Đokovic - Agut 6:1, 5:7, 3:6

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je poražen u osmini finala turnira u Majamiju od Španca Roberta Bautiste Aguta.

6:1, 5:7, 3:6
  Đoković   Bautista Agut
   1    2
Kraj za Novaka u Majamiju!
Đoković nije uspeo da ostvari još jedan brejk i da ostane u igri.

Bautista Agut je sigurno servirao, još sigurnije napadao stigao do šestog osvojenog gema u trećem setu - 3:6.
Novak odoleo!
Iako je zabeležio duplu servis grešku, Đoković je uspeo da se vrati u ritam i ostane u meču - 3:5.
"Novak izgleda iscrpljeno"
Španac na korak od pobede!
Došao je kraj brejkovima, nažalost, u momentu kada je servirao Bautista Agut - 2:5.
Novi brejk Bautiste Aguta!
Nastavlja se niz izgubljenih servisa, ovoga puta Đoković nije uspeo da se odbrani - 2:4.
Brejk Đokovića!
Predivnom dijagonalom Đoković je stekao prednost na servis protivnika, a posle pada Bautiste Aguta i do brejk šanse.

Španac je povredio lakat tom prilikom i napravio duplu servis grešku - 2:3.
Brejk Bautiste Aguta!
Loše proklizavanje, nekoliko pogrešnih odluka... Đoković je protivniku dozvolio tri brejk šanse, spasao je dve, ali ne i treću, pošto je zabeležio duplu servis grešku - 1:3.
Novak se ubrzao, ali Agut ne odstupa
Đoković je u treći gem trećeg seta ušao sa ogromnom energijom, napadao je i stigao do dve brejk šanse, ali je Španac spasao obe, a potom i realizovao prvu šansu za osvajanje gema - 1:2.
Serveri sigurni na startu trećeg seta
Španac je bez većih problema rešio prvi gem u trećem setu u svoju korist (40:15), da bi potom i Đoković uradio isto - 1:1.
Đoković promašio dve loptice - izjednačenje!
Bautista Agut se rastrčao, ponovo je uspevao sve da stigne, ali je, za razliku od prvog dela meča, preuzeo inicijativu i stigao do set lopte, koju ipak nije iskoristio.

Usledila je rafalna paljba sa osnovnih linija, Đoković je promašio, potom plasirao lopticu u mrežu i dozvolio protivniku da izjednači - 5:7.
Kakva šteta!
Čak 24 udarca je trajao poen na brejk loptu Đokovića... Nije je srpski teniser iskoristio, zakucao je loptu u mrežu.

Usledila su dva laka poena za Bautistu Aguta - 5:6.
Posle povratka na teren Novak je ekspresno stigao do 40:0, Bautista Agut je osvojio još poen - 5:5.
Statistika je jasna...
Teniseri se vraćaju na teren
Prognoza se obistinila, kiša je poremetila program turnira u Majamiju, ali su Đoković i Bautista Agut ponovo na terenu.
Likovni intermeco :)
Ima nade...
Kiša u Majamiju!
Teniseri su otišli u svlačionicu, pošto je počela kiša.
Nije bilo većih izazova za servis španskog tenisera u devetom gemu - 4:5.
Novak ima problem sa leđima?
Osvojio je Đoković gem na svoj servis, ali se prilikom jednog početnog udarca zaneo unapred i potom "izvijao" leđa.

Uprkos tome, ostao je fokusiran i poravnao na 4:4.
Novak propustio brejk šansu
Malo je nedostajalo da Đoković stigne do brejka, propustio je šansu, a potom je Bautista Agut odigrao veoma pametno, ponovo je uspevao sve da vrati, a na kraju je poslao bekend pod noge srpskog tenisera i spasao svoj servis - 3:4.
22 udarca
Novak je odlično startovao šesti gem i diktirao tempo, ali je Španac sve uspevao da vrati i da hirurški precizno pošalje veoma teške udarce.

Sjajnim forhendom iz koraka Đoković je iskoristio prednost i poravnao na 3:3.
"Improvizacija"
Bautista Agut zabeležio gem "sa nulom"
Posle iscrpljujućeg gema, Bautista Agut je sledeći rešio bez izgubljenog poena - 3:2.
Namirisao je Španac da je Novak u krizi, stigao do 30:0, imao čak i šansu da napadne Đokovićev servis, ali je ritern ostao u mreži.

Đoković je, čini se, razmenio koju reč sa Marijanom Vajdom, posle čega je priveo gem kraju - 2:2.
Bautista Agut se odbranio
Iako se činilo da protivnik nije uspeo da izbaci Đokovića iz ritma, srpski teniser je propustio tri prilike za brejk - 1:2.
Bautista Agut "pustio ruku" - brejk!
Kao da se pomirio sa činjenicom da nema šta da izgubi, Bautista Agut je zaigrao mnogo agilnije, nalazio je dobre putanje loptici i stigao do brejka - 1:1.
Još jednom - čist osećaj
Spektakl!
Predivan tenis je viđen u prvom gemu drugog seta, Novak je publici pružio spektakularne udarce, od drop-šota sa osnovne linije, do fenomenalnog slajsa koji je upao u servis polje.

Na kraju je uspeo da "prošeta" protivnika i osvoji gem na njegov servis - 1:0.
BUM!
Novak rešio prvi set za 32 minuta!
Iako se u nekoliko navrata učinilo da protivnik daje znake kompletnog povratka u igru, Đoković nije dozvolio da se stvari otrgnu kontroli.

Na kraju je direktnim poenom iz početnog udarca rešio sve dileme - 6:1.
Ništa od "krompira"
Velika borba se vodila u šestom gemu prvog seta, koji je trajao više od sedam minuta.

Bautista Agut je ipak uspeo da ostane u setu - 5:1.
"Može kraj?"
Đoković na korak od osvajanja prvog seta
Za razliku od prva četiri gema, u petom se produžila razmena udaraca, u jednom od poena je razmenjeno 18 lopti, Novak je sjajno diktirao tempo i "šetao" protivnika za 5:0.
Novi brejk Novaka!
Bautista Agut ne može nikako da pronađe pravi ritam, što Đoković izvanredno koristi, napravio je još jedan brejk - 4:0.
"Vajda je prisutan"
Sjajnim lobom Bautista Agut je dobio dozu samopouzdanja, stigao do 40:40 i produžio treći gem, ali Novak nije dozvolio protivniku da mu ugrozi servis-gem i poveo sa 3:0.
Čist osećaj
Brejk "sa nulom"
Španac nije dobro ušao u meč, napravio je jednu duplu servis grešku, a igrač Đokovićevog kalibra to ume da iskoristi za brejk "sa nulom" - 2:0.
Iako se činilo da će Đoković prvi gem završiti "sa nulom", Bautista Agut je osvojio jedan poen.

Novakov servis je dobro funkcionisao - 1:0.