Grupa G, 1. kolo: Brazil – Srbija 2:0 (0:0)

Fudbaleri Srbije poraženi su od Brazila rezultatom (2:0), u prvom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti spektakl u okviru grupe G Mundijala, između Brazila i Srbije.

Utakmica na stadionu "Lusail" počinje u 20.00, a sudija je Iranac Alireza Fagani.

Ostanite uz B92.net i pratite sva dešavanja uoči, tokom i posle same utakmice.
Grafika SofaScore

KRAJ!
90+ Nadoknada
Igraće se još sedam minuta.
88' Brazil ne odustaje
Uprkos vođstvu od 2:0, "karioke" pritiskaju i nastavljaju da šutiraju ka golu.

Imaju ih više od 20 do ovog trenutka.
83' Izašao Mitrović
Nemanja Maksimović je zamenio napadača.
82' Prečka!
Prečka se isprečila Brazilcima, tačnije Kazemiru, da bi potom Vanja opet morao dobro da se pomuči i zaustavi udarce iz daljine.
79' Nove promene
Dvostruki strelac Rišarlison je izašao iz igre i mesto ustupio Gabrijela Žezusa.

Takođe, Nejmara je zamenio Antoni.
Majstorija Rišarlisona
75' Izmene kod Brazila
Na terenu su Fred i Rodrigo, a iz igre su izašli Paketa i Vinisijus.
Brazil duplirao prednost (2:0)
Strelac je opet Rišarlison.

Majstorijski, akrobatski gol, posle dodavanja Vinisijusa sa leve strane.

Primio je loptu, okrenuo se u vazduhu i volej udarcem, polumakazicama, savladao Vanju.

EPA-EFE/Ronald Wittek
70' Šansa za Srbiju!
Nakon kornera, dva puta su Brazilci otklanjali opasnost za gol linije.

Prvo Danilo ispred Pavlovića, a onda i Markinjos.
69' Probao je Pavlović
Tadić je izveo korner, a Pavlović glavom šutirao preko gola.

To bi možda mgoao da bude recept.

Ipak imamo najvišu ekipu na turniru.
66' Nove promene kod Srbije
Izlaze Saša Lukić i Filip Mladenović, a ulaze Dušan Vlahović i Darko Lazović.
Gol Rišarlisona
65' Tadić ostao da leži
Nova grubost od strane Kazemira, koja nije sankcionisana.

Koji trenutak kasnije sviran je faul nad Nejmarom.

Zbog prigovor je opomenut Lukić.
62' Vodi Brazil
Strelac je Rišarlison.

Nejmar je imao loptu, proigrao je Vinisijusa, koji je sa leve strane iskosa šutirao, ali mu je Vanja odbranio.

Nažalost, lopta se odbila do Rišarlisona, koji je lako zatresao mrežu.

60' Stativa!
Fantastičan udarac Aleksa Sandra sa 30 metara i pogođena stativa gola koji čuva Vanja Milinković-Savić.
59' Tadić oštro
Izveo je korner, gađao prvu stativu, ali su Brazilci iz više pokušaja izbacili loptu u aut.

57' Dve promene kod Srbije
Izlaze Nemanja Gudelj i Andrija Živković.

Ulaze Ivan Ilić i Nemanja Radonjić.
55' Nejmar šutirao
Sa visine penala je uputio udarac levom nogom, posle dodavanja Vinisijusa, ali je lopta otišla pored gola.

Piksi sprema izmenu...
54' Naleti Brazila
Fali nam mirnoća, dodavanje, koje bi našoj odbrani dalo da prodiše malo.

Brazilci napadaju sve vreme.

EPA-EFE/Ali Haider
50' Dobra reakcija živog zida
Nejmar je šutirao iz slobodnjaka, ali je Milenković dobro skočio i izblokira Brazilca.
49' Gudelj srušio Nejmara
Očigledan start nad Nejmarom na ivici šesnaesterca sankcionisan je žutim kartonom.
46' Izvukli smo se
Pad koncentracije umalo nas je koštao, ali je Vanja još jednom odlično reagovao i odbranio zicer Rafinji.

Brazilac je iskoristio nepažnju Gudelja, međutim, nije iskoristio situaciju jedan na jedan.
Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli reprezentativci Srbije.

