roszarubežnjeft saopštila je da su svi njeni energetski aktivi u Venecueli u potpunom vlasništvu Rusije i da su kupljeni po tržišnim uslovima, u skladu sa zakonodavstvom Venecuele, međunarodnim pravom i bilateralnim sporazumima.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da bi nastao "potpuni haos" ako bi Vrhovni sud SAD poništio njegove globalne trgovinske carine, a odluka o tome očekuje se već sutra.
Predsednik Srbije Aleksandrar Vučić upravo je završio razgovor s najvišim rukovodskom mađarskog MOL-a o mogućnosti kupovine Naftne industrije Srbije od strane te mađarske kompanije, saznaje Kurir.
Ministar finansija Siniša Mali je govorio o stanju javnih finansija Srbije i otkrio konkretne podatke o tome koliko novca država trenutno ima na raspolaganju.
Bosna i Hercegovina, Srbija i Hrvatska svrstale su se, prema najnovijim podacima međunarodnih ekonomskih analiza, među zemlje sa najvećim rastom plata na svetu, piše bosanskohercegovački poslovni portal BiznisInfo.ba.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da je država ponosna što građani nisu osetili sankcije NIS sa kojima je zemlja bila suočena 94 dana i naglasila da nikakvih nestašica goriva na pumpama u Srbiji nema, niti će ih biti.
Nakon što su Saudijska Arabija i Pakistan prošlog septembra potpisali pakt o uzajamnoj odbrani, sve je veći interes za pakistanski borbeni avion domaće proizvodnje JF-17 Thunder.
Generalni direktor Hajnekena, Dolf van den Brink, podneo je ostavku, okončavši šestogodišnji mandat na čelu holandske pivare samo nekoliko meseci nakon što je objavio novu poslovnu strategiju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u specijalnoj novogodišnjoj emisiji "Ami G Show" otkrio je da godinu dana ništa nije uradio na trenerskoj školi, a ostalo mu je još pet ispita.
Jutjuber koji se predstavlja pod imenom LabCoatz tvrdi da je uspeo da rekonstruiše strogo čuvani recept Coca-Cole nakon što je godinu dana proučavao sastav pića i napravio više od stotinu pokušaja. Kaže da je napokon došao do "tačne formule", piše Unilad.
Bivši američki predsednik Bil Klinton i bivša državna sekretarka Hilari Klinton odbili su danas da svedoče pred Predstavničkim domom u istrazi o osuđenom seksualnom prestupniku Džefriju Epstajnu.
Dok su neki znaci jasno povezani sa određenim promenama u organizmu, drugi su opštiji i često se lako previdi ili pripišu drugim, manje ozbiljnim stanjima.
Nove američke prehrambene smernice (DGA) za period 2025–2030 izazvale su pravu uzbunu među stručnjacima i u javnosti ubrzo nakon što su objavljene 7. januara 2026. godine.
U Srbiji raste broj obolelih od respiratornih infekcija, zbog čega Institut "Batut" i Ministarstvo zdravlja upozoravaju građane da se štite u zatvorenim prostorima.
Gotovo da nema osobe koja nije čula ljubavnu baladu "Sve je ovo premalo za kraj" ili da ne znaju da zapevuše njen refren, a malo ko zna da je pesma objavljena nekoliko godina nakon što je pevač poginuo.
Glumac Kit Harington ponovo se osvrnuo na kontroverzan završetak serije Igra prestola, otkrivši u nedavnom intervjuu da ga je peticija obožavalaca za ponovno snimanje poslednje sezone "iskreno razljutila".
The President of Serbia, Aleksandar Vučić, speaking to the citizens of Serbia from Abu Dhabi, where he attended the official opening of ‘Sustainability Week 2026,’ said that an excellent year lies ahead for Serbia in economic terms.
Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.
Četbot za veštačku inteligenciju Grok, u vlasništvu Ilona Maska, pridružiće se Google-ovom generativnom sistemu veštačke inteligencije unutar mreže Pentagona.
Komentari 23
Pogledaj komentare