Rukomet

Utorak, 13.10.2009.

23:16

Pobeda Reala, Nikčević solidan

Rukometaši Real Ademara savladali su Rejno de Navaru rezultatom 35:30 (18:13) u prvom meču sedmog kola španskog ASOBAL-a.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Damir Bičanić sa sedam, Krivošlikov sa šest i Doder sa pet golova. Sa druge strane, Ruesga je postigao sedam pogodaka, a reprezentativci Srbije Ivan Nikčević i Ratko Nikolić četiri odnosno jedan gol. Domaći tim je posebno ubedljivu partiju pružio u poslednjih 15 minuta kada je imao i osam pogodaka prednosti (32:24, 53. minut).

Preostalih sedam mečeva igra se u sredu, petak i subotu. Šampion Španije i vodeći na tabeli u sredu dočekuje Torevijehu.