Četvrtfinale: CRO – BRA 4:2p, NED – ARG 3:4p

Prvi polufinalni par Svetskog prvenstva u Kataru čine reprezentacije Hrvatske i Argentine.

Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
Lautaro pogađa, Argentina je u polufinalu!
De Jong donosi izjednačenje Holandiji - 3:3
Promašuje Fernandes, Holandija je u meču!
Nije Argentina iskoristila prvu "meč loptu" (3:2).
Pogađa Veghorts - 3:2.
Hladnokrvan je Veghorst, Holandija je "u životu" - 3:2.
Montiel donosi Argentini velikih 3:1!
Precizan je Kopmajners - 2:1.
Holanđani smanjuju zaostatak.
Precizan je Paredes, Argentina vodi 2:0!
Fantastičan udarac Paredesa, ovo se ne brani!
Holandija je u problemu!
Ponovo je Martines pročitao stranu i zaustavio šut protivnika! Argentina ima veliku prednost.
Mesi donosi vođstvo Argentini - 1:0!
Sačekao je Mesi da čuvar mreže padne i samo rutinski smestio loptu u mrežu Holandije - 1:0.
Brani Martines, loše je šutirao Van Dajk!
PENALI!
Nije došlo do promene rezultata ni u produžecima (2:2), pa će penali odlučiti novog polufinalistu.
119' Stativa!
Posle niza napada preko Lautara i Mesija zatresla se i stativa Holanđana!

Fantastično je šutirao Enzo Fernandes, ali stativa nije bila njegov saveznik.

Ostaje 2:2.
115' Nova sjajna šansa za Argentinu!
Posle udarca Fernandesa lopta je otišla u korner.

Anhel di Marija je sjajno ubacio loptu u kazneni prostor, ali je pokušaj Pecele bio neprecizan.
114' Kakva prilika za Argentinu!
Sjajno je Fernandes ubacio loptu u kazneni prostor, posle čega je Lautaro šutirao.

Lopta je zakačila jednog fudbalera Holandije, pa će biti novi korner za Argentinu.
110' Mesijev udarac završava preko gola
Pokušao je Mesi posle solo prodora da postigne pogodak, ali je lopta završila visoko preko gola.
Izmena u Argentini: Umesto Moline na terenu je Montiel
104' Otamendi propušta priliku
Argentinci su u naletu, a udarac Otamendija je završio pored gola.
100' Psihološki trenutak na strani Holandije
Stiče se utisak da su Holanđani u boljoj poziciji pred sam finiš duela.
Neverovatan gol Holandije
IDEMO U PRODUŽETKE
111' Kakva akcija i kakav gol Holandije!
Imali su Holanđani slobodan udarac na ivici kaznenog prostora.

Kada su svi pomislili da će Kompajners uputiti udarac ka golu, on je asistirao Veghorstu za 2:2!

93' Dobru priliku propušta Holandija
Imao je Berhois priliku da postigne gol iz slobodnog udarca.

Loptu je namestio na ivicu šesnaseterca, ali je na kraju pogodio živi zid.

Drama se nastavlja.
Igraće se još 10 minuta
88' Tuča!
Paredes je šutnuo loptu prema igračima na klupi Holandije, posle čega su svi igrači utrčali na teren da se obračunaju.
83' Veghorst postiže pogodak!
Berghois je poslao sjajnu loptu u kazneni prostor Argentine, što je Veghorst udarcem glavom pretvorio u 2:1.

Holandija se vraća!

73' Mesi pogađa za velikih 2:0!
Denzel Damfris je na nedozvoljen način zaustavio protivnika unutar svog šesnaesterca, što je sudija ekspresno okarakterisao kao penal.

Lionel Mesi je namestio loptu, snažno šutirao uz desnu stativu i tako savladao golmana Holandije za velikih 2:0.

