Rukomet

Subota, 24.01.2009.

22:53

Prvi poraz Danske, Francuska silno

U prvim mečevima druge faze EP u rukometu Poljaci su u Grupi II naneli prvi poraz Danskoj (32:28), dok je Norveška jedva savladala Makedoniju (29:27).

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

U Grupi I čije se utakmice igraju u Zagrebu, jedan od favorita turnira Francuska, lako je savladala nekadašnju rukometnu velesilu Švedsku 28:21, Slovačka je nastavila sa sjajnim partijama savladavši Južnu Koreju 23:20. U poslednjoj utakmici dana,Hrvati su savladali Mađarsku 27:22 iako su Mađari u većem delu utakmice imali rezultatski priključak.

Norvežani i Makedonci odigrali su prvu utakmicu u grupi II, a do pobede su došli Skandinavci 29:27. Iako su Makedonci bolje otvorili utakmicu, sa dva sedmerca Kire Lazaova, Norvežani su uglavnom diktirali tempo. Nakon izjednačenih prvih desetak minuta, isključenje Gjorgonovskog u 12. minuti donoosi Norvežanima prednost, koja se u 16. minutu iznosila šest golova. Golovima Lazarova i Stoilova Makedonci smanjuju rezultat, prvo na -4, a onda i na - 3. Ali više nisu mogli pa se na odmor otišlo sa 16:13. Drugi deo bolje otvaraju Makedonci. te upornom igrom u 42. minutu smanjuju na samo gol razlike. Ipak, okvir gola je crvene sprečila da izjednače rezultat, čime se Norvežani odvajaju prvo na dva, a vrlo brzo i na pet razlike. U 56. minutu Frank Loke dobija crveni karton nakon što je laktom u glavu udari jednog makedonskog reprezentativca, ali njegov izostanak nije bitnije uticao na rezultat.

Srbija i Nemačka su u drugom meču igrali nerešeno 35:35, a u poslednjem meču grupe Poljska je savladala Dansku 32:28 (20:12), zakomplikovaši situaciju u grupi.

6. Makedonija 2

Šveđani nisu znali kako protiv Francuza. Izabranici Kloda Oneste imali su više ideja i snage, i u drugoj utakmici grupe u zagrebačkoj Areni razbili Šveđane 28:21. Francuzi su u utakmicu krenuli silovito i do 9. se minuta utakmice odlepili su se na 6:1. Do 18. minute prednost su, zahvaljujući raspoloženim Karabatiću i Abalou, povećali na čak 9 golova. Šveđani su se nakon toga trgnuli, ali tek toliko da do kraja prvog dela smanje zaostatak. Na odmor se otišlo sa 16:10 za Francuze. Prve minute drugog dela susreta pripale su ipak Šveđanima koji su se u 34. minuti približili na 16:13. Međutim, samo nakratko. Do, 44. minute, Šveđani su dali samo 3 pogotka, a Francuzi 8, te se s 24:16 otišli na plus 8. Sigurnu prednost držali su do kraja meča, te s 28:21 osigurali nova 2 boda.