Rukomet

Nedelja, 01.12.2013.

15:26

Rukometašice osvojile Trofej Srbije

Ženska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je Trofej Srbije u Vrnjačkoj Banji, pošto je u finalu pobedila Makedoniju sa 37:17 (19:10).

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Ranije je Angola pobedila Hrvatsku sa 29:26 (15:15), što je, uz pobedu protiv Makedonije, Srbiji omogućilo da osvoji turnir.

Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Sanja Damnjanović sa šest golova, od kojih je tri postigla iz penala.

To je bila poslednja provera rukometašicama Srbije pred početak Svetskog prvenstva i utakmice protiv Japana, u petak 6. decembra od 18 sati u Nišu.

Drugo mesto na turniru osvojila je Hrvarska, treća je Angola, a četvrta selekcija Makedonije.

"Posle slabog prvog poluvremena protiv Hrvatske, zadovoljan sam igrom u mečevima sa Angolom i Makedonijom. Imamo još 10 dana do duela sa Brazilom i Danskom, ali sigurno i da neće biti lako na otvaranju takmičenja sa Japanom, a nakon toga sa Alžirom. Video sam gde bismo trebali da poboljšamo neke stvari i znam šta moramo da radimo u Nišu", rekao je selektor Srbije Saša Bošković.