Španija – Rusija 1:1 (3:4 penali)

Fudbaleri Rusije izbacili su Španiju sa Svetskog prvenstva u Rusiji posle penala 4:3. Glavni junak pobede Rusa je golman Igor Akinfejev koji je odbranio dva jedanaesterca u penal seriji. U regularnom delu meča je bilo 1:1.

Igrač utakmice bez dileme
KRAAAAAAJ! Aspas promašuje penal, Španija je izbačena!
Rusi su pogodili četiri penala, Aspas je šutirao po sredini gola gde je Akinfejev podigao nogu i stopalom izbacio loptu sa gol linije i Španiju sa Mundijala!
Pike od stative, Ignaševič uz nju
Pogodio je Đerar Pike od stative , Ignaševič je bio jednako dobar za 2:2.
Prva serija sigurni Inijesta i Smolov
Izjednačeno je nakon prve serije. De Hea je pročitao Smolova, ali nije uspeo da odbrani.
120+1 KRAJ! Penali odlučuju pobednika i četvrtfinalistu
120' Rodrigo iz okreta
Šutira napadač Španije po zemlji u poslednjem minutu produžetaka i Akinfejev brani.
Situacija u kojoj je "Furija" tražila penal

115' Španci tražili VAR i penal
Ramos je pao u kaznenom prostoru, Kujpers nije svirao ništa, a odmah su trojica igrača u crvenom krenula da trče prema njemu i traže penal. Dobili su samo pregledanje VAR snimka koji je pokazao da faul nije bio za jedanaesterac.
114' Rusi se ni ne trude da krenu napred
Umor i nada da će se odbraniti do penala, to je Rusima u glavi pa ni ne pokušavaju da krenu napred i napadnu.
Nije ni njima ništa lakše nego Rusima
Igrači Španije pre produžetka.

Hoćemo li preživeti do kraja? 'ajde ustaj, još 15 minuta
Granat i Kutepov pre produžetka.

109' Spasla se Rusija!
Rodrigo je silovito krenuo u kontru nakon što je lažnjakom izbacio Granata, driblao je pa šutirao, a Akinfejev je odbranio. Na loptu je natrčao Isko, ali ga je Kutepov izblokirao dok se još Akinfejev nije vratio u poziciju da odbrani i taj udarac pa se Rusija spasla.
Vole da igraju oko šesnaesterca
106' Počeo je drugi produžetak
Jerovi igrači imaju još 15 minuta da postignu gol ili da penali odlučuju pobednika.
105+1' Pike se umalo iskupio za penal!
Prekid, centaršut i lopta Pikeu koji udara glavom ali nedovoljno precizno da savlada golmana Rusije.
Španci se dogovarali: Smorićemo ih do smrti
104' Ulazi i Rodrigo
Fernando Jero izvodi iz igre Asensija i umesto njega ubacuje prvotimca Valensije - Rodriga.
Ukratko...
"Igra Španije zanimljiva kao gledanje farbe dok se suši"
101' Šut Asensija razbija monotoniju
Marko Asensio pokušava sa dostance, pogađa okvir gola ali je na liniji siguran Akinfejev jer udarac nije bio dovoljno precizan i jak.
100' Rusi imaju plan
Plan je da se dogegaju do penala i izdrže još dvadeset minuta što protiv Španije nije baš lako.
95' Kujpers Inijesti: Hajde ustaj, ništa od faula
Inijesta pada blizu šesnaesterca Rusije, Kujpers ne svira faul koji su Španci očekivali kako bi iz prekida zapretili. Igrači su stali, nastala je kraća zabuna posle koje su Rusi izneli loptu van opasnosti.
Meksički talasi na ruski način
Ili još jedan način kako da se prekrati vreme zbog nezanimljivog fudbala.

Počeli su produžeci
Ako Rusija prođe, ovo bi mogao da bude jedan od ljudi odluke
Najbolja šansa Španije
Šut Inijeste.

