Odbojka

Nedelja, 29.08.2010.

19:31

Drugi trijumf juniorskih odbojkaša

Muška juniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Belorusiji.

Izvor: JT

Autor: JT

Srbija je u drugom kolu druge grupe, u Mogiljevu, savladala selekciju domaćina Belorusiju sa 3:1, po setovima 20:25, 25:18, 25:20 i 25:17, posle jednog sata i 33 minuta igre.

Izabranici Milana Žarkovića u prvom kolu su slavili protiv Francuske, a već u ponedeljak ih očekuje naredni meč na Šampionatu ‘starog kontinenta’, od 14 časova po srednjeevropskom vremenu protiv Bugarske.

Srbija je u meču u kome je bilo potrebno mnogo truda za trijumf. uspela da savlada domaćina Evropskog prvenstva. Belorusi su poveli, a selekcija Srbije je izjednačila. Ponovo je usledio period lošije igre našeg tima i domaćin je bio nadomak novog vođstva. Ipak, u finišu trećeg seta Srbija je uspela da potpuno preokrene rezultat i povede sa 2:1. Četvrti set je potpuno pripao našim juniorima, koji su stekli veliku prednost i znalački je čuvali do kraja seta, odnosno meča.

Srbija – Belorusija 3:1 (20:25, 25:18, 25:20, 25:17)
Srbija: Kovačević 14, Lisinac, Koprivica 5, Mrdak 5, Kapur, Jovović 5, Opačić 6, Milutinović 11, Petković, Buculjević, Perić 1, Atanasijević 14. Treneri: Milan Žarković i Dragan Đorđević.
Belorusija: Martinau, Mihaluski 7, Mjašku 11, Drapčinski 2, Kazlu 1, Budzluhin, Čebetaru 1, Korac 6, Havalkin, Pranko 12, Papljukin, Čarapovič 14. Treneri: Ihar Zahorcau i Sjarhej Konanau.