Sportovi na vodi

Petak, 11.12.2009.

17:11

EP: Čaba Silađi poslednji u finalu

Srpski plivač Čaba Silađi završio je kao poslednji, deseti, u finalnoj trci na 100 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Istanbulu.

On je deonicu preplivao za 57 sekundi i 97 stotinki. Zlatnu medalju osvojio je Holandjanin Robin van Agele sa 56,29, što je novi evropski rekord. Srebro je pripalo Mađaru Danijelu Đurti sa 56,72, a bronza je Ukrajincu Igoru Borišiku, koji je deonicu preplivao za 56,97 sekundi. Silađi je u polufinalu u četvrtak zauzeo osmo mesto u polufinalu.

Prvu medalju za Srbiju na Evropskom šampionatu u Istanbulu donela je Nađa Higl, koja je osvojila srebrno odličje u trci na 200 metara prsno.