Rukomet

Sreda, 25.03.2009.

20:35

Tesna pobeda Partizana u kupu

Rukometaši Partizana Si&Si plasirali su se u četvrtfinale Petrohemija kupa Srbije pobedom nad Crvenom zvezdom 26:25 (12:13).

Pobedonosni gol za crno-bele postigao je juniorski reprezentativac Beočanin tri sekunde pre kraja. Heroj pobede za lidera domaće Superlige bio je pivot Miloš Milinić sa 11 golova, a najbolji strelac u Zvezdinom timu bio je Draško Nenadić sa 6 golova.

Meč u Sportskom centru "Voždovac" na Banjici igran je pred oko 1000 ljudi. Tokom celog meča odbrane su bile čvrste, a igralo se sa mnogo prekida.

U dramatičnoj završnoj četvrtini meča isključen je najpre trener Bošković, zatim Marjanac, a u pretposlednjem minutu i Radosavljević.

Zvezda je u finiš ušla sa dva gola prednosti (23:21), Partizan je uspeo da izjednači, posle čega se igralo gol za gol. Partizan je uspeo da odbrani poslednji napad rivala, a zatim i da pobedi golom Beočanina.

Radnički (Kragujevac) - Kolubara 20:29 (12:16)
Crvena zvezda - Partizan 25:26 (13:12)
Dinamo - Rudar 33:26 (18:12)
Proleter - Metaloplastika Zorka 25:24 (12:13)