Nema promena u sastavima.
POLUVREME
Nakon prvih 45 minuta nema golova na stadionu "Lusail" u Dohi.
450+ Nadoknada
Igraće se još jedan minut.
41' Šansa za Vinisijusa
Milenković nije dobro reagovao, prikrao mu se Vinisijus, ali se naš defanzivac vratio i izblokirao njegov pokušaj.

Samo korner za Brazil.

EPA-EFE/Neil Hall
37' Prvi šut Srbije?
Završili smo akciju sa petoricom.

Živković je centrirao, a Mladenović na drugoj strani nadskočio Danila, ali iz ove pozicije nije mogao bolje.

Lopta je završila pored gola.
35' Uh, uh, uh
Rafinja je ostao sam na oko deset metara od gola Vanje, ali je srećom šutirao traljavo po zemlji, pravo u našeg golmana.
30' Novi opasan napad Brazila
Kazemiro je tražio i našao Rafinju dugom loptom.

Ovaj je probao da nađe nekog u sredini, glavom, ali je Veljković izbacio loptu u korner.

27' Fantastični VMS
Tijago silva je pasom kroz odbranu Srbije tražio Vinisijusa, ali je Vanja sjajnim istrčavanjem i bacanjem sprečio opasnost po "orlove".
25' Alison siguran
Tadić je prošao desnoj strani, centrirao ka Mitroviću, ali je brži bio Alison.

Đoković poslao poruku Srbiji
I poželeo sreću Brazilcima
21' Odličan blok Veljkovića, pa pokušaj Kazemira
"Opalio" je Nejmar iz daljine ka Vanjinom golu, ali se Veljković odlično postavio.

Nekoliko desetina sekundi kasnije i Kazemiro je oprobao udarac, ali je Milinković-Savić oprezan.
18' Hrabra Srbija
Nemamo problem da odigramo presing, ali ni da po zemlji kombinujemo u ofanzivi.

Još uvek nema prilika na "Lusail" stadionu.
13' Brzi Vinisijus i lucidni Nejmar
Hitri krilni napadač Reala je prošao Živkovića, ali srpski bek ga je sustigao i izbacio loptu u korner.

Udarac iz ugla je izveo Nejmar, šutirao pravo u gol Milinković-Savića, ali je ovaj izboksovao loptu u novi korner.

EPA-EFE/Tolga Bozoglu
11' Grubi Paketa
Startovao je nad Mitrovićem i to po stopalu koje ga muči već četiri nedelje.
10' Nije bilo prijatno
Nejmar je imao loptu u našem šesnaestercu, ali nije uspeo da šutira.

Defanzivci Srbije su "iščeprkali" loptu i izbacili iz kaznenog prostora.
6' Odmah žuti za Pavlovića
Posle samo šest minuta igre, sudija Fagani je pokazao žuti karton Pavloviću, zbog prekršaja nad Nejmarom.

4' Brazilski napad
Prvi koliko-toliko opasan.

Prošao je Rafinja po desnoj strani, centrirao, ali je Veljković otklonio opasnost.
2' Prekršaji na startu
Jedan je napravio Mitrović, a druga dva Brazilci.

Pavlović je veoma samouveren na startu.
Utakmica je počela!
Sa centra su krenuli fudbaleri Brazila.
Igrači su na terenu
Prvo himna Brazila, a onda i "Bože pravde".

Starsport

Starsport

Starsport

EPA-EFE/Neil Hal
Piksijevih 11
Delimično očekivan sastav Srbije, a jedino iznenađenje je što se Aleksandar Mitrović, koji se oporavlja od povrede, u startnoj postavi našao ispred Dušana Vlahovića.

Na golu je Vanja Milinković-Savić, ispred njega Miloš Veljković, Nikola Milenković i Strahnja Pavlović, dok će uz oporavljenog Sašu Lukića na sredini biti Nemanja Gudelj.

Po bokovima će dejstvovati Andrija Živković i Darko Lazović, koji je "uskočio" umesto Filipa Kostića, a iza Mitrovića će biti kreativci, Dušan Tadić i Sergej Milinković-Savić.
Sastavi
Brazil (4-2-3-1: Alison - Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Kazemiro, Paketa - Rafinja, Nejmar, Vinisijus - Rišarlison. Selektor: Leonardo Tite.

Srbija (4-2-3-1): Vanja Milinković-Savić - Nikola Milenković, Miloš Veljković, Strahinja Pavlović - Andrija Živković, Nemanja Gudelj, Saša Lukić, Mladenović - Sergej Milinković-Savić, Dušan Tadić - Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.