EP 2022, 2. runda: Danska – Francuska 29:30 (17:12)

Rukometaši Francuske su obezbedili plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pobedom nad Danskom (30:29) u poslednjem kolu Grupe 1 glavne faze EURO-a.

Dobrodošli!
Meč počinje u 20.30.
KRAJ!
Francuska pobedila Dansku (30:29) i prošla u polufinale.
60' Francuska pred plasmanom u polufinale!
U poslednjem minutu imaju napad i vođstvo od 30:29.

Dovoljan im je i bod za polufinale.
59' Francuska prvi put vodi!
Mem za vođstvo Francuske na 100 sekundi do kraja, 29:30.

Tajm-aut Jakobsen.
58' Izjendačenje!
Gol Danske, pa onda Karabatić "nosi" Dance sa sobom i asistira Memu, koji ne promašuje, 29:29.
56' Karabatić "gine"
Prvo gol, pa bacanje za loptu, a onda i greška.

Probudio se i Vensan Žera. Sledi drama!
54' Kriza Danske, Francuska je tu
Francuska je prišla na gol zaostatka, 27:26.

Dika Mem, pre njega Igo Deska, olimpijski šampion je u igri!
52' Tajm-aut Francuska
"Trikolori" gube tri gola razlike i potrebno im je savršenih sedam minuta da bi izbegli poraz i prošli dalje.

Ukoliko izgube, dalje idu Islanđani.
50' Poslednji trzaj
Dva brza gola Francuske i prilazak na -2, 27:24.
47' Crveni!
Treće isključenje za Ludovika Fabregasa, 26:22.
46' Pravovremeni tajm-aut
Iskusni Jakobsen opet reagovoa na vreme, odbio nalet Francuske, da bi njegovi puleni postigli dva gola nakon toga, 26:21.
44' Prva intervencija Žerara
Konačno odbrana prvog golmana Francuske.

U narednom napadu je Karabatić pogodio i naterao Jakobsena na tajm-aut, 24:21.
41' Landin spustio roletnu
Skinuo je dva zicera, a onda još jedan Karabatiću, 23:18.
37' Danska čuva 4-5 golova prednosti
Kod Francuza je raspoložen Ričardson u nastavku, ali je Holm na drugoj strani svestran.

Dika Mem je malo poboljšao procentar šuta, 21:17.
33' Landin među stativama
Danska i drugo poluvreme kreće jako, ko bi drugi, Kirkeloke i Holm.

Inače, na gol je stao Niklas Landin umesto Kevina Melera, koji je u prvom delu imao osam odbrana, 19:14.

U međuvremenu, Kirkeloke dobio dva minuta.

2:2 u isključenjima.
Počelo drugo poluvreme
Prvi gol je postigao Ričardson, 17:13.
POLUVREME
Danska konstantno vodi i posle 30 minuta ima maksimalnih 17:12.

Holm i Kirkeloke imaju po šest golova, dok golman Meler briljira sa osam odbrana.

U redovima Francuske najbolji je Igo Deska sa četiri gola.

"Trikolori" se muče, a poseban problem su golmani, koji su imali zajedno jednu jedinu intervenciju u prvom delu meča.
26' Maksimalnih +5
Već neko vreme Danska ima pet golova prednosti.

Tek u 25. minutu je viđena prva odbrana francuskih golmana. Pardan je reagovao, 15:10.
22' Danska čuva vođstvo
Francuska je u jednom momentu stigla na -1, ali je Danska uzvratila standardnom serijom 2:0.

Neverovatno zvuči, ali Žerar, a sada i Pardan, ne znaju za odbranu već više od 20 minuta, 13:9.
18' Francuska opet na -2
Prvo Deska, a onda i Min, koji otkako je ušao sa klupe, pokazuje sjajne šuterske sposobnosti.

Tajm-aut Danska.
15' Danska do +4 opet
Iskoristili su igrača više i napravili seriju 3:1.
12' Prvo isključenje
Fabregas je zaradio dva minuta.
9' Dva gola Francuske
Dva sjajna gola, prvo Mema, a onda i Lagarda vraćaju Francusku u život, 6:4.
6' Tajm-aut
Morao je da reaguje v.d. selektora Francuske.

Danska je u sjajnom ritmu i već vodi 5:1.
4' Danska u početnom naletu
Iako se nekolicina igrača odmara, momci sa klupe su jako krenuli.

Igo Deska je postigao prvi gol za Francuze posle više od tri minuta igre, 3:1.
1' Utakmica je počela
Otvorila je Danska meč golom Kirkelokea, 1:0.