Subota, 06.02.2016.

21:13

WL(m): Zvezda maksimalna u Pazaru

Odbojkaši Crvene zvezde, Radničkog i Kleka ostvarili su pobede u mečevima 13. kola Viener štetiše lige Srbije.

Crveno-beli su u derbiju kola nadigrali Novi Pazar u gostima sa 3-0 (27:25, 25:20, 25:23).

Ekipa Niša je nadigrala Radnički 3-0 (25:16, 25:18, 25:20), dok je Klek takođe sa maksimalnim rezultatom 3-0 (25:16, 25:20, 25:22) naneo 13. poraz Inđiji.

Dan ranije pobede su ostvarili Partizan nad Ribnicom i Vojvodina protiv ljiškog Spartaka.

Novi Pazar – Crvena zvezda 0:3 (25:27, 20:25, 23:25)
Hala: „Pendik”. Gledalaca: 1.100. Sudije: Vladimir Simonović i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 78 minuta.

Novi Pazar: Zoranić, Novoselac 2, R. Stevanović 9, Delić 7, Daca 3, N. Stevanović 14, Radović 11, Božović, Brzaković 1, Zatrić 2, Bulatović, Kapur (libero). Trener: Milan Gršić.
Crvena zvezda: Okolić 9, Jevtić (libero), Đurđević, Škrbić, Gmitrović, Štavlić, Jakovljević 14, Stojsavljević 9, Munćan 4, Blagojević 14, Veljović, Buculjević 5. Trener: Dragan Kobiljski.

U derbiju 13. kola Viner štetiše Super lige Crvena zvezda je u gostima savladala ovi Pazar posle tri seta i 78 minuta igre.

Ali, crveno-beli nisu do trijumfa došli tako lako kao što to krajnji rezultat pokazuje. U sva tri seta Novopazarci su bili u igri do završnice, ali je konstantno Zvezda imala dva-tri poena viška.

I ni u jednom od tih setova domaćin nije upevao da preokrene, iako je često ozbiljno pretio. Posebno u prvom i trećem, kad su najpre stigli do izjednačenja, a potom nisu imali snage za preokret.

Svi igrači u gostujućem timu bili su na visokom nivou, na kraju su se istakli Nemanja Jakovljević i Aleksandar Blagojević sa po 14 poena, dok su po devet imali Aleksandar Okolić i Dušan Stojsavljević.

U ekipi koju sa klupe predvodi Milan Gršić, najefikasniji je bio Nemanja Stevanović sa 14, Branislav Radović je ubeležio 11, a Radiša Stevanović devet poena.

Niš – Radnički 3:0 (25:16, 25:18, 25:20)
Dvorana: „Čair”. Gledalaca: 250. Sudije: Nenad Davidović i Vladimir Cvetković. Trajanje meča: 69 minuta.

Niš: Pejčić, Kuburović 2, Perović 7, Jelić, Stamenković, Stojković 6, Kostadinović (libero), Pržić 22, Mijalković, Opačić 8, Angelovski (libero), Ilić 4. Trener: Saša Stefanović.
Radnički: Borovićanin 6, Goić 5, Martinović 6, Petrović, Vulović 7, Ivanović, Ilić 10, Kovač, Rajković 2, Kočanović 3, Pantović (libero), Protić. Trener: Predrag srećković.

Lakše nego što je to bilo očekivano, u samo tri seta i 69 minuta igre, Niš je doašo do pobede protiv Radničkog.

Ni u jednom od tri odigrana seta nije bilo nikakvih dilema. Nišlije su bile daleko bolji rival, sa daleko boljim pristupom igri nego što je to bio slučaj prethodnog vikenda kad je u „Čairu” gostovala Ribnica.

Istakao se Predrag Pržić, koji je odigrao odličan meč, zabeležio je 22 poena, uz izvrsnu realizaciju napada.

Veliki doprinos dali su i Opačić sa osam, Perović sa sedam i Stojković sa šest poena. Sa druge strane, kod Kragujevčana su svi podbacili, a jedini dvocifreni bio je Uglješa Ilić, koji je stigao do deset poena.

Inđija – Klek Srbijašume 0:3 (16:25, 20:25, 22:25)
Sportska hala „Inđija”. Gledalaca: 150. Sudije: Đorđe Stevanović i Stanislava Simić. Trajanje meča: 66 minuta.

Inđija: Lalić 8, Sretenović, Pešut 18, U. Grković (libero), A. Grković 11, Čolović, Andrić 1, Micić 10, Stević. Trener: Vladimir Šarenac.
Klek: Tomić 11, Ateljević 4, Grbić, Tanović 1, Narančić 10, Salatić, oljić 7, Đukanović, Providžalo 11, Petrović, Slavnić (libero), Stašević. Trener: Davor Ćuk.

U duelu pre ovog kola dva poslednjeplasirana tima, nije bilo uzbuđenja, Klek Srbijašume je ostvario vrednu pobedu protiv fenjeraša Inđije i na taj način vratio se na osmu poziciju koja donosi opstanak u društvu najboljih.

U prvom setu Klečani su bili prilično ubedljivi, rivala su ostavili na samo 16 osvojenih poena, a Inđija je bila nešto bolja u drugom periodu, ali nedovoljno da dođe do izjednačenja. Slično je bilo i u trećem periodu.