Nakon što su na Internet dospele prve fotografije modela Q8, nemački proizvođač održao je u Kini zvaničnu promociju ovog vozila.
Audi je sa Q8 zakoračio u svet luksuznih kupe-krosovera u kome je dugi niz godina bio usamljen BMW X6.
Pre nekoliko godina i Mercedes se uključio u ovaj automobilski segment modelom GLE Coupe, a sada im se najzad pridružio i treći član velike nemačke premijum trojke.
Pogledajte video:
Audi Q8 slične je dužini i širine kao i konzervativni rođak Q7, ali je od njega nešto niži. Međuosovinsko rastojanje od skoro 3 metra (2.997 mm) garantuje visok komfor putnicima na zadnjim sedištima.
Zapremina prtljažnika takođe je veoma izdašna (605-1.755 l), a proizvođač se pohvalio da u gepek komotno mogu da stanu dve poprečno postavljene torbe sa štapovima za golf.
Audi Q8 postavljen je na mehaničku platformu koja predstavlja kombinaciju aluminijuma i čelika visoke čvrstoće, a masa praznog vozila - u verziji sa 3.0 V6 TDI motorom - iznosi 2.145 kg. Koeficijent otpora vazduha ovog modela je 0,34, što nije loš rezultat za jedan SUV automobil.
Audi Q8 debitovaće sa pomenutim 3.0 V6 TDI agregatom koji isporučuje 290 ks (213 kW) i 600 Nm maksimalnog obrtnog momenta. Ovaj motor koristi tehnologiju takozvanog "blagog hibridnog pogona" koji obuhvata električni sistem od 40 volti, litijum-jonsku bateriju, starter i alternator.
Sistem omogućava da se, po potrebi, SUV kreće sa potpuno isključenim motorm do brzine od 160 km/h i da rekuperira do 12 kW snage prlikom usporavanja. Audi tvrdi da se zahvaljujući ovoj vrsti hibridnog sistema u realnim uslovima eksploatacije uštedi oko 0,7 l/100 km.
Automobil je opremljen quattro pogonom na sva 4 točka, a snaga se prenosi putem osmostepenog Tiptronic automatskog menjača. Od 0 do 100 km/h, Audi Q8 sa ovim motorom stiže za 6,3 s.
Početkom 2019. ponuda motora biće proširena još jednim 3.0 TDI dizelašem i 3.0 TFSI benzincem sa 344 ks (253 kW).
Audi Q8 izrađivaće se u Slovačkoj, u fabrici u Bratislavi, a u prodaji će se pojaviti tokom jeseni i to najpre u Nemačkoj.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.388. dan. Evropska unija je donela odluku o trajnom zamrzavanju ruske imovine u Evropi, što se u Briselu predstavlja kao prvi korak ka takozvanom "reparacionom kreditu" za Kijev.
Evropski lideri navodno su pripretili Belgiji da će "biti tretirana" kao Mađarska, ako ne prihvati plan finansiranja Ukrajine zajmom od 210 milijardi evra.
Rat u Ukrajini – 1.389. dan. Ruski sistemi protivvazdušne odbrane uništili su 141 ukrajinski dron iznad ruskih regiona tokom noći, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Rusije.
Veliki projekat Grada Beograda obezbeđivanja svih osnovnih škola i vrtića video-nadzorom, koji će biti povezan sa komunalno-bezbednosnim stanicama se nastavlja.
Korejska vlada predstavila je ambiciozan plan za ulaganje više od 5,3 milijarde evra u formiranje najvećeg regionalnog klastera za napredne čipove i veštačku inteligenciju.
Rat u Ukrajini – 1.389. dan. Ruski sistemi protivvazdušne odbrane uništili su 141 ukrajinski dron iznad ruskih regiona tokom noći, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Rusije.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 5.15 časova, na izlaznom terminalu graničnog prelaza Batrovci teretna vozila čekaju i do pet sati, dok se na Šidu čeka dva sata.
Devojka starosti oko 20 godina skočila je jutros u 4.40 sa četvrtog sprata zgrade u ulici Milošev Kladenac u Velikom Mokrom Lugu i sa teškim povredama opasnim po život prevezena je kolima Hitne pomoći u Urgentni centar, saopšteno je u Hitnoj pomoći.
Zima nam uskoro i zvanično stiže – doba godine u kojem naš imunitet posebno trpi, a često se osećamo umorno i iscrpljeno, naizgled bez ikakvog razloga.
Kremlin spokesman Dmitry Peskov stated that Russia is not seeking a temporary ceasefire, but a lasting peace, and that Ukrainian President Volodymyr Zelensky’s remarks about elections in Donbas are “brainwashing.”
"EU member states have been given until 5 p.m. today to make a decision that threatens to cause the biggest political upheaval in the history of the Union. Specifically, it is being demanded that the principle of unanimity be abolished".
War in Ukraine – Day 1,388th: A Ukrainian drone struck a residential building in the Russian city of Tver, injuring at least seven people. Overnight, 90 Ukrainian drones were shot down over Russian regions.
Kinesko tržište električnih automobila i hibrida (vozila nove energije - NEV)postiglo je novi istorijski rekord u prodaji prošlog meseca, što je potpomognuto i snažnim rastom izvoza.
Zima je najnezgodnije godišnje doba za vožnju, vreme kada se lakše događaju saobraćajne nesreće kao i kvarovi automobila, uz to možete i zapeti u snežnoj mećavi.
Komentari 10
Pogledaj komentare