EP, kvalifikacije: Norveška – Srbija 35:25 (17:12)

Rukometaši Srbije poraženi su od Norveške rezultatom 35:25 (17:12) u meču 4. kola grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti meč između Norveške i Srbije.

Utakmica počinje u 16.45.
35:25 – kraj!
Veoma ubedljiva pobeda Norveške nad Srbijom, koja će sačekati poslednja dva kola kako bi overila plasman na Evropsko prvenstvo.
58' Srbija se predala
Norvežani su stigli i do 11 golova razlike – 34:23.
53' Dvocifrena razlika
Stižu Norvežani do 10 golova prednosti – 31:21.

Naravno, sve je ovde rešeno...
48' Norvežani "gaze"
Sagosen je već izbrojao do 11 golova – 30:21.
42' Srbija previše srlja
Norvežani to koriste da uvećaju prednost.

Ovog puta, posle prelake tehničke greške, stiže gol za +8 – 26:18.
37' Norvežani na maksimalnih +7
Domaćin vodi 22:15.

Srbija sve dalje od šanse da se vrati u ovom susretu.
34' Pljušte golovi na obe strane
Orbović je smanjio na 19:15, ali odmah stiže novi gol Norvežana na drugoj strani za +5.
32' Efikasan početak drugog poluvremena
Norvežani održavaju visoku razliku – 19:14.
17:12 – kraj prvog poluvremena
Loš pas Dodića ka Pešmalbeku i Srbija nije iskoristila igrača više.

Na drugoj strani, Norveška je posle tajm-auta golom Bjernsena sa desnog krila završila prvo poluvreme.

Ipak, ostalo je dovoljno vremena da Lazar Kukić pogodi za pet golova razlike na velikom odmoru.
28' Muči se Srbija u napadu
Teško dolazi do situacija za šut, a sada je veoma lep gol dao Vejin – 16:11.
25' Greška i gol Norveške pred praznom mrežom
Već je ogromnih 15:9, a setimo se da je Srbija pri rezultatu 10:9 imala napad za izjednačenje.
24' Srbija tone bez zadrške
Sagosen realizuje sedmerac, njegov sedmi gol, a Srbija će imati dva igrača manje u naredna dva minuta – 14:9.
22' Srbija nije iskoristila priliku
Norveška beži na velikih +4 – 13:9.

Đerona traži novi prekid.
20' Opet Marsenić pogađa!
Odlično igra u ovim momentima, a Milosavljev brani.

Srbija će imati priliku za izjednačenje – 20:19.
18' Dajemo gol posle tajm-auta, pa previše lako primamo
Posle dobre akcije i pogotka Nemanje Ilića, potpuno sam posle brzog centra za 9:7.

Isto je bilo i u sledećem minutu: gol Marsenića, pa Sagosen leti sa centra ka mreži Srbije – 10:8.
17' Norvežani čuvaju +2
Borzaš je fantastično pogodio pored bloka, ali nikako da se odbranimo u ovim momentima.

Idemo na prvi tajm-aut koji je pozvao Toni Đerona pri rezultatu 8:6.
14' Norvežani su ubrzali igru
Bogdan Radivojević promašuje sa krila, a Pešmalbek čist zicer posle nestvarne asistencije Kukića.

Đerona je već spremio tajm-aut.
12' Srbija u velikom padu
Veoma loša igra u napadu, iz grešaka stižu kontranapadi i laki golovi Norveške.

Imaju ih četiri u nizu za 6:4.
11' Norveška 4 – Sagosen 4
Sve golove za domaću selekciju postigao je isti igrač.
9' Razbranio se Milosavljev, a Borzaš niže faulove u napadu
Pešmalbek je doneo 2:4 Srbiji, a Norvežani su smanjili zaostatak u sledećem napadu.
5' Vodi Srbija!
Milosavljević je skinuo čist zicer "na crti", a Orbović to krunisao golom za 2:3.
3' Još dva brza gola
Sagosen je probio i postigao svoj drugi gol, a posle brzog centra na 2:2 izjednačio Orbović.
2' Po gol na obe strane na startu
Norvežani su poveli preko Sagosena, a Srbija izjednačila preko Bogdana Radivojevića.

Uvukao se na poziciju pivota i lako pogodio.
Krećemo!
Srbija igra u beloj opremi i ima prvi napad na utakmici.

Norvežani su u crvenim dresovima.
Rukometaši obe selekcije izašli su na teren
Sledi predstavljanje igrača, pa intoniranje himni dve države, pred početak utakmice.
Jonas Vil, selektor Norveške
Moramo unaprediti našu igru u pozicionom napadu. Napadaèka igra nema stabilnost još uvek. Moguæe je da je do ponavljanja, tako da æemo raditi na tome. Moramo naæi dobra rešenja u igri 7 na 6 i na odbranu 5-1.Oseæamo da su Danci i Francuzi dva koraka ispred nas, a da smo odmah iza Švedske i Španije. To ne znaèi da ne možemo da ih pobedimo
Toni Đerona
Imali smo probleme na poèetku meèa, jer bekovi nisu šutirali sa distance. Bilo je potrebno mnogo energije i kontinuiteta dobrih napada, ali smo na kraju uspeli da se snaðemo. Od meèa u Bergenu, možete oèekivati bržu igru
Vladimir Cupara
Oseæamo još od pobede nad Francuskom u Zrenjaninu da ljudi žele da se rukomet vrati u Srbiju, da pravimo dobre rezultate, da se raduju našem uspehu. Verujte mi da se trudimo i na svako okupljanje dolazimo sa namerom da napravimo korak više i da obradujemo naš narod