90+4 KRAJ. Igraće se produžeci
Rusi su uspeli da se odbrane tokom drugih 45 minuta, u poslednjim minutima krenuli i na gol Španije, ali ni jedni ni drugi ne uspevaju da daju gol i igraće se prvi produžeci na Svetskom prvenstvu.
90+2 Ruka i šut Smolova
Rusi su krenuli na sve ili ništa u poslednjim trenucima drugog dela igre. Igrao je rukom Smolov, ali u narednom napadu sasvim solidno šutirao pored gola.

86' Pokušaj kontre Rusa
Tek treći ili četvrti put su ruski igrači prešli polovinu terena u drugom poluvremenu u pokušaju kontre koju završavaju na tridesetak metara od gola Španije.
85' Inijesta opasno šutira!
Inijesta prvi put od ulaska u igru šutira u donji ugao gola Rusije, Akinfejev odlično brani, a odbijenu loptu je prema golu uputio Aspas. I to je skinuo Akinfejev.
82' Gužva ispred Akinfejeva
Korner za Španiju, centaršut stiže do Iska, dotakla je lopta Ignaševiča posle traljavog udarca a Španci su tražili penal zbog igranja rukom. Gužva pred Akinfejevim je na rešena u korist Rusa koji i dalje ne prelaze polovinu terena.
Gde ćeš dalje, Dijego?
Kuzjaev i Ignaševič zatvaraju put Dijegu Kosti.

80' Ušao i Aspas
Malo svežine u napadu Španije, Aspas je brz i možda to može da donese Španiji gol pre produžetaka. Izašao je Dijego Kosta.
78' Rusi "parkirali autobus"
Već petnaestak minuta igra se na jednoj polovini, na kojoj se Rusi uporno brane, a Španija jalovo pokušava da napadne. Petljaju Isko i Inijesta, lopte kojima igrači "Furije" menjaju stranu nisu precizne i nema ni pretnje za gol Rusije.
74' Ramos pao u 16
Korner za Špance, Asensio centrira na loptu ide Serhio Ramos, ali pada u kaznenom prostoru, penala nije bilo.

71' Zobnin "u meso"
Žuti karton dobija Roman Zobnin posle starta s leđa protivničkom igraču.
Sedam udaraca, šest primljenih golova za De Heu
Silvu je zamenio Inijesta

65' Smolov u igri, Dzjuba izlazi
Menja Čerčesov svog najisturenijeg igrača, a menja i Jero. Video je da Silve nema dovoljno u igri Španije na sredini terena i da Španiji treba kreativnosti pa se sprema da uđe u igru Andres Inijesta.
Rusi u delirijumu posle gola za 1:1
61' Nema nežnosti za Dzjubu

58' Lepa akcija Španije
Kosta je proigrao Iska koji se "ušunjao" do peterca i uspeo čak da uputi udarac iz mrtvog ugla, odbranio je Akinfejev, a Španija posle kornera nije stvorila opasnost.
Skok Koste

54' Španci "dave" loptu
Čak 90 odsto uspešnih dodavanja među Špancima, ali se to ne vidi u osvajanju metara na terenu.
51' Kosta udara glavom
Dijego Kosta skače na centaršut posle prekida, malo kasni u skoku i glavom šalje loptu visoko preko gola.
Najviše dodavanja za poluvreme od 1966.
47' Prilika za Špance
Đordi Alba je dobio loptu na osam metara od gola, nije je lepo prihvatio pa je išla u okvir gola Akinfejeva, ali nije bila dovoljno jaka pa je golman Rusije stigao i odbranio.
Dzjuba slavi gol

46' Počelo je drugo poluvreme!
Čerčesov je menjao tokom pauze. Žirkov je izašao iz igre, a ušao je Granat.
45+2 POLUVREME. Rusija se izvukla iz letargije
Imala je Španija prednost u posedu lopte, bila je i bolja, ali Rusi uspevaju da iskoriste prednost u visini Dzjube i neopreznost Pikea da postignu gol koji možda postane i "zlata vredan".
Dzjuba koristi penal

Nema dileme
Bio je penal. Ni Kujpers se nije previše dvoumio.

