EP, 2. kolo: Srbija – Danska

Rukometašice Srbije poražene su od Danske rezultatom 34:21 u 2. kolu Evropskog prvenstva.

SRB   DEN
  21 : 34
Kraj
Srbija pregažena
58' Sjajan potez Anđele Janjušević
Ukrala je loptu ispred gola Danske i zatresla mrežu, 20:32
54' Sedmerac
Oborena je Janjuševićeva i sada je to sedmerac za Srbiju, a Stojiljković pogađa golmana...
50' Dvocifrena prednost
Burgar je poentirala, 18:29 i to je sada vođstvo od 11 golova.
47' Dankinje dominiraju
Još uvek traje dominacija Danske koje ponovo stižu do devet golova prednosti. Selektor Srbije Uroš Bregar odlučio je da izvadi startere i da ih odmara za utakmicu protiv Slovenije.
42' Kakva igra...
Meler pogađa za 15:24, Srbija potpuno razbijena
34' Novi gol za Dansku
Odlazi Danska na 8 golova prednosti, a Srbija na drugoj strani pogađa stativu
31' Počelo drugo poluvreme
Hansen odmah postiže gol, 11:19
Kraj prvog poluvremena
Srbija bleda i neubedjliva pa samim tim i ovaj veliki zaostatak
27' Napokon
Posle ogromne serije Dankinja stiže i jedan gol Srbie preko Kristine Liščević. 15:10 vodi Danska
20' Danska razbija Srbiju
Estegard u kontri, 8:12 i velikih +4
16' Janjušević
Liščević asistencija za Janjušević i gol za Srbiju, 7:9
15' Tajm-aut
Uroš Bregar zove tajm-aut jer Danska ponovo posle dobre odbrane trči u polu kontru i postiže gol za +3. 9:6 vode Dankinje
9' Srbija gubi
5:3 vodi Danska jer Srbija nije iskoristila tri napada za izjednačenje
6' Bori se Srbija
Janjušević! 3:4, Srbija drži korak
4' Novi gol
Jensen istrčava kontru i lako matira golmana Srbije, prednost Dankinja od 1:3 Graovac je bila nemoćna
2' Izjednačenje
Sedmerac u gol pretvara Jovana Stojiljković, 1:1
1' Počela je utakmica
Srbija ima prvi napad i Radosavljević pogađa golmana Danske u glavu...

Nije bilo namere i samo 2 minuta kazne

Ema Fris odmah pogađa, vodi Danska, 0:1
Utakmica uskoro počinje
U toku je intoniranje himni Srbije i Danske
Kristina Liščević
Svakako smo proveli dosta vremena studirajuæi ekipu Švedske, oni ništa promenili nisu, a mi jednostavno nismo pratili sistem odbrane, niti smo pratili sistem u napadu, a kada smo i dolazile u neke situacije, promašile smo i zato je takav krajnji rezultat. U nedelju nas oèekuje utakmica proitiv Danske, takoðe skandinavske ekipe koja igra brzo, slièno Švedskoj. Biæe teško u svakom sluèaju. Detaljnije analize tek slede i potrudiæemo se da pružimo sve od sebe
Bregar nakon poraza od Švedske
Na ovakav naèin ne možemo da dobijemo Švedsku. Protivnik nas nije iznenadio ni sa èim, brza igra, skandinavski rukomet. Mi nismo odradili neke stvari u napadu kako smo mogli, previše neiskorišææenih napada i kažjavali su nas bez problema
Dobrodošli
Zajedno pratimo drugi meč Srbije na Evropskom prvenstvu. Posle poraza od Švedske, Srbija u Celju igra protiv Danske

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.