63' Dobar pokušaj Mesija
Šutirao je Lionel snažno iz slobodnog udarca, ali lopta je završila malo preko gola.
61' Biće ovo dobra prilika za Mesija
Oboren je Mesi na ivici kaznenog prostora od strane Van Dajka. Biće ovo sjajna prilika za Argentince da iz slobodnog udarca dupliraju prednost.
52' Argentinci nastavljaju gde su stali
Argentina i u drugom poluvremenu pokazuje da je bolji rival, što kroz posed, što kroz broj šansi.
45' Argentina se dobro brani
Imali su Holanđani dve dobre pozicije za centaršut posle faula i igranja rukom, ali su Argentinci u oba navrata rutinski otklonili opasnost.
45' Žuti karton Romeru zbog igranja rukom
40' Prilika za Mesija
Okrenuo se Mesi pored svog čuvara, šutirao, ali je njegov udarac bio izuzetno spor, te je završio u naručju protivničkog golmana.
35' Argentina vodi!
Maestralno je Mesi proigrao Molinu kome nije bilo teško da matira golmana Holandije.

Argentina vodi 1:0!

33' Dobra akcija Argentine nije krunisana golom
Odigrali su Argentinci dobru akciju, lopta je došla do De Paula koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac lako zaustavio golman Holandije.

24' Holandija propustila dobru šansu
Sjajno su Depaj i Bergvajn odigrali dupli plas, ali je završnica fudbalera Ajaksa bila neprecizna.
22' Loš pokušaj Mesija
Šutirao je Lionel Mesi sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je otišla preko gola Holandije.
20' Nešto bolje izdanje Holandije
Pronašli su Holanđani svoj ritam, što je rezultovalo nešto većim posedom i ozbiljnijim napadima.
15' Argentina čuva posed
Argentinci od poèetka meèa imaju loptu u svojim nogama, ali za sada nismo videli konkretnu šansu pred golom Holandije.
5' Bolji početak Argentine
Prvih pet minuta prošlo je u potpunoj kontroli poseda Argentine.
Hrvati u transu
Hrvatski mediji su sa oduševljenjem izvestili o plasmanu tamošnje reprezentacije u polufinale Mundijala.
Veghorst 83, 90+11 – Molina 35, Mesi 73p
NED ARG
2 3:4 2
Selektor Hrvatske
Ovo je pobeda za hrvatski narod. Svaka èast momcima. Izbacili smo najveæeg favorita. Ovo je Hrvatska. Nikad nas ne potcenjujte, rekao sam to. Ovo nije naš kraj, idemo dalje. Ovo je pobeda Hrvatske, svi su dali svoj maksimum. Sve svoje prijatelje bih pozdravio koji pišu o Hrvatskoj. Uživajte, hrvatski branitelji, ovo je za vas bilo. Ovi moji igraèi nisu normalni
STATIVA, HRVATSKA IDE U POLUFINALE!
Veliko slavlje Hrvata, pao je Brazil!
Sjajan penal Oršića, Hrvatska pred pobedom 4:2!
Pročitao je Alison stranu, ali Oršićev udarac je bio isuviše snažan da bi ga zaustavio.
Sjajan udarac Pedra, Brazil smanjuje na 3:2.
Pao je Livaković, a Pedro rutinski smestio loptu po sredini gola - 3:2.
Modrić pogađa za 3:1!
Sačekao je Modrić da Alison pođe u jednu stranu i samo rutinski smestio loptu u drugu - 3:1 za Hrvatsku!
Kazemiro smanjuje prednost Hrvatske - 2:1.
Pogodio je Livaković stranu, ali udarac Kazemira je bio isuviše snažan da bi ga golman reprezentacije Hrvatske zaustavio - 2:1.
Hrvatska vodi 2:0, precizan je i Majer!
Ponovo po sredini gola i ponovo je Alison nemoćan - 2:0!
Brani Livaković!
Rutinski je pročitao Livaković u koju stranu će Rodrigo šutirati, te je bez problema zaustavio njegov udarac.
Pogađa Vlašić za 1:0!
Snažno je šutirao Vlašić po sredini gola, Alison je nemoćan - 1:0.
122' Brani Livaković!
Našao se Kazemiro u prilici da reši pitanje pobednika, ali Livaković je po ko zna koji put na ovom meču maestralno intervenisao.
90' Igraće se još dva minuta
120' Majer neprecizan
Šutirao je Majer sa velike udaljenosti, ali njegov udarac je završio pored gola Brazila.
116' Petković pogađa za 1:1! Hladan tuš za Brazilce
Fanastično je Oršić prosledio loptu do Petkovića koji je pogodio za 1:1.