41' GOOOOOOOL! Rusija se vratila!
Dzjuba koristi penal koji je iznudio, De Hea se baca u levu stranu i sada je 1:1.
39' Penal za Rusiju!
Korner za Rusiju, lopta na drugoj stativi za Dzjubu, udara je glavom, a ona pogađa u ruku Pikea. Dvoumio se glavni arbitar da li da svira, ali je na ponovljenom snimku jasno kao dan da je penala bilo, pa je Pike dobio i žuti karon.
Ignaševič je najstariji strelac auto-gola
Od ove dvojice može štošta da zavisi u ovom meču
Golovin u duelu sa Asensijom.

36' Najbolja šansa za Ruse!
Velika borba Dzjube ispred kaznenog prostora. Spušta loptu glavom za Golovina, ovaj ulazi u šesnaesterac i šutira malo pored gola. Ovo je bila najbolja šansa za Ruse.
32' Španci kontrolišu igru
Rusi nisu agresivni u defanzivi, ne smeju da rizikuju, što Španci koriste i rutinski za sada čuvaju rezultat. Kada napadaju Španci, to uglavnom kreće od brzonogog Silve u odsustvu Inijeste, a Rusi pritiskaju tek na tridesetak metara od svog gola.
Gol ipak pripisan Ignaševiču
Teško je reći ko je imao kontakt sa loptom, isprva se činilo da je gol dao Ramos, ali je to kasnije preinačeno.

27' Jalovi pokušaji Rusa
Dzjuba je uspeo da iznudi korner, ali Rusi ne uspevaju da iskoriste prekid.
25' Isko precenio Albu
Oduzima Isko loptu na polovini Rusa ispred šesnaesterca, ubacuje za Albu, ali je malo precenio brzinu beka Barselone pošto je lopta bila prejaka i propala je možda izgledna prilika za gol.
Zabrinuti selektor Rusije
Stanislav Čerčesov.

E to je niz...
Slavlje Španaca posle gola

20' Loših 20 minuta odbrane Rusa
Rusija se u prvih dvadeset minuta ne brani tako dobro. Prvo "aljkav" start Žirkova, a onda i loša markacija Ignaševiča koštaju "Zbornaju" rezultata, a ni napad ne izgleda obećavajuće.
Rvanje nije pomoglo
Ramos se odlično snašao pored Ignaševiča za gol.

14' Šut Kuzjaeva
Rusija je počela da igra nešto angažovanije posle gola Španije, pa je Kuzjaev proboa da šutira sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.
11' GOOOOOOOOL! Vodi Španija!
Prekid posle faula nad Načom, bio je dobra prilika za centaršut. U kazneni prostor Rusije je ušao Serhio Ramos koji je pored Ignaševiča uspeo da se izbori za poziciju u petercu. Lopta je išla Ramosu, a posle duela kapitena Španije i ruskog defanzivca završila je u mreži.

Iako se činilo da je gol dao Ramos, on je pripisan kao auto-gol Ignaševiču.
10' Žirkov kramponom na Nača
Neoprezan start Jurija Žirkova koji je kramponima krenuo na nogu Nača. Fudbaler Španije je uspeo da se pridigne.
9' Kraljevska podrška
Kralj Felipe VI podržava Španiju na utakmici protiv Rusije. Pored njega je desno Đani Infantino.

5' Bez prilika u prvih pet minuta
Španci napadaju u prvih pet minuta, uglavnom se igra na polovini Rusije, ali za sada nema prilika. Pokušavaju visoko da pritisnu odbranu Rusije pa je Mario Fernandes morao panično da reaguje i ukliza na loptu da bi je izbacio.