Nemački ljubitelji automobila su pokrenuli zanimljivu peticiju kojom se traži povratak Ladinih vozila na tržište te zemlje.
Lada 4x4 Elbrus edition (Foto: AvtoVAZ promo)
Peticija je pokrenuta uz podršku lokalnog distributera, kompanije Lada Deutschland, a objavljena je na veb stranici https://weact.campact.de/.
Potpisnici se obraćaju proizvođaču Lade, AvtoVAZ-u, te korporaciji Renault Nissan Mitsubishi u čijem se vlasništvu nalazi ta ruska kompanija.
Takođe, peticija je upućena i na adrese nemačkog Ministarstva ekonomskog razvoja i ruske ambasade u Berlinu.
Lada Vesta SW Cross (Foto: AvtoVAZ promo)
Inicijatori peticije smatraju da se Lada mora vratiti u Evropu jer "nudi širok raspon specifičnih modela koji su, pre svega, dostupni svima, a drugo, već oko 40 godina imaju obožavatelje i konstantan krug kupaca u Nemačkoj i EU".
Podsećamo, Lada se povukla sa tržišta EU u maju 2019. godine, a isporuka automobila je obustavljena. Lada Deutschland je izrazila žaljenje zbog takve odluke AvtoVAZ-a.
Ilustracije radi, Lada Vesta SW Cross sa 1.6 benzincem od 102 KS u Nemačkoj je koštala od 17.800 evra.
Lada XRay (Foto: AvtoVAZ promo)
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukob na Bliskom istoku – 69. dan. Izrael je u sredu uveče izveo prvi vazdušni napad na Bejrut nakon što je 16. aprila stupilo na snagu primirje u Libanu. Eksplozije su se čule u iranskom gradu Bandar Abas i na obližnjem ostrvu Kešm.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Sukob na Bliskom istoku – 70. dan. Iran i SAD ponovo su sinoć razmenili vatru. Tri američka razarača u blizini Ormuskog moreuza napadnuta su u toku noći raketama i dronovima iranske mornarice, preneo je Tasnim, pozivajući se na obaveštene izvore.
Rat – dan 1.535 dan. Uprkos dogovorenom primirju, koje je proglasio ruski predsednik Vladimir Putin, Rusija i Ukrajina se međusobno optužuju da je taj dogovor prekršen. Obe strane, naime, izvele su napade.
Dnevne novine u Srbiji za subotu, 9. maj 2026. godine, na naslovnim stranama najavljuju brojne aktuelne društveno-političke teme i donose ekskluzivne priče.
Nakit legendarne italijanske glumice Klaudije Kardinale biće prodat na aukciji prestižne kuće Kristi od 19. do 26. juna, saopštila je njena ćerka Klaudija Skvitijeri.
Iako se moždani udar često povezuje sa ozbiljnim zdravstvenim problemima, lekari upozoravaju da rizik mogu povećati i neke svakodnevne navike kojih mnogi nisu ni svesni.
Španski državni sekretar za zdravstvo Havijer Padilja potvrdio je danas da postoji sumnjiv slučaj hantavirusa kod žene iz Alikantea, koja je prijavila kašalj i opštu malaksalost.
Potvrda da je na kruzeru MV Hondius registrovan Andes soj hantavirusa, jedini za koji je dokazano da u retkim slučajevima može da se prenosi sa čoveka na čoveka, ponovo je otvorila pitanje da li svetu preti scenario sličan koroni.
Luksuzno putovanje pretvorilo se u borbu za život, a kruzer iz snova u plutajući karantin – troje mrtvih, a svet u panici zbog moguće epidemije hantavirusa.
Jedan od najvećih uspeha regionalnog esporta dogodio se 2015. godine, kada je Srbija osvojila titulu najbolje reprezentacije na IeSF World Esports Championshipu održanom u Južnoj Koreji.
Ukrainian drones attacked the Khankala district in Grozny, where one of the largest Russian military bases is located, as well as the building of the Federal Security Service (FSB) in the village of Znamenskoye, reports Ukrainska Pravda.
President of Serbia Aleksandar Vučić attended the signing of a Memorandum of Understanding between the Serbian Orthodox Church and the Republic of Serbia, stating that Serbian education has never been separated from faith.
Portuguese F-16 fighter jets intercepted a Russian An-12 transport aircraft and Su-35 fighter jets over the Baltic Sea, which is considered a potential flashpoint for a Russia–NATO confrontation.
Bivša tehnološka direktorka kompanije OpenAI Mira Murati izjavila je pred američkim sudom da je izvršni direktor Sem Altman narušavao poverenje u vrhu kompanije i stvarao unutrašnje tenzije.
Francusko tužilaštvo pokrenulo je danas istragu protiv vlasnika platforme X Ilona Maska zbog mogućih zloupotreba i širenja dečije pornografije tom mrežom.
Humanoidni robot po imenu Gabi postao je prvi robot koji je učestvovao u budističkoj ceremoniji zaveta u hramu Džogje hram u centru Seula, preneo je Jonhap.
Američka kompanija Apple razmatra mogućnost da proizvodnju ključnih procesora za svoje uređaje u SAD prebaci na Intel i Samsung, kako bi smanjila zavisnost od tajvanske firme TSMC.
Opel će za manje od dve godine predstaviti novi električni SUV koji će razvijati i proizvoditi zajedno sa brzo rastućim kineskim startapom Leapmotorom.
Novi električni SUV brenda Škoda, nazvan Epiq, prvi je serijski model češke marke koji u potpunosti implementira sve aspekte dizajnerskog jezika Modern Solid. Sada su objavljene skice enterijera.
Grčka priprema novi zakonski okvir kojim bi bilo zabranjeno korišćenje električnih trotineta maloletnicima mlađim od 18 godina, najavio je ministar za zaštitu građana Grčke Mihalis Hrisohoidis.
Tesla je najavila drugu generaciju Roadstera pre skoro decenije. Trebalo je da uđe u proizvodnju 2020. godine, a šest godina od očekivanog roka dobijamo nagoveštaje da bi plan mogao da se ostvari.
Komentari 68
Pogledaj komentare