Škoda je predstavila specijalnu verziju modela Octavia namenjenu policiji u Velikoj Britaniji.
Foto: Škoda promo
Automobile češkog proizvođača koriste snage reda mnogih zemalja, uključujući i našu, a Octavia RS verovatno je predmet želja mnogih policajaca.
Kako i ne bi bila kada je pokreće 2.0-litarski TSI turbo-benzinac sa 245 "konja", koji omogućava da automobil od 0 do 100 km/h stigne za samo 6,7 sekundi.
Snaga se u ovom slučaju prenosi na prednje točkove putem 7-stepenog automatizovanog DSG menjača sa duplim kvačilom, mada se u standardnoj verziji isporučuje sa 6-brzinskim manuelnim menjačem.
Foto: Škoda promo
Patrolna verzija stiže u bojama spoljašnjosti koje su karakteristične za vozila britanske policije, a opremljena je audio-vizuelnom signalizacijom i svim ostalim neophodnim "gedžetima".
Oprema takođe uključuje grejena prednja sedišta i multifunckionalni kožni volan sa polugicama za manuelnu promenu stepena prenosa.
Foto: Škoda promo
U zavisnosti od jednice koja je duži, policijska Octavia RS može imati i neke specifične dodatke, poput specijalnih kamera ili klimatizovanog odeljka za službene pse.
Inače, Škoda osim TSI verzije nudi RS verziju sa TDI dizel motorom od 200 KS, ali britanska policija neće koristiti ovaj model.
Foto: Škoda promo
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Četrnaesti dan sukoba na Bliskom istoku: Dok Izrael i SAD nastavljaju bombardovanje Irana, Teheran uzvraća raketnim i napadima dronovima na zemlje Zaliva. Iz Bahreina ka Iranu su lansirane balističke rakete.
Trinaestog dana sukoba između Irana, Izraela i SAD nastavili su se napadi širom regiona – rakete i dronovi gađali su ciljeve u Zalivu, a nastavili su se i vazdušni udari na iransku teritoriju.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljaju se i 15. dana. Revolucionarna garda potvrdila je da su američki interesi u UAE, uključujući luke i naftna skladišta, legitimna meta.
Većina odraslih Mađara protivi se pristupanju Ukrajine Evropskoj uniji, Mađari ne gledaju pozitivno na ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i negativno ocenjuju to što je Zelenski pretio mađarskom premijeru Viktoru Orbanu, pokazuje najnovija anketa.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljaju se i 16. dana. Izraelska vojska saopštila je da je od ponoći iz Irana na Izrael ispaljeno šest balističkih raketa. IRGC obećava da će progoniti i likvidirati Benjamina Netanjahua.
Većina odraslih Mađara protivi se pristupanju Ukrajine Evropskoj uniji, Mađari ne gledaju pozitivno na ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i negativno ocenjuju to što je Zelenski pretio mađarskom premijeru Viktoru Orbanu, pokazuje najnovija anketa.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljaju se i 16. dana. Izraelska vojska saopštila je da je od ponoći iz Irana na Izrael ispaljeno šest balističkih raketa. IRGC obećava da će progoniti i likvidirati Benjamina Netanjahua.
Američka Centralna komanda (CENTCOM) optužila je danas Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC) za širenje lažnih tvrdnji o nosaču aviona "Abraham Linkoln" i tome da je brod "onesposobljen".
Blokirane saobraćajnice, gužve, rasprave, fizički napadi na "ćacije" i incidenti obeležili su 15. mart 2025. godine, a sada ti incidenti ostaju kao podsećanje na vreme kada su blokaderi pokušali da paralizuju normalno funkcionisanje države, prenose mediji.
U deset opština u Srbiji raspisani su redovni izbori za 29. mart ove godine. Izborne liste u svim opštinama su predate, a najinteresantnije su "studentske liste".
Nakon skandaloznog otkazivanja koncerta Tonija Cetinskog u sali Spens 8. marta, sada se oglasila njegova žena i menadžerka, Dubravka Cetinski, koja tvrdi da je ona bila inicijator te odluke.
Forbes je objavio listu najplaćenijih holivudskih glumaca u 2025, a američki glumac i komičar Adam Sendler proglašen je najplaćenijim glumcem u Holivudu u toj godini.
Jakov Jozinović održao je koncert pred prepunom salom Spens u Novom Sadu, nakon što je njegov kolega Toni Cetinski na istom mestu otkazao koncert i izazvao lavinu negativnih komentara.
Poboljšanje metaboličkog zdravlja postalo je sve važnija tema, naročito kako raste svest o dijabetesu tipa 2, a sada je otkriveno da jedno voće umnogome može da pomogne.
Ko bi trebalo da izbegava čaj od đumbira, šta kažu medicinska istraživanja o njegovim rizicima, zašto ova popularna biljka može biti problematična za pojedine grupe ljudi i kada je neophodno konsultovati lekara pre konzumacije?
Nekoliko slavnih, uključujući Vila Smita, Bilija Kozbija i Harvija Vajnštajna, izbačeno je iz Akademije i ne može prisustvovati Oskarima zbog teških prekršaja.
Ako ste u potrazi za uzbudljivom krimi serijom, trebalo bi da znate da je izašao triler "Gone", šestodelna serija, objavljena 8. marta. Autor je Džordž Kej, tvorac i scenarista popularnih serija "Hijack" i "Lupin".
Na ovogodišnoj dodeli nagrada Zlatna malina za najgora filmska ostvarenja, ubedljivo je dominirao Ajs Kjub koji je proglašen za najgoreg glumca, a njegov film "Rat svetova" izabran je za najlošiji, prenosi danas magazine Verajeti.
The Iranian Joint Military Command issued a statement claiming that Israel and the United States are using copies of Iranian drones to carry out attacks on neighboring countries in order to attribute responsibility for those attacks to Tehran.
Iran’s Shia allies in Lebanon and Iraq have entered the war after U.S. and Israeli strikes on Iran, while the Yemeni Houthi rebels, despite being heavily armed and capable of attacking Gulf neighbors, have not yet joined the conflict, Reuters reports.
The conflict in the Middle East has entered its 14th day, as fighting between Israel and Iran continues with no signs of easing, amid new attacks, rising tensions, and fears of further escalation in the region.
U.S. Secretary of Defense Pete Hegseth is facing criticism over his “maximum authority on the battlefield” policy after a preliminary investigation indicated that an Iranian school was hit, resulting in deaths of around 175 civilians, likely from a U.S. strike
The European Union once played a central role in diplomacy with Iran — it also helped broker the 2015 nuclear deal. That is no longer the case. Is the EU still able to shape events, or has it been pushed to the sidelines?
U američkoj državi Njujork otkriven je neobičan problem u saobraćaju – pojedini vozači dobijaju stotine kazni za prekoračenje brzine, ali i dalje nesmetano učestvuju u saobraćaju.
Komentari 26
Pogledaj komentare