Šustov osvojio zlato u skoku u vis

Rus Aleksandar Šustov osvojio je na Evropskom prvenstvu Barseloni zlatnu medalju u takmičenju u skoku u vis.

Izvor: LB

Četvrtak, 29.07.2010.

21:20

On je u finalu, u prvom pokušaju preskočio visinu od 2,33 metra.

Šustov je tako prvi put u karijeri trijumfovao na jednom velikom takmičenju. Srebrnu medalju osvojio je njegov zemljak Ivan Uhov, aktuelni svetski i evropski prvak u dvorani. Uhov je u drugom pokušaju savladao visinu od 2,31.

Bronza je pripala Britancu Martin Bernard koji je preskočio 2,29 metara. Isti rezultat je zabeležio i Šveđanin Linus Tornbald, ali tek u drugom pokušaju.