Odbojka

Subota, 09.08.2014.

20:10

Juniorke najbolje na Balkanu!

Juniorke Srbije osvojile su prvo mesto i zlatnu medalju na Balkanskom prvenstvu 2014 u Subotici.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Srbija je u subotu, u trećoj utakmici poslednjeg dana takmičenja, savladala Bugarsku sa 3:0, po setovima 25:22, 25:14 i 28:26.

Meč izmešu srpskih i bugarskih odbojkašica trajao je 80 minuta.

Utakmicu u dvorani "Dudova šuma" posmatralo je 200 gledalaca, a sudili suVouter de Bar iz Holandije i Andrej Taran iz Moldavije.

Juniorke Srbije su bez poraza i sa samo dva izgubljena seta trijumfalno završile Balkansko prvenstvo u Subotici.

U poslednjem meču savladana je Bugarska, a izabranice Marijane Boričić su bile dominantne, čak i u trećem setu, kada je Bugarska imala dve vezane, a ukupno tri set lopte. Baš tada je do izražaja došao kvalitet juniorki Srbije, koje su borbenošću uspele da okončaju meč maksimalnim rezultatom.