Robenova osveta Subotiću

Finale ovogodišnje Lige šampiona moglo bi bez problema da se nazove i Robenova osveta.

Izvor: AG

Nedelja, 26.05.2013.

13:37

Golom u 89. minutu i pre toga asistencijom za prvi gol, Roben je zapušio usta svim kritičarima kojih je sigurno bilo mnogo.

Levonogi Holanđanin je u protekle tri godine izgubio dva finala Lige šampiona i finale Svetskog prvenstva, a u sva tri finala imao je velike promašaje.

Veoma zanimljiva slika viđena je na kraju utakmice u subotu kada se Žerom Boateng uneo u lice srpskom reprezentativcu Nevenu Subotiću slaveći pobedu.

Svi se verovatno sećaju duela ove dve ekipe u aprilu prošle godine kada je Dortmund slavio sa 1:0. Pet minuta pre kraja Roben je iznudio penal koji je promašio, nakon čega mu je upravo Subotić pritrčao i uneo mu se u lice.

Subotić je inače nakon utakmice rekao da je Robenov gol napravio razliku, dok je heroj finala istakao da još uvek ne može da veruje da je postigao odlučujući gol.

Bajern je na Vambliju slavio sa 2:1 osvojivši peti tulu Lige šampiona u istoriji kluba.