Liga 1: Remi Bordoa bez posledica

Monpelje i Okser odigrali su nerešeno 1:1 u 28. kolu francuske Lige 1, a Bordo je remizirao bez golova na gostovanju Monaku.

Subota, 13.03.2010.

23:04

Lion je na svom terenu odigrao 1:1 sa Sent Etjenom, a PSŽ je na svom terenu savladao Sošo sa 4:1. Bulonj je dobio Nansi u gostima 3:1, Nica je slavila u Le Manu 1:0, a Lorijen je istim rezultatom pobedio Lans kod kuće. Na tabeli je prvi Bordo sa 53 boda, Monpelje ima isto toliko i meč više, Okser ima 52, a Lion 51 bod.

Bulonj je pobedio Nansi u gostima i izvojevao je vrlo bitan trijumf u borbi za opstanak, dok je Nansi bezbrižan u sredini tabele. Musilu i Kuvilije postigli su golove u 71. i 77. minutu i doneli Bulonju peti ligaški trijumf.

Le Man je izgubio kod kuće od Nice golom Loaka Remija u 77. minutu. Slivan Maršal dao je pobedonosni gol za Lorijen protiv Lansa, za koji je do 84. minuta igrao bivši kapiten Crvene zvezde Nenad Kovačević.

Bordo je u Kneževini remizirao sa Monakom bez golova, a Žirondinci su verovatno pomalo mislima bili na revanšu osmine finala Lige šampiona sa Olimpijakosom.

Kiks Bordoa verovatno neće imati teže posledice jer su u derbiju kola drugoplasirani Monpelje i trećeplasirani Okser odigrali nerešeno 1:1. Denis Olih doveo je goste u vođstvo preko Denisa Oliha u 45. minutu, ali je Alberto Kosta doneo bod Monpeljeu u 66. minutu.

PSŽ je na Parku prinčeva deklasirao Sošo, a trostruki strelac bio je 23-godišnji Mevlit Erdink. Srpski fudbaler Ivan Stevanović presedeo je ceo meč na klupi poraženog tima.

I lionski Olimpik je, čini se, malo više vremena proveo slaveći trijumf nad Realom, pošto je tek u 79. minutu pogotkom Lisandra Lopes izborio bod na svom terenu protiv Sent Etjena. Vodeći gol za goste dao je Emanuel Rivije u 38. minutu.