Kakav šok za Brazilce u finišu drugog produžetka.

115' Brazil čuva vreme
Lopta je pretežno na polovini Hrvatske, što Brazilci koriste kako bi sačuvali vreme.
109' Stavljaju Hrvati sve karte u napad
Nemaju više Dalićevi igrači šta da čekaju, gol je sada jednostavno moranje.
Gol Nejmara
Nejmar 105+1 – Petković 116
  CRO   BRA
  1 4:2 1

105' Udarac Danila!
Šutirao je Danilo sa ivice šesnaesterca, ali lopta je otišla preko gola Hrvatske.
102' Ogromnu priliku propušta Hrvatska!
Fantastično je Petković prošao čuvare, prosledio loptu do Brozovića koji je šutirao preko gola.
97' Brazil ne može da probije poslednju liniju Hrvatske
Uporno Brazilci pokušavaju da stignu do šanse za gol, ali Hrvati se u ovom trenutku maestralno brane.
Odbranila se Hrvatska, gledaćemo produžetke!
90' Hrvatska se maestralno brani
Sve karte Brazilci stavljaju u napad, ne žele da ovaj meč ode u produžetke.

Sa druge strane, Hrvatska se sjajno brani i sve je izvesnije da ćemo gledati dodatnih 30 minuta.
90' Igraće se još četiri minuta

84' Brazil stavlja novu kartu u napad
Nema više Tite šta da čeka, umesto Rišarlisona na terenu je Pedro.
80' Livaković siguran
Šutirao je Lukas Paketa ka golu Hrvatske, ali se Livaković sjajno postavio i rutinski zaustavio njegov pokušaj.
76' Kakva intervencija Livakovića!
Ponovo se Nejmar našao u sjajnoj prilici i ponovo je Livaković izašao kao uspešniji!

Kakvo veče za golmana reprezentacije Hrvatske!
74' Hrvati maksimalno disciplinovani
Prilaze Brazilci golu Hrvatske, ali poslednja linija odbrane deluje nerešivo za Nejmara i ekipu u ovom trenutku.
68' Žuti karton dobija Kazemiro
66' Fantastičnu priliku ne koristi Paketa
Imao je Lukas Paketa dobru priliku da dovede Brazil u vođstvo, ali je Livaković još jednom fantastično intervenisao.
55' Veliku šansu propušta Brazil!
Okrenuo je Rišarlison dvojicu čuvara, prosledio loptu do Nejmara čiji je udarac zaustavio Livaković.

Bila je ovo možda i najbolja šansa na meču za Brazilce.
54' Dobar napad Hrvatske
Dobro je Perišić video Pašalića kako utrčava, ali je njegov centaršut bio previše jak.
48' Nema penala za Brazil
Proveravao je VAR situaciju u kaznenom prostoru Hrvatske gde je lopta pogodila u ruku Juranovića.

Konačna odluka je da nema penala za Brazil, igra se dalje...
Poluvreme: Bledo izdanje Brazila, Hrvati ostavili bolji utisak
Brazilci na terenu izgledaju prilično statično, što Hrvati koriste i stvaraju šanse na drugoj strani.

Nerešen rezultat posle prvih 45 minuta deluje kao najrealniji.
41' Nejmar ne koristi dobru priliku
Nesmotreno je Brozović faulirao Vinisijusa, čime je poklonio Brazilu slobodan udarac na ivici šesnaesterca.

Udarac je uputio Nejmar, ali lopta je zakačila nekog u živom zidu pa je to bio lak plen za Livakovića.

30' Perišić neprecizan
Stvorio je sebi Perišić priliku za udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila preko gola Brazila.
24' Žuti karton
Nesmotreno je Danilo faulirao Juranovića, što je sudija odmah sankcionisao žutim kartonom.

Bio je to izuzetno grub start.

