Prodaja i samo poslovanje Porschea u ovom milenijumu, još od pojave prve generacije Cayennea, u velikoj meri se oslanjaju na segment SUV vozila.
Foto: Porsche
Stoga nije iznenađujuće što u Porsche-u poklanjaju veliku pažnju modelima sa povišenim nivoom. Kada je Cayenne u pitanju, vreme je za još jedan redizajn. Sada je fokus na unutrašnjosti, što bi na kraju trebalo da bude dovoljno da model zadrži tržišni nivo do dolaska potpuno novog električnog naslednika.
Svetska premijera nove modelne godine zakazana je za 18. april i tada ćemo prvi put moći da doživimo novi digitalni kokpit sa ekranom od 12,6 inča ispred vozača. Nudi sedam različitih konfiguracija, uključujući i jednu prilagođenu noćnoj vožnji.
U sredini je 12,3-inčni infotainment ekran u horizontalnoj orijentaciji. Porsche naglašava mogućnost korišćenja usluge Screenhits TV, kao i nove opcije interakcije, uključujući korišćenje Siri asistenta za pristup određenim funkcijama vozila. Ali ni to nije sve, jer se kao opcija nudi i treći ekran. Njegova dijagonala je 10,9 inča i postavljena je ispred vozača.
Foto: Porsche
Omogućava korišćenje navigacije, tako da putnik može aktivno da učestvuje u vožnji do odredišta.Ekran ima filter koji sprečava vozača da prati šta putnik gleda kako mu dodatni sadržaji ne bi odvraćali pažnju sa puta.
Sve ovo omogućava Porsche-u da uvede novu generaciju interfejsa Porsche Driver Ekperience za upotrebu u vozilima. Zanimljivo je da i pored visoke tehnologije, Porše je zadržao niz analognih kontrola. Novo dugme za pokretanje motora je i dalje na levoj strani, kontrola menjača je minimizirana na desnoj strani, tako da je prostor na konzoli rezervisan za komande klima uređaja i dugme za jačinu zvuka.
Priču o unutrašnjosti zaključuje volan pozajmljen od modela 911. Na njemu su komande za izbor režima vožnje i dugme za upravljanje asistenčnim sistemima. Vredi napomenuti da je ugradnja nove opreme podrazumevala i novi dizajn strukture prednje armature, uključujući i ventilacione otvore. Na kraju, spomenimo veću snagu bežičnog punjenja mobilnih uređaja (15 V) i ugradnju više USB-C konektora.
Foto: Porsche
Foto: Porsche
Foto: Porsche
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Četrnaesti dan sukoba na Bliskom istoku: Dok Izrael i SAD nastavljaju bombardovanje Irana, Teheran uzvraća raketnim i napadima dronovima na zemlje Zaliva. Iz Bahreina ka Iranu su lansirane balističke rakete.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljen je i 16. dana. Izraelska vojska saopštila je da je od ponoći iz Irana na Izrael ispaljeno šest balističkih raketa. IRGC obećava da će progoniti i likvidirati Benjamina Netanjahua.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljaju se i 15. dana. Revolucionarna garda potvrdila je da su američki interesi u UAE, uključujući luke i naftna skladišta, legitimna meta.
Glumac Leonardo Dikaprio privukao je ogromnu pažnju na crvenom tepihu 98. dodele Oskara, ali ne samo zbog svoje nominacije. Njegov potpuno novi izgled izazvao je buru komentara na društvenim mrežama.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da sudbina režima neširenja nuklearnog oružja predstavlja pitanje koje izaziva ozbiljnu zabrinutost.
Građani Srbije koji ne podržavaju blokade i oštru retoriku protiv države, više od godinu dana su meta kampanja na društvenim mrežama i u pojedinim opozicionim medijima, navodi Lažomer, prenose mediji u Srbiji.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da sudbina režima neširenja nuklearnog oružja predstavlja pitanje koje izaziva ozbiljnu zabrinutost.
Građani Srbije koji ne podržavaju blokade i oštru retoriku protiv države, više od godinu dana su meta kampanja na društvenim mrežama i u pojedinim opozicionim medijima, navodi Lažomer, prenose mediji u Srbiji.
Danas je 1.482. dan rata u Ukrajini - Volodimir Zelenski izjavio da ruski predsednik Vladimir Putin nikada nije želeo da okonča rat i pozvao na povećanje pritisaka na Moskvu. S druge strane, Američki predsednik sve više gubi interesovanje za Ukrajinu.
Sukobi širom Bliskog istoka – 17. dan. Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči kaže da Teheran "nije tražio prekid vatre, čak ni pregovore", odgovarajući tako Donaldu Trampu. Izrael napao Bejrut tokom noći.
Ugljeni hidrati odavno imaju lošu reputaciju. Za to su krive dijete sa niskim unosom ugljenih hidrata, koje su navele ljude da veruju da su namirnice poput krompira i testenine same po sebi nezdrave. Ipak, stručnjaci ističu da je ovo mit.
Dodeljeni su Oskari, najprestižnije filmske nagrade na svetu. Film "Jedna bitka za drugom" dobio je najviše priznanja, a ujedno i nagradu za najbolji film.
Dodela Oskara, najprestižnijih filmskih nagrada na svetu, održana je u Dolbi teatru u Los Anđelesu. Voditelj 98. spektakla po redu bio je komičar Konan O’Brajen.
Clashes across the Middle East – Day 17. Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi says that Tehran “has not sought a ceasefire, nor even negotiations,” responding to Donald Trump. Israel carried out an overnight attack on Beirut.
U.S. President Donald Trump warned that NATO faces a “very bad future” if American allies do not help in reopening the Strait of Hormuz, which has been effectively blocked by Iran amid the ongoing conflict.
The Iranian Joint Military Command issued a statement claiming that Israel and the United States are using copies of Iranian drones to carry out attacks on neighboring countries in order to attribute responsibility for those attacks to Tehran.
Iran’s Shia allies in Lebanon and Iraq have entered the war after U.S. and Israeli strikes on Iran, while the Yemeni Houthi rebels, despite being heavily armed and capable of attacking Gulf neighbors, have not yet joined the conflict, Reuters reports.
The conflict in the Middle East has entered its 14th day, as fighting between Israel and Iran continues with no signs of easing, amid new attacks, rising tensions, and fears of further escalation in the region.
Evropol je u saradnji sa policijskim organima više država i uz podršku Evrodžasta sproveo međunarodnu operaciju "Munja", u kojoj je razbijena zlonamerna proksi-usluga "Soks Eskort".
Dok mnogi drže baterije svojih telefona na granici od oko 5.000 mAh, kineski brendovi ovo premašuju zahvaljujući tehnologiji silicijum-karbonskih baterija - najbolji primer za to je Honor.
Prema najnovijim izveštajima, Bela kuća planira da naplati pozamašnu „proviziju“ za posredovanje u prodaji američkog poslovanja popularne društvene mreže.
Dok se svet i dalje bavi upotrebom dronova, na ratištu u Ukrajini pojavljuje se nova, futuristička pretnja. Kompanije za robotiku ubrzano testiraju humanoidne mašine koje bi uskoro mogle da zamene vojnike u najopasnijim misijama.
Komentari 13
Pogledaj komentare