Pojedinačni sportovi

Petak, 20.04.2012.

18:11

Zlatić jedanaesti na Svetskom kupu

Srpski reprezentativac u streljaštvu Andrija Zlatić osvojio je jedanaesto mesto u gađanju vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Londonu sa 583 kruga.

Zlatić je sa još petoricom strelaca raspucavao za dva mesta u finalu, ali, nije uspeo da se plasira među osam najboljih, pa je morao da se zadovolji 11. mestom.

Damir Mikec zauzeo je 24. mesto u konkurenciji 73 takmičara sa 578 krugova, a treći srpski predstavnik u ovoj disciplini, Dimitrije Grgić, završio na 28. mestu sa 577 krugova.

U subotu, trećeg dana Svetskog kupa i predolimpijskog turnira u Londonu, Nemanja Mirosavljev i Stevan Pletikosić gađaće vazdušnom puškom.

Na turniru učestvuje 800 strelaca iz 97 zemalja, što je rekord.