Odbojka

Ponedeljak, 21.11.2011.

08:59

Odbojkaši izgubili i od Poljaka

Srpski odbojkaši doživeli su i drugi poraz na Svetskom kupu u Japanu pošto su u drugom kolu izgubili od Poljske sa 3:1.

Poljaci su do trijumfa došli sa 21:25, 25:18, 25:19, 30:28, posle jednog sata i 38 minuta igre.

Izabranici Igora Kolakovića na startu takmičenja poraženi su od Argentine i tako su već posle dva meča zakomplikovali svoj put ka Olimpijskim igrama u Londonu.

Srbija nije uspela da savlada Poljsku, u meču u kojem su naši odbojkaši igrali mnogo bolje nego protiv Argentine, ali ne dovoljno da bi se porazili puleni Andree Anastazija.

Posle odlično odigranog prvog seta, Srbija je posustala u nastavku, što je Poljska iskoristila i povela sa 2:1. Četvrti set je bio najuzbudljiviji, ali sigurno i najkvalitetniji, da bi posle žestoke borbe, u kojoj je Srbija imala četiri set lopte, iskusniji Poljaci ipak uspeli da stignu do pobede.

Početak meča doneo je prednost Poljske od 6:1, da bi Srbija smanjila na 6:4. Na prvom tehničkom tajm-autu bilo je 8:5, a na drugom 16:15 za Poljsku. Ipak, Srbija je u završnici uspela da preokrene rezultat i prvi set dobije sa 25:21.

U drugom setu, slična slika na početku i identičan rezultat na prvom tehničkom tajm-autu kao u prvom delu igre, 8:5 za Poljsku. Period između dva tehnička odmora potpuno je pripao izabranicima Andree Anastazija, koji su stigli do šest poena viška za 16:10. Srbija je uspela da na trenutak smanji razliku, ali je na kraju Poljska rešila drugi set u svoju korist sa 25:18 i izjednačila na 1:1 u setovima.

U trećem setu, ponovo su Poljaci vodili, a Srbija jurila rezultat. Na prvom tehničkom tajm-autu bilo je 8:6, a na drugom 16:12 za Poljsku. Od 18:14 za Poljsku, Srbija je serijom 3:0 smanjila zaostatak, da bi posle tajm-auta Poljaci odgovorili na isti način, osvajanjem tri uzastopna poena. Ponovo se Srbija približila na 21:19, ali su tada Poljaci serijom 4:0 stigli do 25:19 i 2:1 u setovima.

Vodila je Poljska sa 5:2 u četvrtom setu, a Srbija sa četiri uzastopna poena stigla do poena prednosti. Ipak, na prvom tehničkom tajm- autu bilo je 8:7 za Poljsku. Žestoka borba se vodila u period između dva tehnička odmora, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Prvo je povela Srbija sa 9:8, a onda Poljska sa 10:9. Posle igre poen za poen, ponovo je vodila Srbija sa 13:12 i 14:13, zatim Poljska sa 15:14, a na drugom tehničkom odmoru Srbija je imala minimalnu prednost od 16:15. Usledila je serija 4:0 Poljske za 19:16. Odgovorila je Srbija izjednačenjem na 19:19 i 20:20, da bi Poljaci ponovo stigli do tri poena viška za 23:20. Ponovo je Srbija izjednačila, zatim neutralisala prvu meč loptu Poljske. Imala je Srbija četiri set lopte za izjednačenje, ali je ipak Poljska realizovala svoju drugu za konačnih 30:28 i 3:1 u setovima.

Naredni meč evropske šampione očekuje već u utorak od 3 časa po srednjeevropskom vremenu, protiv Irana.