21:53

Pobeda Radničkog u Užicu

Izvor: Željko Čačija

Autor:Željko Čačija

Radnički NIS Petrol je ostvario pobedu na gostovanju u Užicu, u zaostalom meču petog kola Viner Štetiše Superlige. Beograđanke su imale veliku prednost posle dva seta i tada se činilo da će lako izaći na kraj sa ekipom koju sa klupe predvodi Mirko Ristić. Jedinstvo se nije predavalo i posle četiri seta rezultat je bio izjednačen. U taj-breku su više sreće i koncentracije imale Beograđanke, koje su osvojile dva boda, dok je Užičankama ostao bod.

U prvom setu gošće su potvrdile da su trenutno u mnogo boljoj formi, pa su došle do startne prednosti, 25:19. Domaće odbojkašice su u drugom setu pružile jači otpor, ali se ispostavilo da je i to bilo nedovoljno za izjednačenje. I ovaj set je pripao Radničkom, 25:23. U trećem periodu Jedinstvo je potpuno dominiralo, pa su Užičanke uspele da se vrate u meč, 25:13. Domaće odbojkašice su dobile i naredni set rezultatom 25:18. Međutim nisu imalče snage za potpuni preokret.