Slobodan udarac je za Hrvatsku.
15' Inicijativa Hrvatske
Hrvati u ovom trenutku deluju kao bolja ekipa na terenu. Deluje da se Brazil nije nadao ovakvom odgovoru protivnika.
13' Veliku priliku propušta Perišić
Sjajno je jedan fudbaler Hrvatske prošao po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor Brazila gde je Perišiæu malo nedostajalo da postigne pogodak.
5' Bolji početak Brazila
Stièe se utisak da su Brazilci pristupili meèu sa mnogo više samopouzdanja. Titeovi izabranici su preko Vinisijusa stvorili i prvu šansu na utakmici, ali je njegov udarac rutinski zaustavio Livakoviæ.
Još 5 minuta
Od 20.00 igraju Argentina i Holandija
Argentina je zabrinula navijače na otvaranju Svetskog prvenstva šokantnim porazom od Saudijske Arabije 2:1.

Plasman među 16 najboljih ostvarila je identičnim 2:0 pobedama protiv Meksika i Poljske i to joj je donelo prvo mesto u Grupi C.

To je značilo susret s drugoplasiranom ekipom iz Grupe D. Bila je to Australija, koju su Lionel Mesi i saigrači pobedili, takođe, 2:0.

Holandija je osvojila Grupu A sa sedam bodova pobedama protiv Senegala i Katara po 2:0 i remijem 1:1 s Ekvadorom.

U osmini finala igrala je protiv Sjedinjenih Američkih Država i slavila 3:1.
Atmosfera je sve vrelija
Hrvatski navijači privedeni u Dohi
Grupa od deset hrvatskih navijača privedena je u Dohi zbog "uništavanja javne imovine".
Postave za Hrvatska – Brazil
Oglasio se Džaka
Granit Džaka, fudbaler Švajcarske, oglasio se nakon ispadanja sa Mundijala u Kataru.
Pele je OK
Legendarni Pele (82) javio se Kilijanu Mbapeu, dok se nalazi na lečenju.
Potencijalnih 11 Hrvatske
Livaković – Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović – Kovačić, Brozović, Modrić – Perišić, Vlašić, Kramarić
Za koga će navijati Srbija?
"Srbija me razočarala, divim se Hrvatskoj
Bivši bek Real Madrida i Španije Mičel Salgado prokomentarisao je rezultate Srbije i Hrvatske u Kataru.
Kostur
Englez pravdu deli
Englez Majk Oliver i njegovi pomoćnici Stjuart Bart i Gari Besvik sudiće meč između Hrvatske i Brazila od 16 časova
Tradicija na strani Brazila
Hrvatska je do sada igrala sa sedam svetskih šampiona, jedino nikada nije igrala protiv Urugvaja.

Ukupno je Hrvatska protiv Brazila, Nemačke, Italije, Argentine, Španije, Francuske i Engleske odigrala 52 utakmice, ostvarivši 14 pobeda, 14 remija i 24 poraza.

Najgori skor ima upravo protiv Brazila. Nije pobedila nijednom u četiri susreta, samo jednom izbegavši poraz.
Katarski insajder
Problem za Dalića
Mislav Oršić propustio je poslednji trening hrvatske uoči duela protiv Brazila. Oršić je pauzirao jer ima povišenu temperaturu. Zbog toga je ostao u hotelu i verovatno neće konkurisati za utakmicu, iako konačna odluka još nije donesena.
Put do četvrtfinala
Hrvatska je grupu prošla sa dva remija i jednom ubedljivom pobedom. Na otvaranju je odigrala 0:0 protiv Maroka, potom svladala Kanadu 4:1, a onda s Belgijom odigrala 0:0.

To joj je u borbi za četvrtfinale donelo Japan, a Hrvatska je prošla dalje posle dramatičnih jedanaesteraca uz sjajnu predstavu Dominika Livakovića. Bilo je 1:1 (3:1).

Brazil, prvi favorit SP-a, osvojio je grupu G pobedama protiv Srbije 2:0 i Švajcarske 1:0, a u poslednjem kolu, s drugim sastavom, izgubio je utakmicu protiv Kameruna 0:1.

Do susreta sa Hrvatskom stigao je impresivnom pobedom nad Južnom Korejom 4:1 u osmini finala.