Pojedinačni sportovi

Ponedeljak, 02.08.2010.

19:57

Juniorke Srbije desete na SP

Ženska juniorska reprezentacija Srbije u streljaštvu osvojila je deseto mesto u gađanju vazdušnom puškom na prvenstvu sveta u Minhenu.

Izvor: NK

Autor: NK

Zlatnu medalju osvojile su osvojile juniorke Južne Koreje sa 1.185 krugova, srebro je pripalo Austrijankama sa 1.182 a bronza Tajlanđankama sa 1.181 krugom.

Najbolji pojedinačni plasman od srpskih predstavnica, 23. mesto, zabeležila je Nišlijka Katarina Biserčić sa 394 kruga.

Tašana Bogatinovski je 51. sa 391 krugom, dok je Dragana Todorović 82. u konkurenciji 126 juniorki sa 389 krugova.

Zlatnu medalju osvojila je Manakit Mančulika (Tajland) sa 397 krugova, srebro je pripalo Eugeong Bae (J.Koreja) sa istim rezultatom ali lošijim odnosom centara (34:31), dok je bronzu osvojila Lije Dong (Kina) sa 396 krugova.

U gađanju MK puškom 60 metaka ležeći za seniore u kvalifikacijama je učestvovao samo Stevan Pletikosić i zabeležio rezultat dva kruga bolji nego u eliminacijama - 594 kruga, što mu je bilo dovoljno za 42. mesto.

U veoma uzbudljivom finalu titulu je odbranio Sergej Martinov (Belorusija) sa 703,9 (599) krugova, drugi je bio Francuz Valerijan Suveplan sa 703,8 (599), dok je bronza pripala Amerikancu Metjuu Emonsu sa 702,2 (599) krugova. Olimpijske vize za London osvojili su još četvrtoplasirani i petoplasirani, Mađar Šidi i Norvežanin Berg.

Juniori su takođe gađali MK puškom 60 ležeći za pojednačne medalje. Marko Živić je zauzeo 34. mesto sa 590 krugova, dok je Borislav Mazinjanin bio 59. sa 586 krugova. Sve tri medalje podeljene su na osnovu boljih "unutrašnjih centara": Jaining Vu (Kina) 595 (40), Leor Ovadija Madlal (Izrael) 595 (38), Sebastijan Drevert (Nemačka) 595 (33).