Zimski sportovi

Četvrtak, 25.02.2010.

04:11

Kanađani ubedljivi protiv Rusa

Senzacionalno četvrtfinale hokejaškog turnira ili finale pre finala, kako su ga nazavli poznavaoci ove igre, dobila je selekcija domaćina, Kanade.

Kanađani, koji su zahvaljujući porazu od tima SAD morali u osminu finala, savladali su velikog rivala rezultatom 7:3.

Kanada - Rusija 7:3 (4:1, 3:2, 0:0)

Geclaf 3, Bojl 13, Neš 13, Morou 19, Peri 24, 30, Veber 25 - Kalinjin 15, Afinogenov 25, Gončar 32

Već u prvom periodu igre domaći tim stigao je do velike prednosti. Posle tri minuta igre Geclaf je savladao Nabokova, Bojl i Neš u 13. minutu postigli dva gola za 3:0. Rusi su uspeli da uzvrate golom Kalinjina dva minuta kasnije ali se na prvu pauzu otišlo sa 4:1 posle pogotka Moroua.

Sam početak druge trećine donosi nova dva gola Kanađana, Peri pogađa u 24, Veber u 25. minutu. Afinogenov je smanjio na 2:6 u istom minutu, da bi Kori Peri pogodio još jednom za 7:3. Igrao se 30. minut. Kada je dva minuta kasnije Gončar smanjio rezultat na 7:3 činilo se da će utakmica biti potpuno speltakularna a broj golova rekordan.

Ipak, poslednji period igre doneo je pet isključenja, dosta borbe ali golova nije bilo, Kanađani su se ubedljivom pobedom plasirali u polufinale gde ih čeka bolji iz duela Švedska - Slovačka.

Oba tima imala su po deset isključenja, Kanađani uputili znatno veći broj udaraca (42:28) i zasluženo stigli do velike pobede.