Odbojka

Ponedeljak, 06.09.2010.

23:32

Juniorke pobedile Rusiju

Juniorke Srbije zabeležile su treću uzastopnu pobedu na EP, u najboljoj utakmici do sada odigranoj u I grupi u Nišu savladale su Rusiju.

Srbija je u dvorani Čair u meču 3. kola pobedila Rusiju sa 3:1 (29:27, 27:25, 23:25, 25:22), posle 121 minuta igre.

U utorak je za reprezentacije u Nišu slobodan dan, a u sredu su na program utakmice 4. kola.

Rusija je bolje počela meč i stekla prednost od četiri poena, koju je Srbija postepeno smanjivala. Ipak, u finišu prvog seta Rusija je stigla do dve set lopte, ali je Srbija uspela da izjednači i posle velike borbe i da povede sa 1:0. U drugom setu je viđena ponovo izjednačena borba. Na drugom tehničkom odmoru Srbija je imala prednost od dva poena i tu prednost održala do finiša, kada je stekla dve set lopte. Ovoga puta Rusija je uspela da izjednači i učini završnicu neizvesnom.

Ipak, posle agresivnije i koncentrisanije igre, Srbija je povela sa 2:0 u setovima. U trećem setu Ruskinje su već na početku napravile razliku, koju su povećavale kako je set odmicao. U finišu, Ruskinje su vodile sa 20:14, da bi Srbija sa tri uzastopna poena uspela na kratko da se približi. Ruskinje su potom povele sa 23:19, a Srbija osvojila dva uzastopna poena, što je primoralo Ruse da zatraže minut odmora.

Sa dva nova poena, Srbija je izjednačila, da bi Rusija na isti način uzvratila i smanjila rezultat u setovima. Samo na startu četvrtog seta Rusija je vodila sa 4:2. Odmah je Srbija uzvratila i prekorenula rezultat. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:6, a ubrzo potom 12:8 za Srbiju. Posle trenerskog tajm - auta, Rusikinje su osvojile četiri uzastopna poena i ponovo se krenulo od početka. Izjednačena borba je trajala do drugog tehničkog odmora, posle kojeg je Srbija stekla, ispostavilo se, nedostižnu prednost za važan trijumf i još jedan korak bliže polufinalu.