Rukomet

Četvrtak, 19.03.2009.

21:35

Poraz rukometaša Srbije u Sarajevu

Rukometaši Srbije izgubili su od Bosne u Sarajevu rezultatom 31:28 u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2010. godine u Austriji.

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Najefikasniji u srpskom taboru bio je Momir Ilić sa 7 golova. Ključnu prednost domaća selekcija stekla je krajem prvog poluvremena i na odmor je otišla sa 18:14. Odlična komunikacija krila i bekova, kao i raspoloženi golman Enid Tahirović, doneli su Bosni +7 (24:17). Naši su uspeli da smanje na 29:27 na tri minuta do kraja, ali snage i vremena za preokret nisu imali.

Sarajevska dvorana „Mirza Delibašić“ bila je puna. Bučna atmosfera dodatno je motivisala bosanske igrače, ali srpska selekcija nije podlegla pritisku iz gledališta.

Najbolji u prvom delu igre u našem timu bio je Momir Ilić sa šest pogodaka. Ipak, njegov dobar učinak nije bio dovoljan da se razigrani Bosanci prate.

Mnogo toga nije funkcionisalo u igri Srbije, a ni golmani Stanić i Pejanović nisu bili na uobičajenom nivou. Vujin je neko vreme isključen iz igre ’flasterom’, a Bojinović je samo na momente pokretao ekipu.

Rezultatska ravnoteža održavana je sve do finiša prvog dela igra kada domaći tim uspeva da se ’odlepi’ i na poluvreme ode sa četiri gola prednosti – 18:14.

Razloge zaostatka treba tražiti u samo tri pogođena šuta spolja (od 15 pokušaja) i slaboj realizaciji sa krlinih pozicija.

Odbrana Bosne bila je granitna na početku drugog poluvremena, a srpska selekcija retko koju akciju uspevala je efektno da završi. Čak i kada su probijali odbranu, na golu je briljirao Tahirović.

Najveću prednost Bosanci su imali posle pogodaka Adnana Harmandića, Adnana Jaskića i Vukašina Stojanovića – 24:17.

Kako je vreme odmicalo, domaći su fizički posustajali jer nisu mogli do kraja da izdrže u visokom ritmu koji su nametnuli. To je ostavljalo više prostora srpskim bekovima, pa su se razigrali Uroš Mitrović i Marko Vujin (zajedno sedam golova u drugom poluvremenu).

Uspeo je tim selektora Jovice Cvetkovića da stigne do -2 (29:27) na tri minuta do kraja, ali tada Stojanović realizuje sedmerac i konačno rešava pitanje pobednika.

Dvorana: "Mirza Delibašić" Skenderija. Gledalaca: 7.000. Sudije: Brunovski i Canda (obojica iz Slovačke). Sedmerci: BiH 3 (3), SRBIJA: 4 (3); Isključenja: BiH 8 minuta, SRBIJA 14 minuta. BiH:Tahirović (17 odbrana), Martinović 2, Veselinov, Obradović 3, Harmandić 3, Hajdarević, Stojanović 6, Terzić 5, Toromanović 7, Halilbegović, Buljugija, Grahovac, Kerezović, Jaskić 5 SRBIJA: Kojić 2, Vujin 3, Vučković 1, Stojanović, Toskić 1, Stanić (3 odbrane), Ilić 7, Bojinović 4, Marković 4, Pejanović (11 odbrana), Prodanović, Vilovski 2, Stanojević, Mitrović 4

Sledeći kvalifikacioni meč Srbija igra takođe protiv Bosne, u nedelju u niškom „Čairu“.